Sayfa 28/1032 İlkİlk ... 18262728293038781285281028 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 217 - 224 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Hisse 6 gün önce 11 Nisanda 8.23 gün içi dibini gördüğünde dolar bazında 2 doların bile altına sarkmıştı. 2007'deki ilk halka arzda 8 tl'den (6.5 dolardan), 2017'deki halka arzda ise 15.10 tl'den (8.5 dolardan) arz edilmiş olan hisse yıllar sonra 2 doların bile altına inmiş oldu, hem de o zamandan bu yana milyarlarca tl kâr elde etmişken. Maalesef banka yönetimi ile ana hissedar TVF bu durumdan rahatsız gözükmüyor, tam tersine sanki işlerine geliyormuş gibi bir durum var ortada. Bankayı destekleyici, hisseye destek veren açıklamalar hiç yapılmıyor. Demek ki hissenin çökmesi onları hiç rahatsız etmiyor, tam tersine işlerine geliyor.
    Peki doce ile citi neden bu fiyattan rahatsız olmuyorlar. Hatta bu gün doce 8 dolardan aldığı kağıdı 8 liradan bol miktarda satıyordu.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Benim yorumum şöyle kenarda dursun. Yarın ki görüşmeden secim kararı çıkmayacak. Secim planlandığı gibi olacak. Birinci nedeni feto operasyonları tamamlanmadı. Yani ohal kalkmadı. Emin olun en az 9 ay daha kalkamaz. Hükûmet ohal varken seçime girmek istemeyecektir. Ikinci neden ise secim yok dediler sözlerinden geri dönmeyecekler.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Son 2 hafta günlük işlem hacminde bir patlama yaşanıyor. 5 Nisanda 209 milyon adetlik 2.2 milyar tl lik bir günlük hacme şahit olduk ve bu hacim tarihi bir rekordur HALKB için. O günden bu yana ortalama günlük işlem hacmi 60 milyon adet civarında. 5 Nisan öncesinde günlük hacim 4.5 milyon adede kadar düşmüştü. Elimizdeki şu 3 önemli doneye bir bakalım: Hisse tarihi dip seviyelerinde, işlem hacmi son 2 haftadır patlama yapmış, aşırı volatilite ortaya çıkmış. Bu doneler sizce neye işaret ediyor olabilir?
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

4.  Alıntı Originally Posted by escudo76 Yazıyı Oku
    Peki doce ile citi neden bu fiyattan rahatsız olmuyorlar. Hatta bu gün doce 8 dolardan aldığı kağıdı 8 liradan bol miktarda satıyordu..
    OFAC'tan beklenen ceza mevzusu yüzünden dolaylı olarak yaptırım riski ile karşı karşıya kalmak istemeyen ABD'li fonlar fiyata bakmaksızın satış cihetine gittiler son günlerde. "Hangi fiyattan olursa olsun yeter ki biz satıp çıkalım" dediler ve öyle de yaptılar. Ek olarak tahtada al-sattan para kazanma peşinde koşan pek çok kurum, fon, BY, KY kısaca ne ararsan hepsi var; bunlar sürekli olarak "pozisyon al - pozisyon boşalt" veya "açığa sat - pozisyonu alttan kapat" yapıyorlar. Tahtada o gördüğün işlemler işte bu adamların işlemleridir, uzun vade bazlı yatırımcıların işlemleri değil.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

5.  Alıntı Originally Posted by escudo76 Yazıyı Oku
    Benim yorumum şöyle kenarda dursun. Yarın ki görüşmeden secim kararı çıkmayacak. Secim planlandığı gibi olacak. Birinci nedeni feto operasyonları tamamlanmadı. Yani ohal kalkmadı. Emin olun en az 9 ay daha kalkamaz. Hükûmet ohal varken seçime girmek istemeyecektir. Ikinci neden ise secim yok dediler sözlerinden geri dönmeyecekler..
    Bu saatten sonra ha erken seçim olmuş ha olmamış hiç fark etmez, hisse zaten tarihi tabanına inmiş durumda. Ben hiç kafaya takmıyorum bu erken seçim ihtimalini.

6.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Bu saatten sonra ha erken seçim olmuş ha olmamış hiç fark etmez, hisse zaten tarihi tabanına inmiş durumda. Ben hiç kafaya takmıyorum bu erken seçim ihtimalini.
    Sayın TH sizde olmasanız karaları bağlamıştık.şimdi farkettim bu topiği ve değerli yorumlsrınızı okudum.halkbankta uzuncuyum ve kıpırdama şansım yok.

Casper_VIA_V10 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by escudo76 Yazıyı Oku
    Peki doce ile citi neden bu fiyattan rahatsız olmuyorlar. Hatta bu gün doce 8 dolardan aldığı kağıdı 8 liradan bol miktarda satıyordu.
    8 dolardan alan ile 8 liradan satan degil de ondan. Cok vakit gecti aradan. 8 dolardan alan satmistir coktan. Ayrica Doce 1 kisi/kurum degil. Yuzlerce binlerce araci kurum / kisi /sahis /fon onun takas saklamasini kullaniyor.

8.  Alıntı Originally Posted by melek_melek Yazıyı Oku
    Sayın TH sizde olmasanız karaları bağlamıştık.şimdi farkettim bu topiği ve değerli yorumlsrınızı okudum.halkbankta uzuncuyum ve kıpırdama şansım yok.
    Size tavsiyem al-satlardan ve sat-allardan uzak durun. Yaptığı al-satlar yüzünden maliyetinin çok yükseldiğini söyleyen çok adam var burada. Strateji çok basit ve öz olmalı: a) Bankaya güveniyorsan hissede kal, b) Bankaya güvenmiyorsan, cezadan korkuyorsan sat ve bir daha uğrama, c) Hissede olmayıp da muallakta kalmışsan ve OFAC cezası yüzünden tırsıyorsan hiç bulaşma. d) Al-satlarla veya Sat-allarla hiç uğraşma, açığa satıştan da uzak dur. e) Hissenin gelecekteki performasına göre exit (hisseden çıkış) stratejisi bilahare belirlenecektir. İşte bu kadar, işin özü sadece 5 maddede kapsam altına alınmıştır.

Sayfa 28/1032 İlkİlk ... 18262728293038781285281028 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •