Sayfa 401/1032 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501901 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 3,201 - 3,208 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. Erdoğan bu son hamle ile Yılmaz Özdil'in bile desteğini almış vaziyette ve artık ekonomik kriz bilmem ne sökmez TR'ye...Dolar olmuş 5.11 ve Uğur Dündar "tam anlamıyla Erdoğan'ın arkasındayım" dedi dün akşam Halk TV'de...

na hah hah haaaaa !....

*

Bu adamlar bu işin piri olmuş abicim...Şapka çıkarıyorum yeminle...Siyasetin kitabını yazdılar resmen ve tarih uzuun uzun bahsedecek bütün bunlardan bir gün...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

abd hem petrolde hem de doğalgazda en büyük ihracatçı oluyor.
    kime satacak,kime sattırmayacak.
    operasyon bunun üzerine dönecek.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

3. Hükümet, son dönemde (Katar desteğiyle) yaptığı depolama tesisleri ve kapasite artırımı yatırımlarını bu hikâyeye dayalı olarak yapıyor zaten...Sonuç olarak kimseyi de rahatsız etmiyor bu hamleler...Marmara Ereğlisi'nde yapılacak LNG terminali ile AB'ye de mesaj verilmekte böylece...Ki daha dün TANAP'a destek hibe verdiler sembolik de olsa...

Yukarıda linkini verdiğim ve Rusya ile İran'ın çevresel ! nedenlerle engellemeye çalıştıkları "Orta Asya" bağlantısını da aynı minvalde düşünmek gerekli...Hem ABD hem de Rusya hemen yanı başımızda (Kafkaslarda) askeri tatbikatlar yapıyor …Durumlar, ilişkiler oldukça karışık, şimdilik bu kadar abi, yoruldum yaw…

Yalnız unutmadan şunu ekleyim...Aynı konuşmasında Erdoğan Akdeniz doğalgazından bahsederken "birileri kafalarına göre bir araya gelmişler, bunlar bize sökmez" dedi...İsrail, Mısır, GKRY idi kastettiği...Ve o bölgede, çok yakın zamanda sondaj işlerine başlıyor gemilerimiz...Donanmanın 1/4 i oralarda...

O derece !...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

TR NİN en zayıf yanına ciğerine dolara bu nedenle vuruyorlar.
    yaptırım tehdidiyle türkiye nin hem akdenizde hemde güneyinde enerji bölgesinden uzak tutacaklar.
    akdeniz de sıcak çatışma olasılığını geçen gün israil mısır abd elçileri boşuna dile getirmedi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

5. Hükümet kuru bilerek ve isteyerek yukarıda tutuyor...Bu faiz seviyelerinden giriş yapacak olan sermaye faiz ve kurun her düşüşünde çifte kavrulmuş fıstık yiyecek...24 Haziran'dan bugüne sadece Çin'den gelen sermaye (gaz depolama tesisi ilk finansman onayı $600 milyon, Alibaba yatırımı $728 milyon, ulaşım ve enerji altyapı kredi paketi $3.6 milyar) 5 milyar dolar civarı...Yaptırım tehdidi değişik zamanlarda uygulandı bu memlekete ve her defasında iktidarı güçlendiren sonuçlar çıkardı ortaya...Ki, tırışkadan bir rahip meselesiyle kırmızı çizgilerin daha da fazla zorlanması ABD içerisindeki dinamikleri de rahatsız edecektir kanımca...Erdoğan da bunun farkında netekim...Çok da sıkıntılı bir görüntüsü yok...

Yukarıda 1-2 mesaj geride yazmıştım...İranlılar kendi paralarını alamıyorlar Alman bankalarından...Ha keza Suud ve Katar emirinin paralarına neredeyse el koyacaklar...Bu ve buna benzer uygulamalar petrol zenginlerini TR'ye yatırıma zorluyor...Denizbank'ı da sırf bu yüzden aldı BAE...Kasada para gördükleri anda silah, teçhizat aldırıyorlar zavallılara...Gelsinler bu kur ve faizden bize yatırsınlar dolareslerini...Gayet güzel koruruz abi...

6. https://www.global-rates.com/interes...euro/euro.aspx

Sermaye derken bizim bankalar da var bu işin içerisinde...Özellikle yabancı ortaklı bankalarımız...Faiz oranları yukarıda, son 12 aylıkta düşüş var gördüğünüz gibi ve bu atmosferde bizde dolar kuru 5.11 faiz ise % 20 seviyelerinde...

Kafasını kullanan bankaların yıl sonu bilançolarındaki özkaynak artışlarına hep birlikte şahit olacağız...Bakmayın battık bittik dediklerine, en kötüsü % 16-18 kârlılığa sahip...Ki bu oranın yıl sonunda % 20 ler seviyesine çıkacağı beklentisindeyim...Not edelim...

7. Pompeo: "€œTürkiye ABD'€™nin her durumda birlikte çalışmak isteyeceği bir NATO müttefiki."€
    TR'yi hamle yapmaya zorluyorlar...Dün Erdoğan'dan gelen "açık" mesajlardan sonra şimdi de bu açıklama...Ş.siz lem bunlar...

8. Durum bu kadar net iken NATO niye var, kime var, kimin için var sorularını da sormak lazım abi...Çin sermayesi Türkiye'ye geliyor da bunun karşılığında ne istiyor mesela, diye sormak lazım...

Sayfa 401/1032 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501901 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •