Sayfa 51/1032 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 401 - 408 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Alıntı Originally Posted by trendhound Yazıyı Oku
    farkındayım. Benim tezim bildiğin üzere son 8 ayda satmak isteyen tüm hissedarların satıp çıktığı yönündedir. Bu tez kapsamında da nisan'ın ilk 15 günündeki işlemlerde ciddi bir yabancı satışı beklemek yanlış olurdu, yani bu işlemler feyk olmak zorundaydı. Zaten sen de detaylı incelemen sonucunda benimle ayni sonuca ulaştın ve "yabancıların nisan'ın ilk yarısında satış cihetine gittiği tezi hikayedir" sonucuna vardın, öyle değil mi? Ikimizin de ulaştığı sonuç ayni kapıya çıkıyor. Tekrar eline sağlık takas incelemesindeki büyük emeğin için. Th
    Evet o sonuca vardim. Yanliz senin aksine, ben gercekten yabanci satislari olmasini bekliyordum son aylarda, takaslara baktigimda da bunu dusundum sn.TREND. Kim bilir, belki onceki aylarda vardir. Ama Nisan'da bu olmamis.

2.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Halkbankasi ile ilgili yazacak birseyin yoksa lutfen buradan uza. 2 gun oldu, yine musallat oldunuz.
    İlk defa yazıyorum burda mesele halk Banki konuşmak ise oda Allahı karıştırmayacak ozman bu işe .avukatlığını yapmak sanami dustu.

SM-J320H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Proton Yazıyı Oku
    th bence yanlışın var. 1. banka 0.9 TL lik kredi açar. 2. banka 0.81. 3. banka 0.729. Sonsuza giderken 1/(zorunlu karşılık) kadar maksimum kredi açılabilir. Bu da 10 TL. Biz buna kaydi para oluşturma süreci diyoruz.
    tabii bence dermişim.
    ben doğrudan sonuca gittim, 1 TL lik tasarrufun karşılığında havadan yaratılabilecek azami parayı (%10 rezerv bazında net 9 TL) dikkate aldım
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by onders2601 Yazıyı Oku
    İlk defa yazıyorum burda mesele halk Banki konuşmak ise oda Allahı karıştırmayacak ozman bu işe .avukatlığını yapmak sanami dustu.

SM-J320H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Arkadas... Banka ile ilgili yazmayacaksan UZA. Faks mi cekelim anlatmak icin derdimizi? Siz sustukca daha da bir abartiyorsunuz olayi.

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Evet o sonuca vardim. Yanliz senin aksine, ben gercekten yabanci satislari olmasini bekliyordum son aylarda, takaslara baktigimda da bunu dusundum sn.TREND. Kim bilir, belki onceki aylarda vardir. Ama Nisan'da bu olmamis.

Ben inancımı koruyorum ve 5 milyar lotluk işlem hacminin görüldüğü (not: tedavüldeki adet olan 611 milyon lotun 8 katından fazladır) son 8 ayda satmak isteyenlerin halihazırda sattığını ve geriye kalanların rizikoyu göze alıp beklemeye geçtiğini düşünüyorum
    . BlackRock, Dimensional, Mondrean, Fidelity, JP Morgan, Vanguard, Kuveyt Devlet Fonu, Singapur Devlet Fonu vs işte bunlar riski göze almış hissedarlar. Öte yandan Grantham, Norveç Devlet Fonu, Barings vs de riski göze almak istemeyip de hisseden ya %100 ya da büyük oranda çıkmış olanlar. Sonuçta da savaş planı yapılmış ve uygulamaya konulmuş durumdadır, şimdi savaşın çıkması bekleniyor (savaştan kastım OFAC'ın alacağı aksiyondur).
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    halkb in etkili ismi varlik yonetimi kisminda yigit gorunuyor fakat halkb davasiyla ilgili muzakerenin en etkili ismide şimşek gorunuyor gibi...bu ikili son zamanlarda özellikle yigit şimsegi kastederek atak aciklamalarda bulunuyor gibi...yabancidaki el degisiminin ingiliz menseli takasa artması bizim ekonomisterlarin ingilizlerle baglantisi olabilirmi diye dusunmeden edemiyor insan...halkb da buyuk oyun oynanmakta bakalim oyun nasil evrilecek...ilerde...
    Hosgeldin sn. Illim. Simdi "Ingiliz Menseili Fonlar" demissin de... Bunu tam olarak anlamak, yani bu sonucu cikarmak mumkun degil.

Daha once yaptigim fon calismasinda, her ne kadar MKK 2016 senesinden sonra miktarlari kaldirdigi icin bir sonuc cikmasaydi da, yeni birsey ogrenmis olduk:

"ABD'li fonlar Citibank'in yaninda, Doce'yi de oldukca fazla kullaniyorlar. Yani kendi ulkelerinde hangi banka ile iliskileri varsa ondan islem yapiyorlar demek".

Yani, Amerikalilarin nerden aldigi/sattigi, sadece Citibank'a bakarak anlayamiyoruz.

Aynisi Ingilizler icin de gecerli. Hem Citi, hem Doce kullaniyorlar.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku

Ben inancımı koruyorum ve 5 milyar lotluk işlem hacminin görüldüğü (not: tedavüldeki adet olan 611 milyon lotun 8 katından fazladır) son 8 ayda satmak isteyenlerin halihazırda sattığını ve geriye kalanların rizikoyu göze alıp beklemeye geçtiğini düşünüyorum
    . BlackRock, Dimensional, Mondrean, Fidelity, JP Morgan, Vanguard, Kuveyt Devlet Fonu, Singapur Devlet Fonu vs işte bunlar riski göze almış hissedarlar. Öte yandan Grantham, Norveç Devlet Fonu, Barings vs de riski göze almak istemeyip de hisseden ya %100 ya da büyük oranda çıkmış olanlar. Sonuçta da savaş planı yapılmış ve uygulamaya konulmuş durumdadır, şimdi savaşın çıkması bekleniyor (savaştan kastım OFAC'ın alacağı aksiyondur).
    Sn. TREND, Aralik ayina kadar basbayagi yabanci satis ordinolari geliyordu piyasaya. Yani goruyorsun, tahtayi kimildatamiyorlar. Birisi (ozellikle Merrill) oturuyor, sabahtan aksama kadar satis basiyordu. 5 dakika ara veriyor, kademeler dolunca donup altaki kademelere de veriyordu. Butun gun ayni. Satis ordinosu oldugu belli.

Aralik'tan sonra bu islemler hemen hemen hic olmadi. Belki 1 gun rastladim buna. Yaptiklari hep calkalama (yuksek meblag satisin dusecegini bilenler hic de oyle calkalayamazlar).

Tahmininin dogru oldugunu dusunuyorum.

Duhul
    Mar 2018
    İkamet
    Kaçak Akinonya Şatosu
    Gönderi
    1,478
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku

BlackRock candır yatırımcısını zarara sokmayı istemez bence.

Sayfa 51/1032 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •