Sayfa 530/1032 İlkİlk ... 304304805205285295305315325405806301030 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 4,233 - 4,240 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    ....Halkbank böyle trade'e alıştırıyor insanı sonra çıkış trendinde dökülüp malsız kalacağız dikkat etmek lazım.
    işte esas risk budur
    14 Mayıs 2024'de 19.96'dan BJKAS aldım. Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    ....Yazmadan da edemeyeceğim gözünü sevdiğimin merkez bankası önceki toplantıda artış yapmadı hem dolara ralli yaşattı hem de şimdi çok daha fazla artış yapmak zorunda kaldı. Milyarlarca dolar bedeli oldu ülkeye.........
    Hocam, TCMB Başkanının güzel sanatlar mezunu olduğunu bilmiyormuş gibi konuşuyorsunuz, gerçekten de bilmiyor muydunuz? Türkiye'de yapılan en büyük yanlışlardan biri; önemli mevkilere getirilen şahısların işinin ehli olmaması, tecrübe ve bilgilerinin yetersiz olmasıdır.
    14 Mayıs 2024'de 19.96'dan BJKAS aldım. Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. Sayın CB RTE'nin çok sınırlı bir ekonomi bilgisi var maalesef, o da çoğunlukla yanlış türden bilgi. Faizin enflasyona neden olduğu gibi sakat düşüncelere sahip. Böyle bir inanç; dünyanın batıdan doğuya doğru değil de doğudan batıya doğru döndüğüne inanmak gibidir. Esasen imam hatipli olan RTE'nin bu yanlış inancını hiç kimsenin değiştirebileceğini sanmıyorum. Öte yandan TR'nin 2. en güçlü adamı Albayrak'ın bilgi beceri ve tecrübesi yeterli mi? Hiç sanmıyorum. Mezun olduğu okullara, yaşına, bilgisine ve tecrübesine bakıyorum ama pek bir şey göremiyorum. Maalesef TC'nin en tepe mevkilerindekiler kalifiye eleman değil.

4. Öyle konuşuyorlar ki sanki 20 Eylül'de yayınlanacak olan OVP Türkiye ekonomisini kurtaracak, dolar şakkk diye 3.5 tl ye düşecek, enflasyon %18'den %8'e inecek, büyüme %10'a fırlayacak, işsizlik taban yapacak falan da filan. Başta Albayrak olmak üzere bu tür imalarda buluyorlar. Sayın devlet büyüklerine Davutoğlu'nun Başbakanlğıı zamanında açıklanmış olan düzinelerce rapor ve planların hiç bir işe yaramadığını hatırlatmakta fayda var. Sadece OVP açıklayarak muasır medeniyetler seviyesine çıkmış ülke var mı acaba? Boş işlerle uğraşıyor bunlar., çok fazla da konuşuyorlar. Çok az konuşup doğru icraatlarda bulunmak lazım. Bu iş o kadar kolay olsaydı, krize giren her ülke bir OVP açıklayıp şırrakkk diye anında krizden çıkardı. Derin bir ekonomik krize gir, bir OVP patlat, sonra da anında krizden çık ve yoluna devam et. Oldu oldu, gözlerim doldu yani. Bu tür beklentiler bana çok komik geliyor.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    gayet güzel bir yorum olmuş, ben de Türkiye'de resesyon bekliyorum, hatta bu resesyon 2019'un 3. çeyreğine kadar belki daha da öteye devam edebilir hatta depresyona bile dönüşebilir, yalnız piyasa bu tür temel gelişmeleri çok önceden iskonto eder, örneğin banka kağıtları daha henüz resesyona girilmemesine rağmen son 6 ayda yarı yarıya düştü, HALKB defter değerinin 4 te 1 inden işlem görüyor şu anda, tamam HALKB'nin çok özel bir durumu var (OFAC) ama ISCTR VAKBN GARAN AKBNK YKBNK gibi banka kağıtları da defter değerlerine göre %50 yi aşan çok ciddi iskontodan işlem görüyor şu anda, piyasa resesyon/depresyon gibi en temel değişimleri çok önceden fiyatlar, ayrıca resesyon/depresyondan çıkışları da çok önceden fiyatlar örneğin resesyonun en şiddetli zamanında (tepe yaptığı zaman) bakmışsınız borsada çıkış halihazırda başlamış, o yüzden TCMB'nin dün yaptığı 625 baz puanlık dev faiz artışının borsaya etkisini abartmamak icap eder.
    Bende resesyona girecegini ama son faiz kararindan sonra stagflasyon riskinin bir nebze azalacagini dusunuyorum. Simdilik bu ihtimali yok sayiyorum.

Resesyondan en erken ise 2019 4. ceyrekte cikabilecegimizi dusunuyorum

2018 in ilk 2 ceyregi yuksek buyume geldi ve bu 2019 da negatif baz etkisi olusturacak.

Korkum benim enflasyon tarafinda. Yuzde 20 uzerine cikan bir enflasyon ivme kazanabilir.

Nasil ki cift hane enflasyon kotudur ve ivme kazanir 20 de de bu olabilir.

Hocam, TCMB Başkanının güzel sanatlar mezunu olduğunu bilmiyormuş gibi konuşuyorsunuz, gerçekten de bilmiyor muydunuz? Türkiye'de yapılan en büyük yanlışlardan biri; önemli mevkilere getirilen şahısların işinin ehli olmaması, tecrübe ve bilgilerinin yetersiz olmasıdır.
    Eski BJK teknik direktoru Turkiye yi cok iyi analiz etmisti ve soyle demisti

Turkiye de yetki sahibi olanlar bilgisiz, bilgi sahibi olanlar yetkisiz

Baska soze gerek yok sanirsam

7. CB RTE şöyle demiş: "Yüksek faiz ile ilgili şimdilik sabrım var ama bunun da bir sınırı var."

Bu sözün üzerine Sayın CB'den benim naçizane bir ricam var. Madem böyle düşünüyorsunuz faizleri sıfıra düşürün o zaman ve bununla ilgili bir Kararname çıkarıp Resmi Gazete'de yayınlayın da yürürlüğe giriversin. Böylece "faiz enflasyonun sebebidir" teorinizi de ispatlamış olursunuz, hem de inancınız doğrultusunda ülkeyi de kurtarırsınız. Ayrıca Sn RTE'nin de gönlünden geçtiği üzere gayrimenkul fiyatları yeniden roketlemeye başlar ve tüm müteahitler tekrar ihya olurlar. Bunu yapmak hiç de zor değil Sayın CB, bütün iş tek bir kararnameye bakar. Bekliyoruz.

Öyle konuşuyorlar ki sanki 20 Eylül'de yayınlanacak olan OVP Türkiye ekonomisini kurtaracak, dolar şakkk diye 3.5 tl ye düşecek, enflasyon %18'den %8'e inecek, büyüme %10'a fırlayacak, işsizlik taban yapacak falan da filan. Başta Albayrak olmak üzere bu tür imalarda buluyorlar. Sayın devlet büyüklerine Davutoğlu'nun Başbakanlğıı zamanında açıklanmış olan düzinelerce rapor ve planların hiç bir işe yaramadığını hatırlatmakta fayda var. Sadece OVP açıklayarak muasır medeniyetler seviyesine çıkmış ülke var mı acaba? Boş işlerle uğraşıyor bunlar., çok fazla da konuşuyorlar. Çok az konuşup doğru icraatlarda bulunmak lazım.
    Tasarruf edecegiz diyorlar Katardan ucak geliyor (Hediye ya da alindi onemli degil)

Tasarruf etmek isteyen bir hukumet bu ucak satisa ciktiginda ilgi gostermez zaten

Ilgi gosteriyorsa o parayi odemeye hazirdir.

Simdi benim dunya kadar borcum olsa, kara karar dusunsem gider son model Mercedes mi bakarim kendime

----------

Dolarda en iyi ihtimal bu saatten sonra 5.2x dir. Daha alti olmaz artik.

Bu yil sonunu 5.5x seviyelerinde kapatirsa sukretmek lazim.

Yilin son 3 ayi kuresel anlamda Turkiye yi daha da zorlayacak.

Sayfa 530/1032 İlkİlk ... 304304805205285295305315325405806301030 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •