Sayfa 818/1032 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828868918 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 6,537 - 6,544 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    https://www.haberturk.com/son-dakika...iklama-2215105

Cumhurbaşkanı Erdoğan:
    "Sayın Trump'la kısa süre önce telefon görüşmesi yaptık. Fransa'da fırsat bulabilirsek görüşürüz dedik. Paris'e gidince arkadaşlarımız karşılıklı görüşecekler, bir fırsat tesis etmeye çalışacağız ve bu fırsat çerçevesinde ikili bir görüşmeyi yapacağız."
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Programlanmış bir Trump-Erdoğan görüşmesi yok.Bir görüşme olursa da muhtemelen ayaküstü, kısa süreli olacak,fazla bir beklentiye girmemek lazım.
    oraya kadar gidip boş dönerse hepimiz yan basarız zaten ...

Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    Daha önce yazdığım gibi, ''ayaküstü, kısa süreli ,'' bir sohbet olmuş.Eşler dahil herkesin olduğu bir akşam yemeği davetinde sadece nezaket cümleleri edilir örneğin '2 ülke arasındaki Suriye'deki çatışma alanları' ya da 2 ülke arasında 'Halkbank' gibi sorun yaratan konulara girilmez ,bu nedenle de sayılmaz bence.Ama bugün bir Trump-Erdoğan görüşmesi olacak mı,onu takip edelim.

3.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Daha önce yazdığım gibi, ''ayaküstü, kısa süreli ,'' bir sohbet olmuş.Eşler dahil herkesin olduğu bir akşam yemeği davetinde sadece nezaket cümleleri edilir örneğin '2 ülke arasındaki Suriye'deki çatışma alanları' ya da 2 ülke arasında 'Halkbank' gibi sorun yaratan konulara girilmez ,bu nedenle de sayılmaz bence.Ama bugün bir Trump-Erdoğan görüşmesi olacak mı,onu takip edelim.
    1 saat sürmüş yaw, ne konuşacaklar galatasaray fener muhabbeti mi? En azından iyi görsel samimi

4.  Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    Ortağım iyi diyorsunda hürriyet yazarı çamlıbel Amerika ile alakalı haber yaparken hürriyet New York temsilcisi ile görüşmemiş mi? Kulis bilgilerini direk beyaz saraydan mı alıyor? O zaman bu haber kasıtlı, manipulasyon amaçlı... diğer tarafta calm nickli bir ortağımız çamlıbelin söylemlerini çok güzel çürütmüş. Aldığım duyumlara göre 12 ekimde brunson çıkmayacak vs. eski yazılarını paylaşmış.
    Aynen oyle... Acikca sordum ayni gazetedeki meslektasiniz boyle diyor ustune Cuneyt Ozdemir de biseler diyor - boyle birsey yok dedi. E dedim ki o zaman twitter hesabinizda ya da gazetenizde bunu belirtin yani boyle birsey yok diyin dedim - dedi ki ben kesin bilgi paylasirim spekualsyon dedikodu vs paylasmam (Cansucan ve Cuneytin aksine)..

5.  Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    Sayilmaz - ama verilen goruntu cok sicak ve gelecek icin umut verici..

6.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    O yazinin altinda bu da var. Tavsani cikardilar yani. Mantigini kullananlarin beklentisi cikmayacagi seklindeydi zaten.

Dogru olan piyasanin bu hafta bunlari dikkate almadigi. Berbat bilancoyu bile dikkate almadigi. Hatirlarsaniz "aksama bilancomuz dusecek herhalde, iyi gelecek" yazmistim. Iyi gelmedi. Demek baska beklentiye oynaniyor.

Ayrica Reza Canikligil "Halkbank'a Ceza Yok, Halkbank'a dava yok" deyip duruyordu HA davasi baslamadan ve devam ederken. Bunu hatirliyorum ben. Yani onun gorusu ne kadar otoritedir bu konuda.
    Hocam ben uzun zamandir davayi Halkbank surecini takip ettigim icin inan Amerikadaki tum kalburustu gazetecileri yakinen takip ediyorum ve hemen hepsiyle de sahsi diyalogum var (hatta Washington DC buyukelcisi Serdar beyle bile konsutum bu durumu).. Dolayisi ile Razi beyin kredibilitesi o Cansudan benim nazarimda cok daha yuksektir..

Dedigim gibi ona hani iddianame cikti diyelim, OFAC surecini nasil etkiler diye de sordum - SDNY den iddianame cikmaz ceza vs ciakrsa OFACtan cikar dedi...

Yani Cansu veya Razi beyden biri buyuk yaniliyor - ben burada tercih hakkimi Razi beyden yana kullaniyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    CALM*said:Bugün*15:13

Bu Haberi uyduran Cansu Çamlıbelin haberlerini ıyı bilirim. Yaygaracı bir çömez..Yazılarını yanyana koysanız neyin peşinde olduğu çok net anlaşılır..Herzaman saçma sapan bir kaynağa dayandırarak ( bu haberinin kaynağı da Washington kulisleri ) yalan yanlış haberler yapıp ortalığı bulandırmaya çalışan basit bir karakter. Dikkate alınacak bir tip değil.Yazı Cuma sabahı yayımlandı ve piyasa da dikkate almadı..

CALM*said:Bugün*15:30

Buyrun aşağıda da Bu Cansu Çamlıbelin 29 Eylüldeki yazısından bir kesit..Kadının verdiği kaynağa dikkat edin lütfen. Kendı sığ tespitlerini sürekli bir kaynağa dayandırarak yazdığı çok net. Bunun kaynaklı haberlerine dayanarak bir tahmin yürütmeye çalışan yanar..Bunlardan onlarca bulabilirsiniz..Herzaman spekülasyon pesinde koşan basit bir profil..

" ...Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çevresinden edindiğim izlenim,*Washington yönetiminin kamuoyu üzerinden ültimatom havasında açıklamalar yapmaya devam ettiği bir ortamda Brunson’ın 12 Ekim’deki duruşmada serbest kalmasının zor olduğu.*Hatta iktidar çevrelerindePastör Brunson’ın yeniden cezaevine gönderilmesi gibi radikal yaklaşımları savunanlar olduğu*kulağıma gelenler*arasında...."

Teşekkürler CALM
    Aynen - tam bir desperate housewife... Alsin eline sarabi oturdugu yerden kaidesini kaldirmadan spekule etsin...

Bizim banka hukuk dairesi ve halkla iliskiler birimi MAL olduklari icin boyle spekualsyonlari cikar cikmaz ezemiyorlar (nip in the bud yani)

Sayfa 818/1032 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828868918 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •