Sayfa 152/1032 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Çok güzel dedin ağzına sağlık.
    Halkbank’ın dini imanı ve dibi yok, arkadaşlar .

Nerde duracak düşüş sabırla bekliyorum .

Yazdıklarım asla Yatırım Tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Bugün açıklama yapıldı...Sendikasyon yenileme oranı % 110 diye...

https://www.pressreader.com/turkey/s...81908773776704
    %110 oranı gayet güzel gibi duruyor çünkü mevcut Sendikasyonları %10 artırmışlar ama öte yandan aktiflerin artış oranı %20 gibi. Reel bazda sendikasyon kredilerinde daralma olduğu ortaya çıkıyor.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

3.  Alıntı Originally Posted by browjn Yazıyı Oku
    Dün burda hulk için( 7.30-7.70) hikayemi anlatmıştım....yahu nerdeyse geldi ya buralara yine....gülermisin ağlarmısın aga....yalnız şunu diyem; ben bu düşüşe billahi inanmıyorum... numaradan düşürüyor( feyk) ... nerde ky.ile dolu hisse var onlar düşüyor...erdemirler, kardemirler, kuşlar vs. uçmuş bir sürü ky.nin olmadığı hisseler maşallah öylece duruyor kocaman kocaman yerlerinde... bunlar çakal aga çakal... yazık günah ky.soyguncuları bunlar,ölü soyguncuları bunlar... daha düşürürler mi ? düşürür bu çakal sürüsü... hisse aldın mı? almadım inanın .. 7.50 gibi alacak oldum...7.60 civarıydı...bende önce 7.40 girdim buradan deneyeyim diye.. ve hemen 7.52 ye çekti hisseyi.. bende vaz geçtim düşürecek daha diye...nitekim öyle oldu 7.37 ye kadar saldı... ben bu düşüşe inanmıyorum... ortada temel göstergelerle mantıklı bir şekilde izah edilecek vallahi billahi bir mok yok... ofac cezası algısı... ulan çakal ofac cezası verilecek algısı ne zamandan beri var... bugün mü aklın başına geldi.. zaten ofac cezayı neye göre verecek her şey doğru yapılmış bankada vs. ( ayrı mevzu) bu düşüş tamamıyla ky. avlama 8.77 den 7.90 kadar > 30-40 milyon açığa satılan hisseleri ky.nin elinden aşağılardan alıp yerine koyma mevzusu... yalan ,dolan, sahtekarca bir düşüş.. ben yemiyorum bu düşüşü bana yediremezler zaten...
    Komutanım ağzına sağlık. Pek çoğumuzun hislerine tercüman oldun.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791

bu günkü fiyatlarla bu grafiklere baktığım da zerre alım için sebep bulamıyorum
    önümüzdeki maçlara bakacağız
    aslolan fiyattır , kimin sattığı ile kimin aldığı ile ilgilenmeyin ekstrenizde ilgilenmez zaten ;)
    bir hisse veya bir ensütürüman çok çıktı diye satılmaz veya çok dustu diye alınmaz
    bakın dolar millet çok çıktı yok artık daha neler diye diye yeni yüksekler yapıyor

Yatırım kararları SPK'nın kurallarına göre verilmelidir. Bu konuda bir yetkim, bilgim ve deneyimim bulunmadığı için yazdıklarım, yatırım kararları verilirken kullanılmamalıdır

5.  Alıntı Originally Posted by melisaoz Yazıyı Oku
    Halkbank’ın dini imanı ve dibi yok, arkadaşlar .

Nerde duracak düşüş sabırla bekliyorum .

Yazdıklarım asla Yatırım Tavsiyesi değildir.
    Ne zaman sen bıkar ve "Allah belanı versin ulan, ne halin varsa gör, yetti ya, bu eziyet bitsin artık" deyip satarsın, işte ondan sonra hisse çıkış sürecine girer. Genelde hep öyle oluyor çünkü.

6.  Alıntı Originally Posted by alekss Yazıyı Oku
    bu günkü fiyatlarla bu grafiklere baktığım da zerre alım için sebep bulamıyorum önümüzdeki maçlara bakacağız aslolan fiyattır , kimin sattığı ile kimin aldığı ile ilgilenmeyin ekstrenizde ilgilenmez zaten
    alekss, Güzel analizlerin için tşk, eline emeğine göz nuruna sağlık, bol kazançlar dilerim.

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Ben HALKB'ye 15 Kasımda 10.22 den girdim, yani sert düşüş dalgası henüz daha 2.5 ayını doldurmuşken. 14 Kasımda 9.66 dan başlayan güçlü tepki ve BİST'in içinde bulunduğu olumlu konjonktür beni HALKB için en kötünün artık geride kaldığı yönünde bir inanca sevk etti ve ben de 15 Kasımda 10.22 den pozisyonumu açtım. Nitekim hisse 1 gün sonra 16 Kasımda 11.04'ü, akabinde de 1.5 ay sonra 4 Ocakta 11.44 ü gördü. 4 Ocak'a kadar beklentim dahilinde hareket eden hisse bu tarihten sonra tamamen tersine gidip soluksuz bir şekilde 11.44 den şu anki 7.37 ye kadar çakılma sürecine girdi ve son 4 ayda %36 düştü. Yıl sonuna kadar bekleyip o zaman pozisyonumu bir değerlemeye tabi tutacağım. An itibariyle hisse başına yazdığım 2.85 tl nominal zarar (%28 eder) kağıt üzerindedir, hisseyi elde tutma sürecinde yaşanan geçici türden bir gelişmedir.
    hocam, ben hulka 14.65 den de girdim ...girilir... reza daha ABD ye gidip tutuklanmamıştı bile... buna rağmen 11.10 ları gördük hissede... ben hisselere etkisinin direk değil, endirek olduğunu düşünüyorum.. işine gelirse kötü olayı düşüşde kullanıyor, gelmezse kullanmıyor... hissede bireysel yatırımcı dolu onları soyacak... 10.20 de makul fiyatlar... zaten nakitin hepsi ile almamışsınız ..isterseniz maliyeti 8.5 tl. çekersiniz sorun değil bence... ama ben diyorum ki ; eskiden borsa oynadım diyene bu nasıl tabir böyle borsaya yatırım yaptım diyeceksin diye ikaz ederdim... şimdi borsanın çivisi çıktı..sayın yetkililer bir dur desin buna artık... bu kadar soyguna izin verilmez ki... borsanın doğası risk ama... riskin içinde dürüstlük olmazsa yatırımcı ne yapsın.. yatırımcı hissesi düşmüş hadi önemli değil diyor ... devletimin hissesi zamanı gelir çıkar diyor ama sen bide adamın kar payını vermiyorsun.. eeee bu yatırımcı sana da güvenmeyecek de kime güvenecek.... sağdan , soldan, ortadan, yandan her türlü küçük bireysel yatırımcıya saldırıyorlar.... gücü elinde bulunduran bir allahın kulu dur diyemiyor... yaşımız kemale erdi eskiden bu kadar değildi bu işler.. mertlik , dürüstlük vardı... borsaya yatırım yapan yıllar içersinde pek kaybetmezdi... şimdi 10 yıl bir hissede beklesen yine kaybediyorsun.. her şey bozuldu,algı değişti..kim gelir artık bu tür yatırımlara hiç kimsede güven kalmadı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791

fiyatın kendisiyle fiyatın teend çizgileriyle ilgilenin
    sanane isveç fonunun sattığından aldığından
    sanane takaslardan
    sanane alıcı satıcı analizinden kademelerden
    x senet 20 tl den 10 tl ye düşerken yabancı hiç satmamış olsa ekstrende % 50 zarar görünmeyecekmi
    fiyatın kendisiyle fiyatın teend çizgileriyle ilgilenin
    pozisyona girdiğinizde stop seviyeniz muhakkak olsun
    saçma sapan şeylerle uğraşmayın
    benide kızdırmayın

Yatırım kararları SPK'nın kurallarına göre verilmelidir. Bu konuda bir yetkim, bilgim ve deneyimim bulunmadığı için yazdıklarım, yatırım kararları verilirken kullanılmamalıdır

Sayfa 152/1032 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •