Sayfa 1022/1032 İlkİlk ... 22522922972101210201021102210231024 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 8,169 - 8,176 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Hubbbba ne oldu? Oteki hisselere ayip oluyor diye 15 lira fiyattan kestiler mi yoksa???

3'den 30 olmus diye derin geyigin adamina laf soyledik. Kagit 50 oldu 1 haftada!

2.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    @Yıldıztozu

Nerdeydin, seni de sorduk cok.

Banka biraz daha iyi eskisine oranla ama global coraplar oruldu basimiza maalesef. Kimsenin keyfi yerinde degil, umarim seninki yerindedir.
    Selam @666 ortak.Bazı özel durumlardan dolayı pek bakamadim foruma.Benim de keyfim yerinde değil. Öncelikle son yaşadığımız olaylardan dolayı üzgünüz.

Evet bir ara topukladi dedim hisse artık gider diye düşündüm. 8 lere doğru gidiyordu.Sonra yine tekrar 6 lardayiz.

Yalnız şunu gördüm iyice.Gerçekten borsada al-sat la çok profesyonel olmadıkça kazanmak çok zor.Tecrübe edeyim dedim.Bu kağıt sabit durdu.
    Bunun haricinde birkaç kağıda girdim hep al sat yaptım. Aylar sonra sıfıra sıfır çıktım.Eğer o kağıtlarda bekleseydim 3 tane kağıdın herbirinde en az % 80 getiri vardı.sadece 2 ay gibi sürede.Üstelik kağıtların yükselişi aynı anda değil biri tamamladıktan sonra diğeri başladı şeklinde oldu.
    Kısaca bunu al sat yapacağıma diğer kağıtları yaptım.Bunda bakalım çift haneleri görmek nasip olacak mi ortak.bekliyoruz.

Mal tasimadan kazandirtmiyor adamlar al-satcilara. Ayrica o isin psikolojik riski de var dedigin gibi. %5'i alirsin cikarsin, kagit %80 gider dedigin gibi. Sonra iyice sinirlerini yipratir bu. Tasidigin kagitta islem yapmak daha mantikli.

4. Bir insanın hem pozisyonunda haklı olması hem de sıkı sıkı yerinde oturması çok nadir bir durumdur. Bunun öğrenilecek en zor şeylerden biri olduğunu farkettim. Bir hisse senedi işlemcisi ancak bunu öğrendikten sonra büyük paralar kazanabilir.

Jesse Livermore

Böyle demiş emminin biri de.

5. Bunu bizde tek Th usta yapar galiba.zararda biz söylenirken o sıkı sıkı yerinde oturuyor.Kârda da aynısını yapar büyük ihtimal.

Zamanla alakali. Zaman ne kadar uzarsa karda bekleme ihtimali o kadar azalir. Borsayi gunluk takip edenler icin gecerli bu tabi ki, UV yatirimcilar icin degil.

Yani 2 sene once girmissen iyice bezdirmistir, kari gorunce cikarsin. Ama 2 ay once girmissindir, kagit yukari surmustur. %20 yukari gidince zaten artik cekilmelere de daha dayaniklisindir. Gidecegi yere gitmesini bekleyebilirsin. TREND'in dedigi borsanin cogu psikolojidir kismi cok dogru yani.

7. Dava 31 mart erteleme talebi var, bugün davanın neyi görüşülecek bilmiyoruz. Erteleme isteği dava görüşülmeden karar verilen bir şey değil mi onuda bilmiyoruz. Yada erteleme gereğimi duymadılar veya erteleme işi bir şeyleri açık etememek için mi kullanıldı onuda bilmiyoruz. Bilmemek daha güzel. Endeks için aynı vitesle geri dönecekmiyiz. Fikirlerine değer verdiğim izlediğim bir arkadaşımız 103 bin yeniden ziyaret edilir diyor. Halkbank için önemli rakam 6,60-6,70 görünüyor.

8. Halkbank davaya katılmaya karar verdi, fiyat dolar bazında tekrar 0,90 lara geriledi, dolar grafiğinde 0,80-1 dolar arası uzun zaman olmuş bekleyeli. Davaya katılması satın alınmadı. Bu yetmez gibi dava erteleme isteği ve belirsizlik devam etsin isteyen kurum ÖZ HAKİKİ HALKBANK'ın kendisi. Özetle bizim büyük spek halkbank içinde işlem yapıyor.

Sayfa 1022/1032 İlkİlk ... 22522922972101210201021102210231024 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •