Sayfa 843/1032 İlkİlk ... 343743793833841842843844845853893943 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 6,737 - 6,744 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. Cansu Çamlıbel Twitter da paylasmis

Trump’ın SDNY’daki Halkbank soruşturmasını/olası yeni davayı idari bir kararla engelleyebileceğini düşünenler SDNY’daki Cohen soruşturmasını iyi takip etmeli. Trump yeni adalet bakanına bazı soruşturmaların kapatılması talimatı verecekse heralde önce kendisini düşünecektir!

2.  Alıntı Originally Posted by cegirge Yazıyı Oku
    Cansu Çamlıbel Twitter da paylasmis

Trump’ın SDNY’daki Halkbank soruşturmasını/olası yeni davayı idari bir kararla engelleyebileceğini düşünenler SDNY’daki Cohen soruşturmasını iyi takip etmeli. Trump yeni adalet bakanına bazı soruşturmaların kapatılması talimatı verecekse heralde önce kendisini düşünecektir!
    S.ktirsin gitsin kaşar...

3.  Alıntı Originally Posted by Ayan Yazıyı Oku
    Sayın TH. hoşgeldin. Yine döktürmüssünüz. Çok güzel analizleriniz var. Maalesef kara ayı piyasası devam ediyor. 1.2-1.7 cent arasında yeni para sokmadan sanayi sat , biraz banka al vs vs. , Dolar endeksi 97.34 lerde . Avrupa endişesi İtalya , brexit vs.
    İçerde önümüzde ki ay enflasyon beklenenden düşük gelirse ,tahvil faizleri aşağı tetklenir diye düşünüyorum. bu banklara alım getirir.
    beklenenlerin aksine 2019 için çok olumluyum. Saholleri 7.68 den vermiştim. 4.10 ortalama ile bu sefer yüzde 70 oranımla İŞC ye geçtim. Malum kağıt hissedar belirsizliği ile baskılanıyor. Ülkenin en büyük holdinglerinden biri İŞC . Şişecam , Anadolucam, Trakyacam, soda gibi yüksek oranda ihracatçı ve taş toprağa dayalı iştirakleri var. Bu dahi 3.4 milyar dolardan işlem görüyor. 0.39 defter değeri ve 3.2 F/K . Halk Bankası açıkladığı son çeyrek ile F/K yı 2.9 a yükseltti. İşC ye geçmeyi düşünür müsün ? Oradaki forumdaşlarda hareketlenir... Dünya piyasa endekslerine ve döngülerine tam hakim ouşuna bayılıyorum. Gerçekten harikasın. Müthiş bir beyin ...Çok farklı..
    Binbaşım teveccühte bulunmuşsunuz çok mersi. ISCTR'ye geçme zamanının henüz gelmediğini düşünüyorum, nasıl HALKB üzerinde OFAC kılıcı duruyorsa İşbankasının üzerinde de TC Hükümeti'nin kılıcı duruyor. CHP'ye ait hisselerin akıbeti belli olduktan sonra ISCTR masaya yatırılabilir. Ama en başta şu HALKB hak ettiği seviyeye gelmeli. OFAC mevzusu başarılı bir şekilde sıfıra yakın bir hasar ile çözülebilirse HALKB'nin ilk etapta 12 tl olması icap ediyor yani DD'nin %50'sine yükselmesi lazım. Bakalım, piyasa bizimle hemfikir olacak mı.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by cegirge Yazıyı Oku
    Sayin TH dolar kuru 5.20 veya 5 tl olursa hulk fiyati ne olur tahmininiz nedir?
    normal şartlarda hisse fiyatı bu durumda primlenir çünkü temmuz 2021 e kadar (haz 2019, şubat 2020, şubat 2021, temmuz 2021) 4 tane HALKB tahvilinin itfası olacak, toplam miktar 2.25 milyar dolarlık (3 tane 500'er milyon dolar, 1 tane 750 milyon dolar), dolar kurunun düşmesi hem Halkın hem de diğer TR bankalarının avantajınadır, ancak hissenin performansındaki en önemli faktör OFAC mevzusunun asgari hasar ile sonuçlanması olacak
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Türkiye ye aslında yabancısınız :-) neden mi? Türkiye de emekli hiç bir zaman enflasyonun üzerinde zam almadı!
    enflasyonun üzerinde zam almıyorlar ama enflasyon oranı kadar zam alıyorlar, enflasyon oranı kadar zam yapmak yerine ondan daha düşük bir oranda zam yapılmalı örneğin son 12 aylık TÜFE'nin %60'ı kadar, paralel olarak hükümet israftan kaçınmalı ve tüm gereksiz harcamaları sıfırlamalıdır

6.  Alıntı Originally Posted by alekss Yazıyı Oku

yapı kredinin ortağı İtalyan unicredit
    450 den 11 lere kadar düşmüş
    can derdinde olan sadece bizler değiliz
    beterin beteri var
    Bu grafik gerçeği yansıtmıyor çünkü UniCredit son 2009'dan bu yana tahsisli de dahil 5 kez sermaye artırımı yaptı ve hisse defalarca bölündü, bu bölünmeler senin grafiğinde yer almıyor

7.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Yapi Kredi bedellisindeki olayda VOLBOR'dan ozur dileseydin, gonlu alinirdi bence. Hakli olan oydu. Yanlis bilmekte sorun yok, kac kere bizim hatalarimizi duzelttin, her seferinde de tesekkur ettik. Ayni buyuklugu senin de gostermen gerekirdi VOLBOR'a karsi. Nacizane dusuncemdir.
    Bırak bu adamı ya, çocuktan hiç bir farkı yok, %3'lük bir hata yapmışım aylardır onun üstüne gidip duruyor

8.  Alıntı Originally Posted by proleter Yazıyı Oku
    bak göreceğiz umarım haklı çıkarım bu banka işi kendilerine abd nin dokunabileceği için çözecekler. nasıl ne olacak katar katmaz göreceğiz. sonrasına bir daha uğrarmıyım semte asla.
    uygun bir ortam bulur bulmaz senin HALK GYO'ları HALKB ile trampa etmende yarar var, GYO sektörünün içinde bulunduğu krizden çıkması bankaya oranla çok daha uzun sürebilir

Sayfa 843/1032 İlkİlk ... 343743793833841842843844845853893943 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •