Sayfa 1030/1032 İlkİlk ... 30530930980102010281029103010311032 SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 8,233 - 8,240 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by sato17 Yazıyı Oku
    Sevgili dayıcım maliyet düşürmeye hala karsı mısın...
    Sevgili yeğenim hoş geldin sefalar getirdin, çoktan beri ortalıkta yoktun. Sağlığın ve keyfin yerindedir umarım. Evet, maliyet düşürmeye her zaman karşıyım. Zaman zaman güzel sonuçlar verse de; alışkanlık yaptığı için uzun vadede faydadan çok zarar getirir, yıllar boyunca hisse(ler)de seni hapsedebilir. O yüzden, hem riskli hem de zararı faydasından çok olan bir girişimdir maliyet düşürme. Bir kaç maliyet düşürme operasyonundan kârlı çıkmış olman seni aldatmasın. Uzak durmanı tavsiye ederim. Dayın TH
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

Muahahhahaha. Evet butun TV'ler gazeteler gay katipten haber aldiklari icin boyle ortada kaldilar mahkeme varmis diye.

Dosya numarasi ile veren kim 31 Mart'a ertlenedigini??? 66666

Yok mu puanim yildizim laykim? Pesime dusuluyor ama iskalayinca!

3.  Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    TH üstad a bir arkadaş " hala maliyet düşürmeye karşı mısın " diye sormuş.
    Evet son nefesine kadar da öyle kalacak.
    Maliyet düşürmeme TH için termodinamigin 2.yasasıdır.Değişecek en son yasadır.
    Çok doğru dedin sevgili kardeşim. Sen de çoktan beri yoktun, hayırdır. Termodinamiğin 2. yasası zaten borsalarda geçerli olan bir yasa bildiğin üzere. KY'ların bayıldığı maliyet düşürme stratejisi yukarıda da dediğim gibi aslında faydadan çok zararı olan bir stratejidir ve bir yanlış hamle ile yıllar boyunca hissede hapis kalabilirsiniz. Bir kaç kere güzel sonuçlar vermiş olması sizi aldatmasın.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Iran parlementosunun %10'unde, 23 kiside korona varmis.

Resmen ABD soktu bu zikkimi.
    Resmen adamlar birinin cebine soktu onu. Cin'in hastalanmasini, ordan Iran halkina gecmesini, sonra milletvekillere gecmesini beklemek uzun hikaye. Yoldan gecen bir milletvekilinin biraktilar cebine koronalari.

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Tam da FED'den faiz indirimi beklenirken bu treydi yapmakla hata etmişsin Doktor.
    Sevgili abim bu kağıtta gördüğüm en önemli şey nereden satarsan sat alttan yerine koyuyorsun. Bir kısmını petkim e trampa ettim. Bir daha tek kağıda çakılıp eli kolu bağlı beklemeyeceğim.

6.  Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    Sayfaya 1 yıl girme,sonra bir bak pek birşey kaçırmış olmuyorsun.Çoğu şey aynı. Hatta hissenin fiyatı bile.
    Th yine iyimser
    666 yine gerçekçi /kuşkucu
    100 yine ümitvar

Neyse ki 666 zamanında bu bağ evini aldı da makara-kukara dan sıkılınca buraya kaçıyor millet.
    Hisseyi aldığımdan bu yana 2 yıl 4 aya yakın zaman geçti ama benim beklentilerim hep aynı kaldı. Aşırı iskontoluluk durumu er veya geç sona ermek zorunda. Hisse başına 26 tl defter değeri olan ve her yılı az veya çok bir kâr ile kapatan bir bankanın hissesi 6 tl den yani 0.24xDD'den işlem görmemeli.

7. Spektrumun bir ucunda QNBFB diye ekstrem anormal bir banka var ve defter değerinin 8 katından işlem görüyor, ayni zamanda piyasa değeri aktiflerinin %70'i gibi.

Diğer uçta da HALKB diye benzer ekstremlikte anormal diğer bir banka var ve defter değerinin sadece 0.24 katından işlem görüyor, piyasa değeri de aktiflerinin %1.5'i (bir buçuk) gibi.

8 nerede 0.24 nerede
    70 nerede 1.5 nerede
    Bir de buna "serbest piyasa" diyorlar.

8.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Spektrumun bir ucunda QNBFB diye ekstrem anormal bir banka var ve defter değerinin 8 katından işlem görüyor, ayni zamanda piyasa değeri aktiflerinin %70'i gibi.

Diğer uçta da HALKB diye benzer ekstremlikte anormal diğer bir banka var ve defter değerinin sadece 0.24 katından işlem görüyor, piyasa değeri de aktiflerinin %1.5'i (bir buçuk) gibi.

8 nerede 0.24 nerede
    70 nerede 1.5 nerede
    Bir de buna "serbest piyasa" diyorlar.
    Eder deniyor, ona..

Bu hissenin ederi buralar, yani bu rakamları uygun görüyorlar. 2 yildir buralarda

Finansın ederi de o rakamlar , yani o rakamlari uygun görüyorlar.

Ben sabah kalktigimda 6,50 den 7,00 6.20 den hisse alabiliyorum.

Peki ben neyi bekliyorum neden bu hissedeyim?

iste sizin yukarida belirttiğiniz dengeyi, bugünmu olur yarinmi 5 yil sonrami, hic olmazmi bilinmez..

Ben bu hisseyi ilk aldigimda 666 nin bir cumlesi vardi bana

PD/dd ye bakıp ucuz diyenlere yani bende varım bu kişilerin içinde, sanki pd/dd yi ilk kendisi keşfetmiş gibi konuşuyor, herkes biliyor onu demişti. Haklida...

Kızıldağında bahsettiği gibi 7,50 geçilmeden benim için pahalı...

7,50 üzerini görürsem diğer pozisyonlarımıda buna çeviririm.

Sayfa 1030/1032 İlkİlk ... 30530930980102010281029103010311032 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •