Sayfa 32/1032 İlkİlk ... 2230313233344282132532 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 249 - 256 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. OFAC kararı seçim sonrasına kalmaz kanaatindeyim. Hükümet her türlü girişimde gerekirse tavizde bulunacaktır. OFAC tan olumlu birşey çıkarsa başarı, olumsuz birşey çıkarsa mağduriyet yaratılacaktır.

2. Bugün tahtada Yapı Kredi Yatırım al-satçılığa soyunmuş. 12 milyon lot civarı alım yapmış 12 milyon lot civarı da satım. Net bazda 350,000 alımda kapatmış günü. Gedik ciddi anlamda net satıcı, 2.1 milyon lot net satış yapmış. Merrill ise 1 nolu net alıcı, net 1.1 milyon lot alımla günü kapatmış ancak o da Yapı Kredi gibi al-satçının önde gideni, 6.5 milyon alışa karşılık 5.4 milyon lot satış yapmış. Merrill'in takasta malı pratik anlamda sıfırdır, başkaları adına tahtada taşeronluk yapar ve net alım satımlarını başka kurumlara paslar.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    OFAC kararı seçim sonrasına kalmaz kanaatindeyim. Hükümet her türlü girişimde gerekirse tavizde bulunacaktır. OFAC tan olumlu birşey çıkarsa başarı, olumsuz birşey çıkarsa mağduriyet yaratılacaktır.
    OFAC'ın TR'deki seçim takvimiyle bir işi olmaz. Bana sorarsan onlar HA'ya ne kadar ceza verileceğini bekliyorlar. Halkbank Genel Müdürlük binasındaki defter incelemeleri 2 ay kadar önce sona erdi, ellerinde tüm doneler mevcut. Öte yandan TC OFAC'a ve onun bağlı bulunduğu Hazine Bakanlığına baskı yapıyor "bir an önce karar alın ama alacağınız karar makul olsun" diye. Bu konuda Washingron Büyükelçiliği 2 tane mektup bile gönderdi Hazine Bakanı Münchin'e. O yüzden OFAC fazla bekletmez diye düşünüyorum ve 16 Mayıstaki duruşmada HA'nın cezası belli olur olmaz onlar da icraata geçerler diye tahmin ediyorum çünkü bu işi sürüncemede bırakmanın hiç kimseye faydası yoktur.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

4. Eskiden HALKB alırdım, acaba yine mi alsam diye düşünüyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    OFAC'ın TR'deki seçim takvimiyle bir işi olmaz. Bana sorarsan onlar HA'ya ne kadar ceza verileceğini bekliyorlar. Halkbank Genel Müdürlük binasındaki defter incelemeleri 2 ay kadar önce sona erdi, ellerinde tüm doneler mevcut. Öte yandan TC OFAC'a ve onun bağlı bulunduğu Hazine Bakanlığına baskı yapıyor "bir an önce karar alın ama alacağınız karar makul olsun" diye. Bu konuda Washingron Büyükelçiliği 2 tane mektup bile gönderdi Hazine Bakanı Münchin'e. O yüzden OFAC fazla bekletmez diye düşünüyorum ve 16 Mayıstaki duruşmada HA'nın cezası belli olur olmaz onlar da icraata geçerler diye tahmin ediyorum çünkü bu işi sürüncemede bırakmanın hiç kimseye faydası yoktur.
    Yanlış anladın üstad OFAC ın TR seçimleri ile işi olur demedim, TR seçimleri nedeniyle hükümetin OFAC la işi olur dedim. Yani ne yapıp edip işi hızlandırırlar

6. Bugün ABD'de Morgan Stanley müthiş bir 2018 1Ç bilançosu açıkladı, kârda muhteşem bir artış var. Son günlerde JP Morgan, Citigroup, Wells Fargo, Goldman Sachs da çok güzel 1Ç kârları açıklamıştı. Ama IBM'in bilançosu rezalet geldi ve hissesi %6 gibi eksideydi piyasa açıldığında. Burada suç IBM'in. Her zaman kedi kaymak yemiyor işte. Geçmiş bilançolarda 1 kereye mahsus zararları sürekli açıklayıp durdular ve piyasa buna müsamaha gösterdi ama bu sefer ayni plan tutmadı, piyasa verdi kamçıyı IBM'e. Sonuç şu: Piyasanın lokomotif sektörü olan ABD bankaları çok güzel performans gösteriyorken ve kârlarda patlama yaşıyorlarken dünyanın lokomotif borsası olan ABD borsaları çıkış trendine devam edecektir ve TR de dahil diğer ülkelerin borsalarını da peşinden sürükleyecektir, işte benim savunduğum tez budur.

7.  Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    Yanlış anladın üstad OFAC ın TR seçimleri ile işi olur demedim, TR seçimleri nedeniyle hükümetin OFAC la işi olur dedim. Yani ne yapıp edip işi hızlandırırlar
    Evet haklısın, zaten baskı yapıp duruyorlar ABD DoT'ye ve OFAC'a. Mektup yazmaları, telefon görüşmeleri yapmaları, Halkbankın defterlerini tamamen açıp şeffaflık örneği sunmaları ve OFAC'ın denetçilerine her türlü desteği vermeleri bunu gösteriyor. Artık bir zahmet DoA ve OFAC da gerekeni yapıp makul bir ceza ile bu mevzuyu sonlandırıversinler.

8.  Alıntı Originally Posted by aok75 Yazıyı Oku
    Eskiden HALKB alırdım, acaba yine mi alsam diye düşünüyorum.
    2 kere düşün ve öyle karar ver derim. Eğer bankaya güven duymuyorsan veya OFAC'tan yüklü bir ceza bekliyorsan hiç bulaşma.

Sayfa 32/1032 İlkİlk ... 2230313233344282132532 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •