Sayfa 104/1032 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204604 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 825 - 832 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    ahhahaaaaaa ya tutarsa, valla 10 numara olur ama sayın cb ne yapar sonra düşünemiyorum. Dış mihraklar ve fetö derler olur biter
    Kilicdaroglu chp basina gecti geceli bir kus tuttu diyecegim ben de. Babacan super bir aday.

2. Halkbank olayının benzeri 2012 yılında yaşanmış.

Standard Chartered, İran skandalının ardından hala ABD denetçisinin gözlemi altında

Standard Chartered'ın, bankanın İran yaptırımlarını ihlal ettiği yönündeki
    suçlamalardan 6 yıl sonra hala ABD gözetiminde kalmaya devam ettiği
    bildirildi.

New York Eyalet yönetimi, İngiliz bankasını, İran hükümetiyle yaptığı 250
    milyar dolarlık işlemleri yaklaşık 10 yıl boyunca saklamaklu suçlamıştı.

Bankanın, 2012'deki bir anlaşmanın ardından, kara para aklama önleme
    programını geliştirmek için bağımsız bir monitörün gözetimi altında
    olduğu belirtildi.

CEO Andy Halford, "Monitörlerimiz var, iyi bir ilerleme kaydediyoruz, ancak
    bunlar çok çok karmaşık konular." dedi.

3. Biraz araştırınca daha detaylı bilgiler buldum. Dikkatimi çeken şey, söz konusu rakam 250 milyar dolar ama ceza çok az. Belki ingiliz bankası olduğu içindir. İt iti ısırmaz hesabı yapmış olabilirler.

2. İngiliz de İran'da yakalandı
    İran'a ambargoyu delerek suçüstü yakalanan HSBC'ye bir banka daha eklendi. İngiliz Standard Chartered Bank'ın ABD biriminin, İran hükümetiyle tam 250 milyar dolarlık 60 bin gizli işlem yaptığı ortaya çıktı
    Giriş Tarihi: 8.8.2012
    Ambargo nedeniyle yasaklı ülke konumunda olan İran'la iş yapan bir banka daha suçüstü yakalandı. İngiliz dev Standard Chartered Bank ABD biriminin, İran hükümetiyle tam 250 milyar dolarlık 60 bin gizli işlem yaptığı ortaya çıktı. Böylece HSBC'nin geçtiğimiz ay İran'da yakalanmasının aslında buzdağının görünen yüzü olduğu da ortaya çıktı. 10 yıldır İran devleti ile çalıştığı tespit edilen kurum için New York Denetim Ofisi'nin suçlamaları oldukça ağır. 'Haydut' olarak nitelendirilen bankanın ABD finansal sistemini terörist ve kirli rejimlere karşı korumasız hale getirdiği belirtiliyor.

DOLANDIRICI KURULUŞ
    Denetim Ofisi, Standard Chartered'ın dolandırıcı bir kuruluş gibi hareket ederek, New York'taki şubesinden İran'la yapılan işlemler sayesinde milyonlarca dolarlık komisyon geliri elde ettiğini öne sürdü. Açıklama, dokuz aydır süren soruşturmanın ardından geldi. Standard Chartered'ın, İran ile işlemlerinden dolayı ciddi bir maliyetle karşılaşacağı belirtiliyor.

5.5 MİL YAR $'LIK FATURA
    ABD'nin kara para aklama yasalarını çiğnediği yönündeki suçlama sonrası, analistler 5.5 milyar dolarlık bir maliyetle karşılaşabileceği tahmininde bulundu. Londra merkezli Liberum Capital Ltd. analisti Cormac Leech, Standard Chartered'ın ABD regülatörlerinden 1.5 milyar dolarlık ceza, İran bankaları ile faaliyetlerden 1 milyar dolarlık kayıp ve üst yönetimin görevden ayrılması ile oluşabilecek 3 milyar dolarlık hisse değer kaybı ile karşılaşabileceğini kaydetti.

FBI DA YAKALADI
    ABD Federal Araştırma Bürosu (FBI) da Standard Chartered skandalına el atanlar arasında. FBI 'açık soruşturma' içinde olduğunu belirtirken İran'a para transferleri için kullanılan şifrenin 'Project Gazelle' olduğu tespit edildi.

ÜÇ YASAKLI ÜLKE DAHA VAR
    İran dışında Standard Chartered'ın başka yasaklı ülkeler ile işbirliği yaptığı iddia ediliyor. ABD bankacılık denetleme otoritelerine göre banka Myanmar, Libya ve Sudan'la da bankacılık işlemleri yapmış.

9 AY SÜRDÜ 30 BİN E-MAİL İNCELENDİ
    ABD'li denetimcilerin dokuz ayda ortaya çıkardığı bilgiler için 30 bin iç yazışma ve e-mail incelendi. 2001-2010 yıllarındaki işlemler denetlendi.

HSBC DE YAKALANMIŞTI
    Benzer iddialar daha önce de HSBC hakkında çıkmıştı. HSBC'nin İran, Küba, Kuzey Kore, Sudan ve Suriye ile ilişkileri gündeme gelmişti. Bankaya yöneltilen suçlamalar arasında uyuşturucu, silah kaçakçılığı ve terörün finansmanı konuları da bulunuyor.

NEW YORK'TAN KOVULABİLİR
    New York'un, Standard Chartered'ı eyalette faaliyet göstermekten men etmekle tehdit etmesi, bankanın hisse senedinin Londra Borsası'nda yüzde 16.7'nin üzerinde değer kaybetmesine neden oldu. Banka hisseleri, skandal haberinin hemen ardından Londra'daki işlemlerde yüzde 19'luk değer kaybı yaşadı.

CEO'YA: YOU F***İNG AMERİCANS
    Soruşturmada çok ilginç detaylar da ortaya çıktı. 2006'da New York CEO'su panikleyip bir şekilde İngiltere'deki meslektaşlarına İran için farklı strateji izlemeleri gerektiğini söyledi. Londra'dan gelen cevap ise şöyle: "Sizi kahrolası Amerikalılar. (You f***ing Americans) Kim oluyorsunuz da bizim ve dünyanın İran ile iş yapıp yapamayacağını söylüyorsunuz."

4. Balik kardes bunlari biz uzun zamandir konusuyoruz - yani burayi Halkbank excusive lounge olarak dusunebilirsin.. OFAC ten yeni haber bilgi belgen yoksa bunlari tekrar paylasmana gerek yok..

5.  Alıntı Originally Posted by hakanfirst Yazıyı Oku
    Kilicdaroglu chp basina gecti geceli bir kus tuttu diyecegim ben de. Babacan super bir aday.
    aynısını düşünüyorum ömrümde ilk kez CHP ADAYI ALİ BABACANA OY VERMEZSSEM NAMERDİM.AKPARTİNİN ETKİN TUTARLI EN GİZLİ GÜCÜ ALİ BABACANDI. YİĞİT BULUT ELİYLE DIŞ GÜÇLER ONU SAF DIŞI BIRAKTILAR.DAVUT OĞLU ZAMANINDA AKPARTİ BABACANIN EKONOMİNİN BAŞINA GEÇECEĞİ UMUDUYLA EN YÜKSEK OYUNU ALDI.ANCAK YİĞİT BULUT ERDOĞANI BÜYÜLEMİŞTİ BU NEDENLE BABACAN PASİF KALDI.MEHMET ŞİMŞEK YİĞİT BULUT AYNI MİHRAKIN EMRİNDE KİŞİLER.İNŞALLAH ALİ BABACAN ADAY OLURDA TÜRKİYE SÜPER GÜÇ OLUR.

6. Bomba bir dedikodu var. Örneklem ile anlatacağım... Vatanım sensin diye bir dizi var izleyenler miralay cevdet diye bir karakter var ☺ siyasette de miralay Devlet Bahçeli olabilir 🙄

8. chp cuma saat 10daki mitingi icin ilgiyi yukseltiyor olmali...bu propaganda sureci muhalefet icin bilincli...haksizda sayilmazlar medya iktidar bloguna meyilli ilgi uyandirmaktan baska careleri yok gibi...gülle baslayan alibabacanla suren dedikodularin aksine oklari meral hanima yoneltecek iddiasiz bir aday beklentim var...cuma 10a kadar hersey spekulasyon konusmak anlamsiz...
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

Sayfa 104/1032 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204604 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •