Sayfa 498/1032 İlkİlk ... 398448488496497498499500508548598998 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 3,977 - 3,984 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by Yıldız1 Yazıyı Oku
    Bu platformda twetter de olduğu gibi engelleme olsa ne iyi olurdu. Sadece TH izlerdim.Net
    Engelleme var zaten.

SM-G925F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Yıldız1 Yazıyı Oku
    Bu platformda twetter de olduğu gibi engelleme olsa ne iyi olurdu. Sadece TH izlerdim.Net
    Arkadas listene eklersen sadece onun yazilarini gorursun. Borsa muritlik sisteminin kazandiracagi bir yer degil yanliz.

3. Sanki gidecek gibi halkb.Satıcı azaldı gibi.

SM-J701F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Arkadas listene eklersen sadece onun yazilarini gorursun. Borsa muritlik sisteminin kazandiracagi bir yer degil yanliz.

Müritlik sistemi en tiksindiğim şeydir.Net

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Hocam, CDS oranı Arjantin'inkine yaklaşmış olan Akbankın (800 baz puanına karşın 700 bp) hisselerine geçiş yapmakla acaba doğru bir karar verdiniz mi? Halk bankası Akbanka oranla daha az riskli bir banka değil mi? Kaldı ki HALKB son 12 aydır müthiş bir düşüş trendinde olan bir hisse yani olasılıklar teorisine göre düşüş trendinin sonuna gelmiş olması gerekiyor. Öte yandan AKBNK HALKB'ye oranla düşüş trendinde uzunca bir zaman geçirmiş değil. Toparlama durumunda acaba hangisi en önce toparlanır dersin? Borsada kalbini dinlemeyeceksin. Beyin de sık sık aleyhine çalışır borsada. Beyin her zaman kendine ıstırap veren unsur ne ise bir an önce onun ortadan kaldırılmasını ister, son derece bencildir, hep kendi mutluluğunu ön planda tutar artı çok kısa vade takılır. İş borsa olunca beynin bu tür talepleri genellikle ters teper. Sen HALKB'nin en kötü zamanında bu hisseyi taşıdın. Hisse son 13 ayda 15.37 den 5.57'ye %65 düştüğünde ve yabancılar yılbaşından ağustosun sonuna kadar 8 ayda 148+13=161 milyon lot hisse sattığında duruşunu hiç bozmadın. Şimdi ne oldu da HALKB'tan çıkıp CDS'i (kredi riski) Arjantin ile hemen hemen eşdeğer olan Akbanka geçiş yaptın acaba?
    Üstadım yazdıklarınızı biliyorum. Açıklayayım. Öncelikle akbank (veya işbank, garanti, halkbank) için CDS notu bana birşey ifade etmiyor, bunlar sayısız kriz geçirmiş ve birşey olmamış, ülkemizin en büyük en eski en güçlü bankalarıdır. Batmazlar, hiç bir şey olmaz, en fazla biraz az kar ederler. Too big to fail yani. Gerekirse devlet kurtarır. Akbank, iş ve garanti de kısa sürede çok büyük düştüler, yüzde elli gibi bir kayıp yaşadılar. Halkbank kadar olmasa da ofac cezası gibi olumsuz bir riski yokken bu oranlar da çok yüksek, hepsi kelepir oldu. İşbank falan tarihi diplerinde.

Halkbankı azaltmamın asıl nedeni devletin kamu bankalarının artık kar etme öncelikli olmadıkları ve reel sektörü öncelikle destekleyecekleri yönündeki açıklamaları. Bilançolar bozulmaya başladı bile, daha fazla kötüleşmeden halkbanktan çıkabildiğim kadar çıkmak istiyorum. Akbank-iş-garantide böyle bir siyasi risk yok, bunlar profesyonelce yönetiliyorlar en azından. Uzun vade beklemek için bunlar daha uygun.

Neyse, hala portföyün aslan payı halkbankta, ama fırsatı bulduğumda fazla da zorlamadan çıkıp diğer bankalara geçeceğim. Şu ofac işi tam yılan hikayesi oldu, mahvettiler bizi beklete beklete.

6.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    aynen öyle, burada ne CHP ne AKP ne MHP ne HDP ne de İYİ zihniyeti var, hepimiz liberaliz, Türkiye'yi ve Türkiye milletini canımızdan çok seviyoruz, tek derdimiz bu milletin refah seviyesinin nasıl artırılacağıdır
    Çok ilginç bir insansınız, ingiliz vatandaşısınız ve bunları yazıyorsunuz.
    Eksik olmayın sağolun.
    Biz de ingiltere ve ingiliz milletini canımızdan çok seviyoruz, bizim de tek derdimiz ingilizlerin refah seviyesinin nasıl artırılacağı.
    (Yalan olmasın tek derdimiz demeyelim çünkü bizde dert çok, dertlerimizden biri diyelim)

7. ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

8. Banka endeksinin yirmi yıllık enflasyona göre düzeltilmiş (reel fiyat) grafiği (alıntıdır).
    Yazık yahu bu bankalara, tuvalet kağıdı muamelesi yapılıyor resmen.

Sayfa 498/1032 İlkİlk ... 398448488496497498499500508548598998 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •