Sayfa 1018/1032 İlkİlk ... 185189189681008101610171018101910201028 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 8,137 - 8,144 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. Dağhan Özdemir den alıntı.
    Teknik bir analiz değildir. Halk Bankası dünyada 128.480 milyon ₺ aktif büyüklüğü ile en büyük 159. bankadır. Türkiye'deki kamu faaliyetlerinin finanse edilmesinde çok büyük bir role sahiptir. Kısacası Türkiye'deki en eski ve büyük kamu bankalarından biridir. Ancak 2013'te çıkan para aklama fiyaskosu, hisse senetlerinde inanılmaz sert satışlara sebep oldu. İran Para Aklama Operasyonun basitçe şöyle işlemekteydi: 1- Çin’de paravan firma kurdular. 2- Bu firmalar adına Türkiye’de açtıkları banka hesaplarına, İran’daki bankalardan ihracat ödemesiymiş gibi havale yaptılar ve bu işlemler için sahte evrak düzenlediler. 3- Çin’den gelen paraları bekletmeden Türkiye’de kurdukları paravan veya gerçek firmaların hesabına ihracat ödemesi olarak aktardılar. 4- İran’a göndermek üzere altına dönüştürecekleri paralarla ilgili gerçek firmaların Halk Bankası’ndaki hesaplarını kullandılar. 5- Döviz olarak fiziken İran’a çıkartılacak paralar ile ilgili diğer bankaları kullandılar. 6- Toplanan külçe altın ve nakit paraları kuryeler aracılığıyla havalimanından İran’a veya İran’a göndermek üzere Dubai’ye yolladılar. 7- Halkbank’ı kullandıkları işlemlerde de gerçekte olmayan ihracat belgeleri kullanıldı. Operasyonun deşifre olması ardından ABD'deki İddianamede Halkbank'a yöneltilen suçlamalar şunlar oldu: - ABD'yi dolandırmak için komplo kurmak - Uluslararası BSE:ACIL Ekonomik Güç Yasası'nı ihlal etmek için komplo kurmak - Bankacılık dolandırıcılığı - Bankacılık dolandırıcılığı yapmak için komplo kurmak - Kara para aklamak - Kara para aklamak için komplo kurmak Ancak şu bir gerçek ki Halk Bankası ENİNDE SONUNDA aklanacak. Şu ana kadar davalara çıkmayı kabul etmeyen Halk Bankası artık davalara çıkmayı kabul etti ve ilk duruşma Mart 2020'nin başında gerçekleştirilecek. Son zamanlardaki ABD-Türkiye yakınlaşması düşünülürse kapalı kapılar arkasında ya anlaşıldı ya da artık yüzleşilmek isteniyor. Türk Lirası ne kadar uzun zamandır değer kaybetme trendinde olsa da 2013'te yaklaşık 11USD olan hisse senedi son 3 ayda 30.000 puan artan endekste bile yaklaşık 1USD kaldı. Kısacası bu anlaşmazlık da ELBETTE çözülmek zorunda ve endekse göre inanılmaz ucuz kalmış durumda. Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Hruska zamanı ve yeri geldiğinde uzlaşma zemininin temini için gerekeni yapacaktır. Böyle bir uzlaşma zeminini ortaya çıkarıp mümkün olduğunca asgari bir hasar ile bu süreci atlatmak hususunda prosedürün nasıl işlediğini çok iyi biliyor olmalı. Üst düzey kamu görevlerinde bulunmuş, ABD Adalet Bakan Yardımcısının Kıdemli danışmanı olarak görev almış, 2017'de "Yılın Avukatı" seçilmiş.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Türkiye'nin NATO aracılığıyla istediği hava desteğinin ABD tarafından sağlanmayacağını belirtti.
    ABD Savunma Bakanı Mark Esper, İdlib konusunda Türkiye’ye hava desteği sağlamayacaklarını duyurdu.

Esper, “Suriye’nin İdlib vilayetinde Türkiye’ye hava desteği sağlamayacağız†dedi.

Washington'da gazetecilere açıklamalarda bulunan Esper, ABD yönetiminin Türkiye'ye insani yardım teslimatını artırmak istediğini dile getirdi.

Esper ayrıca Avrupa’ya sınırların açılmasının Türkiye’nin alacağı bir karar olduğunu belirterek konu hakkında detaylı bir yorumda bulunmadı
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Hruska'nın CV'sine bir göz gezdirdim. Bence bu adamı tutmakla Halkbankası çok iyi bir karar verdi. Kamudan gelme kendisi. Üst düzey kamu görevlerinde bulunmuş. ABD Adalet Bakan Yardımcısı Larry Thompson'un Kıdemli Danışmanlığını yapmış. Manhattan (New York) Bölge Savcılığında yardımcı bölge savcılığı görevinde bulunmuş. Ayrıca Doğu New York Bölge Mahkemesinde başsavcı yardımcılığı yapmış (not: Bizim duruşma Güney New York Bölge Mahkemesinde görülüyor). 2017 yılında ABD'de "Yasal süreci en iyi yöneten Yılın Avukatı" seçilmiş. Daha iyi bir avukat bulamazdı Halkbank.
    Çok pahalıdır bu adam. Biliyorum kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez ama bir halt yediler bir sürü zarara neden oldu, hala da bir sürü maliyete neden olmaya devam ediyor.

Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Türkiye'nin NATO aracılığıyla istediği hava desteğinin ABD tarafından sağlanmayacağını belirtti.
    ABD Savunma Bakanı Mark Esper, İdlib konusunda Türkiye’ye hava desteği sağlamayacaklarını duyurdu.

Esper, “Suriye’nin İdlib vilayetinde Türkiye’ye hava desteği sağlamayacağız†dedi.

Washington'da gazetecilere açıklamalarda bulunan Esper, ABD yönetiminin Türkiye'ye insani yardım teslimatını artırmak istediğini dile getirdi.

Esper ayrıca Avrupa’ya sınırların açılmasının Türkiye’nin alacağı bir karar olduğunu belirterek konu hakkında detaylı bir yorumda bulunmadı
    Orta oglani mi olduk yani? Bir ona atar, bir buna atar. Simdi bir o sey yapacak, bir otekisi.

6. Halkbank davası yarın, 31 Mart diyerek algıya oynuyorlar. Bunu bir arkadaş yazmış. Dava yarın olursa , sonuç önemli değil, söz bu adama 500 lot helalinden virman yapacağım. İnanmak başarmanın yarısıdır, arkadaş işi yarılamış.

Mahkeme dosyasina 607. nunmaradan girmis artik Berman imzaladi 31 Mart diye.

Sayfa 1018/1032 İlkİlk ... 185189189681008101610171018101910201028 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •