Special Days Image
Sayfa 12/1032 İlkİlk ... 2101112131422621125121012 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 89 - 96 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. Hayirli ve basarili olmasi dilegiyle

2.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Bugünkü dolar bazında halka arzlardan alanların maliyeti temettüler düşüldükten sonra net ve ortalama bazda 9 dolar civarındadır yani 36 tl gibi. Bu alıcılar şu anda HALKB yatırımlarında kabaca %75 zarardalar.
    Mevcut seviyelerden ikincil halka arz yapmak salaklık olurdu hele hele OFAC kararı belli değilken.
    Gayet manidar bir noktaya parmak basmışsın trendciğim; belki de bu -en azından H.Atilla yönüyle tamamen kadük kalmış- düzmece davanın asıl konusu bu ?..

Selam...Takipteyim...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

3. Esasında iktidar için de hisseyi yeni conilere paylaştırmak her türlü kazan kazan olurdu...PD'ndeki değer düşüklüğü olası cezaya karşılık sayılabilir mesela...Son dönemdeki ekonomik atakların altında -bence- bu olasılığı da gözardı etmemek gerek...Çok komplovari bir şey oldu yaw...Kendim bile tırstım...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

4.  Alıntı Originally Posted by sato17 Yazıyı Oku
    Dayı merhaba cafen hayırlı olsun aselsan hakkında ne düşünüyorsun biliyorsun bı halka arz muhabbeti var acaba yine bir vole vurabilir miyiz saygılar hürmetler
    Selam Yeğen, seni tekrar görmek beni mutlu etti. Artık sen de elini taşın altına koy ve yorum yap, beklentilerini söyle. ASELS'ı ben de yakından takip ediyorum. Hisse 47 tl den 26 tl ye göçmüş durumda ancak hala ikincil halka arz baskısı devam ediyor. Bu halka arz mevzusu belli olana kadar ASELS'e bulaşma, beklemeye devam et. Neden dersen, bu ikincil halka arzın detayları hala bilinmiyor. İlk ilan edildiği zaman 25 tl gibi bir fiyattan %15 (150 milyon adet) "yeni" hisse satacaklardı ve şirkete böylece 1 milyar dolara yakın bir nakit girecekti ama o zamandan bu yana genel piyasada şu önemli değişiklikler oldu: Dolar kuru ciddi şekilde %10 dan fazla zıpladı, borsanın görünümü olumsuz yönde etkilendi, en önemlisi yabancı kurumlar bu halka arzda yer almaya yanaşmadı yani sadece yerli kurumlar yer alacak bu halka arzda. Bu faktörlerin ışığında 2 ayrı sonuç doğacak: a) büyük ihtimalle 25 tl olan gösterge halka arz fiyatı daha da aşağı çekilecek, b) bir ihtimal bu halka arz iptal olacak aynen geçmişte olduğu gibi. (a) nın ihtimali (b) ye göre daha yüksek. O yüzden bekleyip halka arz fiyatını görmek lazım, işte mümkünse o fiyatın altından alım yapmak gerekir. Eğer halka arz piyasa koşulları kötüleştiği için iptal olursa hisse fırlayıp kendini 30 tl nin üstüne atar. Sabret yeğenim sabret. Seni burada sık sık görmek isterim, tabii yorumlarınla beraber. Kendine iyi bak. Dayın TH
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    QNB hep tahtada. Finans'in kodu "QNB Finans" olarak degisti birkac gun once.

Avukat dediniz de, benim de bulmak istedigim buydu aslinda aylar once. Su OFAC yuzunden Amerikalilardan ne kadar satis yiyebilirz diye. Ordaki insanlar ve fonlar, ABD Hukumeti ile problem olan bir bankaya bulasmak istemezler. Ingilizi Avrupalisinin umurunda olmaz da, ABD'de boyle problemli bir bankaya ortak olup devlet tarafindan yaptirimda, arastirmada, vs. istemeyecekleri seydir. Maalesef tutanaklari 2016 senesinde MKK karariyla kapatmislar (butun sirketlerdE). Yoksa cok guzel bir sekilde bulabilecektim bunlari.
    ABD'de liquidition (tasfiye) felsefesi her zaman ön plandadır hatta onlar "liquidation society=tasfiye toplumu" dierler, "eğer olur da kanuna aykırı bir şey yaparsam, bu icraatımın sonucunda varlıklarım zarar görebilir, tasfiye edilebilir" mantalitesi her zaman şirket yönetimlerinin hatta bireylerin bile aklındadır, işte bu yüzden HALKB'deki pısırık ABD'li fonlar OFAC'tan bir mali ceza gelmesi durumunda hissedar oldukları için dolaylı yoldan kendileri ceza yemesinler diye son haftalarda ellerindeki hisseleri fiyata bile bakmaksızın satma cihetine gittiler.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by civanmert Yazıyı Oku
    Bir de bizim gibi sessizce girip değerli paylaşımları okuyup çıkan bir sürü yatırımcı var inanın defalarca kere bir daha açmayacağım girmeyeceğim dediğim dahi oldu foruma öyle gereksiz saçma sapan paylaşımlar yüzünden aldımdı sattımdı ne oldu noollcekk vs vs gibi
    birara da TH a dadanmışlardı hakarete varan sözlerle hisse düşse başlıyorlardı sarmaya.............sn666 size de tşklerimle beraber fonların dağılımını yeniden paylaşmanız mümkünmü dün aradım bulamadım onca sayfa arasında (başıma ağrılar girdi hatta ararken
    Civanmert kardeşim seni gördüğüme memnun oldum, paylaşımlarını bekleriz.

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Trendcim bundan sonra buradayım oteki topiğe ugramam sen gitmezsen oraya kagıt yok ama platodan bu yana sana cok takılsamda okumaktan keyif alırim gaddar da en son 4. Hatunu almıştı onu bırakır gelirse pesini bırakmaz eminim kuzuda gizli gizli seni okuyordur
    Ayhan Başkanım bana eski günleri hatırlattın sağol varol. O ortam oldukça hararetli ve uber atışmalı bir ortamdı ama yine de çok güzel bir ortamdı. Eskilerden Sen, Yetkisiz, Gazmanbaba, Damgacı Abi, STAH, Başkent var burada bildiğim kadarıyla. Gaddar Kuzu filan buradalarsa bir ses versinler.

8.  Alıntı Originally Posted by darkblack Yazıyı Oku
    Halkbank 'ın kurumsal stratejisi İran a para transfer edelim olamaz ki. İran ile ticaret devam ediyor para bankada, bankadaki para bankaya avantajdır. Parayı transfer etmek İran 'ın problemi. Eğer varsaki para transfer kumpası sorumlusu da bu kumpastaki kişilerdir.........Bu bankaya ve devletimize karşı yapılan suçtur. ..........................Benim öngörüm; Bankamızı batırmaya güçleri yetmez bizim yapacağımız sabırla beklemek.
    Ağzına sağlık, ben de ayni frekansta düşünüyorum. Süleyman Aslan, en üst yönetim, Reza vs vs tarafından Halkbank alenen kullanılıp istismar ve de mağdur edilmiştir. Suçlu değil, mağdurdur. Dediğin gibi bankayı batırmaya güçleri yetmez bunların. Benim bu hissede ciddi manada gördüğüm tek risk aslında budur yani bankanın batma riski taşıyıp taşımadığı. Şahsen böyle bir riskin sıfır olmasa bile dikkate alınmayacak kadar ufak olduğuna inanıyorum.

Sayfa 12/1032 İlkİlk ... 2101112131422621125121012 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •