Sayfa 11/1032 İlkİlk ... 91011121321611115111011 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 81 - 88 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. Takipteyiz üstad

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Son 10 günlük takasa baktığımızda Deutsche ve Citi'nin toplamda 26 milyon lot mal verdiğini görüyoruz (halka açık kısmın %4.5 i kadar). Bu ikilinin elindeki hisseler halka açık olan kısmın %68.4 ünü oluşturuyor (bundan önce %73 idi). Satılan 26 milyon lotluk mal bir düzine kadar kuruma hemen hemen eşit miktarlarda dağıtılmış. Benim tahminim, yakında açıklanması beklenen OFAC kararı yüzünden hesapta olmayan bir yükümlülüğün doğması riskini göze alamayan ABD'li fonların apar topar ve de satış fiyatına bakmaksızın maldan çıkmaları olayıdır bu. Büyük ihtimalle kendi avukatlarının tavsiyesine uyarak bu cihete gittiler. Öte yandan tahtada yeni bir oyuncu görüyorum: QNB. Katarlılar TR bankalarına özel ilgi duyuyorlar uzun zamandır, belki de hisseye 2 milyon lot ile giriş yapmaları bu özel ilginin bir uzantısıdır. Arkasının gelmesi dileğiyle.
    QNB hep tahtada. Finans'in kodu "QNB Finans" olarak degisti birkac gun once.

Aavukat dediniz de, benim de bulmak istedigim buydu aslinda aylar once. Su OFAC yuzunden Amerikalilardan ne kadar satis yiyebilirz diye. Ordaki insanlar ve fonlar, ABD Hukumeti ile problem olan bir bankaya bulasmak istemezler. Ingilizi Avrupalisinin umurunda olmaz da, ABD'de boyle problemli bir bankaya ortak olup devlet tarafindan yaptirimda, arastirmada, vs. istemeyecekleri seydir. Maalesef tutanaklari 2016 senesinde MKK karariyla kapatmislar (butun sirketlerdE). Yoksa cok guzel bir sekilde bulabilecektim bunlari.

3.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Genel Kurul tutanaklarindan 4.5 saat fonlarin listesini cikardim. Topige koydum tartismak icin, daha murekkebi kurumadan sayfalarca geride kaldi.
    Bir de bizim gibi sessizce girip değerli paylaşımları okuyup çıkan bir sürü yatırımcı var inanın defalarca kere bir daha açmayacağım girmeyeceğim dediğim dahi oldu foruma öyle gereksiz saçma sapan paylaşımlar yüzünden aldımdı sattımdı ne oldu noollcekk vs vs gibi

birara da TH a dadanmışlardı hakarete varan sözlerle hisse düşse başlıyorlardı sarmaya..

inanılmaz bir sabırla göğüs gerdi TH bütün bunlara...
    finansal konulardan edindiğim feyzin üstüne bu sabır ve nezaketle beraber alçakgönüllülükten de bir sürü dersler aldım kendi adıma yazacak olursam bütün bunlar için de tekrar tekrar teşekkürler ediyorum

uzatmadan

sn666 size de tşklerimle beraber fonların dağılımını yeniden paylaşmanız mümkünmü dün aradım bulamadım onca sayfa arasında (başıma ağrılar girdi hatta ararken
    Duhul: Feb 2004

Alıntı Originally Posted by civanmert Yazıyı Oku
    sn666 size de tşklerimle beraber fonların dağılımını yeniden paylaşmanız mümkünmü dün aradım bulamadım onca sayfa arasında (başıma ağrılar girdi hatta ararken
    Oyle zor seyler sorma bana sn. civan! Gecenlerde birisi kac saat ugrastim, Paribas'in hikayesini cikardim diyordu. Biz onu sayfa sayfa desmistik aslinda, hic vakit harcamasina gerek yoktu. Koymak icin aradim, kendi yazdigimi bulamadim

Tamam vakit olunca bakip aktarayim. Ama 2016'da MKK'nin Genel Kurul tutanaklarinda lot/takas/ulke kismini kaldirmasiyla, sonuca gidememisti o calisma.

Trendcim bundan sonra buradayım oteki topiğe ugramam sen gitmezsen oraya kagıt yok ama platodan bu yana sana cok takılsamda okumaktan keyif alırim gaddar da en son 4. Hatunu almıştı onu bırakır gelirse pesini bırakmaz eminim kuzuda gizli gizli seni okuyordur
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Buyur sn. civan. Orjinalleri burda: http://www.hisse.net/topluluk/showth...62#post1613062

27-01-2018, 15:37 #1004
    666

HALKBANK'taki FONLARIN LISTESI

Olasi bir OFAC probleminde, ABD hukumeti ile basinin agrimasini istemeyen ABD'li fonlar ne seyirde diye bir calisma yapayim dedim.

Bunun senelik karsilastirmasini yapip, kemiklesmis olanlari bulup, yakindaki Genel Kurul Tutanaklarindan karsilastirarak durumun rontgenini cekmis olurduk.

27.03.2015 tarihinde elinde hissesi olan fonlar ve miktarlari asagida. Yanliz bu seneden sonra paylar belirtilmemis, sadece isimleri konulmus. Calisma sonucsuz kaldi. Bunu da mi degistirdiler para babalari desifre oluyor diye?

Takas saklamasinin nerde oldugunu yanina koydum ilerde referans olsun diye. Bu tablodan birkac sonuc cikarilabilir:

* ABD'li fonlar Citibank'in yaninda, Doce'yi de oldukca fazla kullaniyorlar. Yani kendi ulkelerinde hangi banka ile iliskileri varsa ondan islem yapiyorlar demek.

* Buyuk meblaglarin cogu Ingiltere ve ABD kokenli (digger ulkeler mavi rankle isaretlendi)

(170 Milyon lot sadece 16 fonda, toplamda 600+ ama sadece 1 milyon ustu olanlari aldim listeye)

21M BLACKROCK (UK) [DEUTSCHE]
    _7M BLACKROCK (US) [CITIBANK]
    21M VANGUARD (US) [DEUTSCHE] (16M) / [CITIBANK] (5M)
    _1M VANGUARD INVESTMENTS (UK) [CITIBANK]
    16M JP MORGAN FUNDS (US) [CITIBANK]
    _1M JP MORGAN FUNDS (UK) [CITIBANK]
    12M GMO EMERGING MARKETS FUND (US) [DEUTSCHE]
    12M ISHARES CORE MSCI EMERGING (US) [CITIBANK]
    10M T ROWE PRICE FUNDS (UK) [CITIBANK]
    10M THE BARING GLOBAL EMERGING MARKETS (UK) [DEUTSCHE]
    10M LAZARD INTERNATIONAL STRATEGIC EQUITY PORTFOLIO (US) [DEUTSCHE]
    _8M GOVERNMENT OF NORVWAY (NORWAY) [CITIBANK]
    _7M STICHTING APG EMERGING MARKETS EQUITY POOL (HOLLAND) [CITIBANK]
    _6M JANUS OVERSEAS FUND (UK) [CITIBANK]
    _6M EMERGING MARKETS STOCK FUND (UK) [CITIBANK]
    _6M UNIVERSITIES SUPERANNUATION SCHEME (UK) [CITIBANK]
    _5M BEST INVESTMENT CORPORATION (CHINA) [HSBC]
    _5M TEACHER RETIREMENT SYSTEM OF TEXAS (US) [CITIBANK]
    _5M REBECO CAPITAL GROWTH FUNDS (HOLLAND) [CITIBANK]

4M BT PENSION SCHEME (UK) [DEUTSCHE]
    3M EASTSPRING INVESTMENTS (LUX) [DEUTSCHE]
    3M FRANKLIN TEMPLETON INVESTMENT FUND (LUX) [CITIBANK]
    3M UNITED NATIONS J.OINTSTAFF PENSION FUND (US) [CITIBANK]
    3M EMPLOYEES RETIREMENT SYST (US) [CITIBANK]
    3M OAKTREE EMERGING MARKETS EQUITY HOLDINGS (US) [CITIBANK]
    2M HC CAPITAL TRUST-THE EMERGING MARKETS PORTFOLIO (US) [DEUTSCHE]
    2M INVESTMENT COMPANY (UK) [CITIBANK]
    2M INVESTEC GLOBAL STRATEGY FUND (LUX) [CITIBANK]
    2M COLUMBIA EMERGING MARKETS FUND (US) [CITIBANK]
    2M BARCLAYS GLOBAL INVESTORS INDEX (UK) [CITIBANK]
    2M CALIFORNIA STATE TEACHERS RETIREMENT SYSTEM (US) [CITIBANK]
    2M SCRI ROBECO INST EM FONDS (UK) [CITIBANK]
    2M LITMAN GREGORY MASTERS INTERNATIONAL FUND (US) [DEUTSCHE]
    2M COLUMBIA VARIABLE PORTFOLIO EMERGING MARKETS FUND (US) [CITIBANK]
    2M THE MASTER TRUST BANK OF JAPAN TRUSTEE FOR GOVT (JAPAN) [CITIBANK]
    2M ONY IOWA PUBLIC EMPLOYEES RETIREMENT SYSTEM (US) [DEUTSCHE]
    2M LSV EMERGING MARKETS EQUITY FUND LP (US) [DEUTSCHE]
    1M BP PENSION FUND (UK) [DEUTSCHE]
    1M MELLON BANK N.A. EMPLOYEE BENE COLLINVEST FUND PLAN (US) [DEUTSCHE]
    1M NATIONAL PENSION SERVICE (SOUTH KOREA) [CITIBANK]
    1M INTERNATIONAL BANK FOR RECONSTRUCTIO N AND DEVEL (US) [DEUTSCHE]
    1M BOEING COMPANY EMPLOYEES RETIREMENT PLAN (UK) [CITIBANK]
    1M MARKETS ETF (US) [CITIBANK]
    1M INVESTEC GLOBAL STRATEGY FUND (LUX) [CITIBANK]
    1M TBC PRIVATE TRUST EMERGING MARKETS EQUITY FUND (US) [DEUTSCHE]
    1M THE BANK OF KOREA (SOUTH KOREA) [DEUTSCHE]
    1M TBC POOLED EMPLOYEES FUND (US) [DEUTSCHE]
    1M PROVINCE OF NEWFOUNDLAND PENSION FUND (CANADA) [DEUTSCHE]
    1M LINCOLN VARIABLE INSURANCE PRODUCTS FUND (CANADA) [DEUTSCHE]
    1M ALLIANZ GLOBAL INVESTORS FUND (LUX) [DEUTSCHE]
    1M BANK OF AMERICA EMERGING MARKETS STOCK FUND (US) [DEUTSCHE]
    1M GOLDMAN SACHS FUNDS GOLDMAN SACHS N 11R (LUX) [DEUTSCHE]
    1M SEVENTH SWEDISH NATIONAL PENSION FUND (SWEDEN) [DEUTSCHE]
    1M WEST VIRGINIA INVESTMENT MANAGEMENT BOARD (US) [DEUTSCHE]
    1M BS PENSION TRUSTEELIMITED (UK) [DEUTSCHE]
    1M MERRILL LYNCH EMERGING MARKETS FUND (BELGIUM) [DEUTSCHE]
    1M NORTHERN MULTI (US) [DEUTSCHE]
    1M MANAGER EMERGING MARKETSEQUITY FUND (US) [DEUTSCHE]
    1M FUTURE FUND BOARD OF GUARDIANS (AUS) [DEUTSCHE]
    1M STATE OF CONNETICUT RETIREMENT PLANS AND TRUST FUN (US) [DEUTSCHE]
    1M HERMES INVESTMENT FUNDS PLC (UK) [DEUTSCHE]
    1M DELAWARE PUBLIC EMPLOYEES RETIREMENT SYSTE (US) [DEUTSCHE]
    1M SUNSUPER POOLED SUPERANNUATIO N TRUST (AUS) [DEUTSCHE]
    1M NATIONAL WESTMINSTER BANK (UK) [DEUTSCHE]
    1M BNP PARIBAS L1 EQUITY (BELGIUM) [TEB]
    1M NORTHERN TRUST GLOBAL INVESTMENTS (US) [DEUTSCHE]
    1M STICHTING PENSIOENFONDE (HOLLAND) [CITIBANK]
    1M PARAMETRIC EMERGING MARKETS FUND (US) [CITIBANK]
    1M SSB INVESTMENT FUNDS FOR TAX (US) [CITIBANK]
    1M EXEMPT RETIREMENT (US) [CITIBANK]
    1M THE TURKISH INVESTMENT FUND (US) [CITIBANK]
    1M RUSSEL INVESTMENT COMPANY EMERGING MARKETS FUND (US) [CITIBANK]
    1M THE MASTER TRUST BANK OF JAPAN (JAPAN) [CITIBANK]
    1M CALIFORNIA PUBLIC EMPLOYEES RETIREMENT SYSTEM (US) [CITIBANK]

07.02.2018
    2 haftadir Bankanin Yatirimci Iliskilerinden donen olmadi. 2015 senesinden sonra GK Tutanaklarinda niye sadece isimlerin belirtilip pay miktarlarinin belirtilmedigini bilen var mi?

30.03.2018
    "Calisma sonucsuz kaldi. Bunu da mi degistirdiler para babalari desifre oluyor diye?"
    Evet aynen boyle olmus. Boyle bir calismanin en yararli olacagi hisse buydu resmen. Gelen cevap:

eskiden Genel Kurul sonrasında yayınlanan Hazirun’da ortakların hisse adetleri gösterilmekteydi fakat MKK'€™nın getirdiği yeni düzenleme sonrasında şirketlerden ortaklarının hisse adetlerini göstermemesi istendi.

7. Halkbank 'ın kurumsal stratejisi İran a para transfer edelim olamaz ki. İran ile ticaret devam ediyor para bankada, bankadaki para bankaya avantajdır. Parayı transfer etmek İran 'ın problemi.
    Eğer varsaki para transfer kumpası sorumlusu da bu kumpastaki kişilerdir.
    Bu bankaya ve devletimize karşı yapılan suçtur. Bunun cezasını da Devletimiz verir. Mahkeme yeri usa değildir. Usa ancak bizden böyle bir suçun cezalandırılmssını isteyebilir. Amma velakin durum sadece siyaset olursa ve işin içinde feto, rahip, suriye, iran , Irak, rusya, tr ve cb olunca denklem çok bilinmiyenli oluyor. Çözümüde maalesef
    Pazarlıklara bağlı olarak 1 den fazla.
    Benim öngörüm; Bankamızı batırmaya güçleri yetmez bizim yapacağımız sabırla beklemek.

8. Sevdim bu topiği

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 11/1032 İlkİlk ... 91011121321611115111011 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •