Sayfa 6/1032 İlkİlk ... 4567816561065061006 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 41 - 48 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Bu aylik takas.

Daha 10 gun oldu. Acayip birsey bu.

2. Herkese selam. Öteki topik iyice geyiğe bağlamıştı ve her gün 50-60 sayfa gidiyordu, kaliteli paylaşım yapan da pek yoktu, fındık kabuğunu doldurmayan ve konumuz ile hiç alakası olmayan yorumları okumaktan gına gelmişti, 666 arkadaşımızın önderliğinde bu topik açıldı böylece, bu topiğin reytingi filan önemli değildir, milletin hoşuna giderse ve bir faydasını görürlerse takılırlar, gitmezse de öteki tarafa geyik yapmaya giderler. Az ve öz olarak kendi aramızda kaliteli paylaşımlar yapmamız çok daha önemli. Mr.Sun'ın, Drexty'nin analizleri gayet güzel ve yerinde. 666 zaten çok dolgun bilgiler veriyor, eksik olmasın. Bu topik hepimizindir, tüm katılımcılarındır. Herkesin eline emeğine sağlık. TH
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by MrSun Yazıyı Oku

EW den pek anlamam ama yine bir kenarda dursun, eğer tutarsa çok ciddi bir 3 dalgası beklerim...
    Eline sağlık MrSun. EW teorisinde çıkış sürecinde 5 dalga (1 2 3 4 5), düşüşte ise 3 dalga (A B C) olur. Tabii süreçler de "çok kısa-kısa-orta-uzun-çok uzun-mega uzun" gibi bölümlere ayrılıyor. EW genelde çuvallar. 1990'ların ilk yarısında Dow Jones endeksi için 4044'de tarihi zirve öngörüp akabinde felaket bir çöküş bekliyordu ama piyasa tınmadı ve tam tersi yönde güçlü bir ivme ile yoluna devam etti. Dow bırak düşmeyi, 4044'ü yukarı yönde kırıp ilk etapta 10000'in üzerine attı kendini, şu anda Dow Jones endeksi 24000-26000 aralığında gidip geliyor. 1987 Ağustos/Eylülünde görülen mega satışları önceden çok iyi bilebilmişti EW ama gelgelelim onun ertesindeki gelişmelerde çok fena çuvalladı.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4.  Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    Ateş söndü bile trump gücünü gösterdi, herkes safını ve rengini belli etti. Esad bile rahat, bizim stres olmamıza gerek yok. Neler gördü bu gözler. Rus uçağı düştüğünde havalimanı saldırısı olduğunda pegasus vardı elimde. Darbe dönemi borsaydık. Bunlar vız gelir... Su akar yolunu bulur.
    Selam Doktor Bey. Ben de ayni fikirdeyim. Trump bugün "mission accomplished" diye bir mesaj attı Twitter'dan yani "görevimizi başarıyla sonuçlandırdık" şeklinde. Zaten sınırlı ve ufak bir operasyon idi. Piyasalara bunun etkisi olmaz, hatta belirsizlik ortadan kalktığı için borsalara olumlu yansır diye düşünüyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bu aylik takas. Daha 10 gun oldu. Acayip birsey bu.
    Son 10 günlük takasa baktığımızda Deutsche ve Citi'nin toplamda 26 milyon lot mal verdiğini görüyoruz (halka açık kısmın %4.5 i kadar). Bu ikilinin elindeki hisseler halka açık olan kısmın %68.4 ünü oluşturuyor (bundan önce %73 idi). Satılan 26 milyon lotluk mal bir düzine kadar kuruma hemen hemen eşit miktarlarda dağıtılmış. Benim tahminim, yakında açıklanması beklenen OFAC kararı yüzünden hesapta olmayan bir yükümlülüğün doğması riskini göze alamayan ABD'li fonların apar topar ve de satış fiyatına bakmaksızın maldan çıkmaları olayıdır bu. Büyük ihtimalle kendi avukatlarının tavsiyesine uyarak bu cihete gittiler. Öte yandan tahtada yeni bir oyuncu görüyorum: QNB. Katarlılar TR bankalarına özel ilgi duyuyorlar uzun zamandır, belki de hisseye 2 milyon lot ile giriş yapmaları bu özel ilginin bir uzantısıdır. Arkasının gelmesi dileğiyle.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Herkese selam. Öteki topik iyice geyiğe bağlamıştı ve her gün 50-60 sayfa gidiyordu, kaliteli paylaşım yapan da pek yoktu, fındık kabuğunu doldurmayan ve konumuz ile hiç alakası olmayan yorumları okumaktan gına gelmişti, 666 arkadaşımızın önderliğinde bu topik açıldı böylece, bu topiğin reytingi filan önemli değildir, milletin hoşuna giderse ve bir faydasını görürlerse takılırlar, gitmezse de öteki tarafa geyik yapmaya giderler. Az ve öz olarak kendi aramızda kaliteli paylaşımlar yapmamız çok daha önemli. Mr.Sun'ın, Drexty'nin analizleri gayet güzel ve yerinde. 666 zaten çok dolgun bilgiler veriyor, eksik olmasın. Bu topik hepimizindir, tüm katılımcılarındır. Herkesin eline emeğine sağlık. TH
    Benim kağitla alakam yok senin hastanım takipteyim ama bu basĺık altında muhtemelen bu topige devam edemezsiniz gibi kapatirlarsa burayı haber ver geleyim peşinden
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Son 10 günlük takasa baktığımızda Deutsche ve Citi'nin toplamda 26 milyon lot mal verdiğini görüyoruz (halka açık kısmın %4.5 i kadar). Bu ikilinin elindeki hisseler halka açık olan kısmın %68.4 ünü oluşturuyor. Satılan 26 milyon lotluk mal bir düzine kadar kuruma hemen hemen eşit miktarlarda dağıtılmış. Benim tahminim, yakında açıklanması beklenen OFAC kararı yüzünden hesapta olmayan bir yükümlülüğün doğması riskini göze alamayan ABD'li fonların apar topar ve de satış fiyatına bakmaksızın maldan çıkmaları olayıdır bu. Büyük ihtimalle kendi avukatlarının tavsiyesine uyarak bu cihete gittiler. Öte yandan tahtada yeni bir oyuncu görüyorum: QNB. Katarlılar TR bankalarına özel ilgi duyuyorlar uzun zamandır, belki de hisseye 2 milyon lot ile giriş yapmaları bu özel ilginin bir uzantısıdır. Arkasının gelmesi dileğiyle.
    Sevgili TrendHound, Sizce OFAC cezayi ne zaman aciklayacak ? Bu hisse icin butun temel hareket. OFAC in ceza miktari ve ne zaman aciklanacagina endeksli. Halkbanktaki KAynaklarimdan ogrendigim kadariyla. OFAC in yolladigi yabanci avukatlar gerekli butun datalari alip gitmis. Bu da yaklasik bir ay once olmus. Uzun sure HAlkbank genel mudurlukte kalmislar.

8. vay trend abi bende seni arıyordum..öbür köyden söylediler...artık buradamıyız..

Sayfa 6/1032 İlkİlk ... 4567816561065061006 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •