Sayfa 26/1032 İlkİlk ... 16242526272836761265261026 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 201 - 208 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. Smile Löp et...

hisse de bir löp löp alım gözlemledim sanki

güzel şeyler olacak hissine kapıldım..

bekleyelim görelim inşallah hislerim ve gözlemlediklerim doğru çıkar....
    Duhul: Feb 2004

2.  Alıntı Originally Posted by civanmert Yazıyı Oku
    hisse de bir löp löp alım gözlemledim sanki

güzel şeyler olacak hissine kapıldım..

bekleyelim görelim inşallah hislerim ve gözlemlediklerim doğru çıkar....
    Evet bu haber Yapikrediye yaradi. 2.5 milyon lotu ucuzdan kapatti. Diger taraftan Ilk defa diger alanla satan bu kadar guzel.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Bunun vebalini kim öder ? Ülke yangın yerine dönmüş sen neyin peşindesin demezler mi ? Herkes hisse senedi yatırımcısı değil ama herkesin dolarla öyle ya da böyle işi var. Bence sayın CB yangının farkında Bahçelinin gazına gelip yangına benzin dökmez !!! Yarın aksi açıklama gelir kaldığımız yerden devam ederiz. Alamayanlara güzel fırsat verdiler. Klasik lafım su akar yolunu bulur...

4. Duhul: Feb 2004

5. İçinde bulunduğumuz sert satışların benzerini 2008 yılında görmüştük. Tabii o zaman dünyada bir kriz vardı ve tüm borsalar paldır küldür göçmüştü. BİST'de o zaman %65 gibi düşüp 100 endeks 58500'den 20900'e gerilemişti. HALKB'de benzer bir çöküş yaşamıştı. 2008'in Ocak ayında HALKB'de başlayan güçlü satış dalgası tam 10 ay sürmüştü. Bu 10 aylık sürede hissedeki işlem hacmi 1.2 milyar lot gibi olmuştu. Sonra da hisse 5 ay yataya sardı ve bu 5aylık sürede yine 1.2 milyar lot civarında işlem hacmi gerçekleşmişti. Toplamda 2.4 milyar lotluk bir işlem hacmi olmuştu 2008 Ocak ile 2009 Mart arası ve bu sürede hisse ilk 10 ayda tabanını yapmıştı. Şimdiki duruma bakarsak içinde bulunduğumuz satış dalgası hemen hemen 8 aydır sürüyor ama bu sürede işlem hacmi 4.5 milyar lot oldu yani 2008'in ilk 10 ayındaki sert düşüş sürecindekinin hemen hemen 4 katı kadar. Ayrıca 2008 Ocak-2009 Mart arası 15 aylık en baştan en sona düşüş sürecindeki toplam işlem hacminin 2 katına yakınını son 8ayda yapmış durumdayız. Buradan çıkan sonuç hissenin artık dip çalışmasını yapmış olma ihtimalinin yüksek olduğudur.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

6. Hisse 6 gün önce 11 Nisanda 8.23 gün içi dibini gördüğünde dolar bazında 2 doların bile altına sarkmıştı. 2007'deki ilk halka arzda 8 tl'den (6.5 dolardan), 2017'deki halka arzda ise 15.10 tl'den (8.5 dolardan) arz edilmiş olan hisse yıllar sonra 2 doların bile altına inmiş oldu, hem de o zamandan bu yana milyarlarca tl kâr elde etmişken. Maalesef banka yönetimi ile ana hissedar TVF bu durumdan rahatsız gözükmüyor, tam tersine sanki işlerine geliyormuş gibi bir durum var ortada. Bankayı destekleyici, hisseye destek veren açıklamalar hiç yapılmıyor. Demek ki hissenin çökmesi onları hiç rahatsız etmiyor, tam tersine işlerine geliyor.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

7. Tedavüldeki hisse sayısı sadece 611 milyon lot iken son 8 aylık işlem hacmi 4.5 milyar lotu aşmış, devasa bir hacim oluşmuş. Hissenin sürekli olarak al-satlara ve açık işlemlere alet edildiği ortada. Bu durumda bile ne banka ne de hisse hakkında olumlu laf etmeye yanaşmadılar, maalesef hisseyi kendi haline bıraktılar.

8. Siz bu bankanın sahibi olsanız ne yapardınız? Diyelim bankanın ana hissedarı sizsiniz ve yönetim size ait, kararları siz alıyorsunuz. Mevcut durumu yani OFAC'tan gelmesi muhtemel bir ceza kararını dikkate alarak beklemeye mi geçerdiniz yoksa bir aksiyon alır mıydınız? Banka 2018'de kabaca 5 milyar tl konsolide net kâr açıklayacak. Bu yıllık kâr bankanın tedavüldeki halka açık 611 milyon adet hissesinin kabaca ederidir. Yani 1 yıllık kârı kullanarak halka açık olan kısmın hepsini olmasa bile büyük çoğunluğunu toplayabilirsiniz. Tahtadaki olumsuzluk o kadar hat safhada ki 8 aydır hisseye doğru dürüst alıcı gelmiyor. Bu durum aslında mükemmel bir mal toplama fırsatıdır. Eğer bankana güveniyorsan, geleceği parlak görüyorsan; hisse fiyatının kelepirin de kelepiri olmasını fırsata çevirip hisse geri alımı yapmak icap eder. ABD'deki hisse senetleri tarihi zirvedeyken bile şirketler deliler gibi hisse geri alımı yapıp duruyorlar son 9 yıldır. Geçen sene 600 milyar dolarlık hisse geri alımı yaptılar, 2018'de ise 850 milyar dolarlık hisse geri alımı yapacaklarını açıkladılar, büyük ihtimal bu rakam 1 trilyon doların üzerinde gerçekleşecektir.

Sayfa 26/1032 İlkİlk ... 16242526272836761265261026 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •