Sayfa 865/1032 İlkİlk ... 365765815855863864865866867875915965 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 6,913 - 6,920 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    ...BORSA FELSEFEM...

..."25.saatte olmak; kalabalığın içinden geçerken kenara çekilip kalabalıği izleyebilmek olmalı"...İçimdekisesfilmrepliğİ...

halkb ın bukadar gündemde tutulup kalabalıgın daha fazla ilgisinin çekilmesi ve durumunun sündürülmeye devam etmesi hoşuma gitmedi ve cumadan itibaren işC alımlarım la bankamı degistirdim bol şans...yeterince spekulatif hisse takibim var bist30 da saglam kagit portfoyune karar verdim bir haberle %10cikip dusecek dandik rasyolu halkbanktan vazgectim kalin saglicakla...
    Sen de mi koydun tekmeyi? Yazik bankacigimiza. Guvenecegi kimse kalmadi.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Benim görüşüm tek cümleyle şudur: Tüm olumsuzluklar halihazırda satılmıştır ve hisse fiyatına da yansıtılmıştır.
    Bu gorusune katilirim. Ama bu hafta fiyatini gordukten sonra. Bilancoya hic tepki vermedi. Bilanconun ustunde hatta fiyati. Kullanmadan birakmazlardi bunu. Satilan satildi mi cok onceden, yoksa feyk mi tutuyorlar, bu hafta netlesir herhalde.

3.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Sen de mi koydun tekmeyi? Yazik bankacigimiza. Guvenecegi kimse kalmadi.
    aynen ustad şu saatten sonra zaten bist ivmelenirse bankalarla olacak ilk adim ve hepsi aşşa yukari paralel cıkıyor yada dusuyor...varsin %2/4 eksik ilerlesin adam gibi kagit tasiriz...artik magazin forevir oldu halkb mevzu...yok o bunu dedi bu yemegi yedi bu telefonu etti yok bu bunu yazdi...salla gitsin halkb yukselicekse eger zaten diger bankalarda duracak degil...hic olmassa siyasi riski tasimayiz varlik fonunun sahiplendigi bankada daha cok su goturur bu mevzular...bakiniz isC geri alim yapcam dedi 2 aydir adam gibi aliyorlar...tabiki takibimdeydi kararimi cuma ogleden sora verdim...ginede ayni gemideyiz bankacilik nede olsa; onu gectim ülkemiz; aslinda hemserim bahceli kizdi ama bence macron hakliydi milliyetcilik vatanseverlige ihanettir demisti macron yani gemi bizim gemi ha halkb ha işC biz vatanseveriz... hicvettim affiniza siginarak...bol sans...
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    artik magazin forevir oldu halkb mevzu...yok o bunu dedi bu yemegi yedi bu telefonu etti yok bu bunu yazdi
    Muahahahaha. Durum boyle.

Peki simdi problem nedir ki? OFAC'tan ziyade bir de Zarrab > Atilla > Halkbank uzantisinda dava acilmasi mi?

6. Sayın TH. üstadım, Halk Bankası hissesinde sabitlenmek yerine, sizde ki kıvrak zekanın; nasıl canlı bir organizma gibi olan finas piyasalarında,başlangıçta alınan hatalı ve zararlı (bugüne göre) pozisyonunuzu devam ettirdiğinizi davamlı takip ediyorum. Finansal bilgileri, sizin kadar olmayan şahsım Vakıf Bankasındaki daha profesyonel yönetimin sürdürülebilir karlılığını gördüm ve burada yazdım. Nitekim bu hisse gördüğü dibe göre 2.86 - 4.05 lere atağını izledik. Vakıfbank,geçen hafta Morrgan Stanley endeksinden çıkınca, yüzde 3.5 satış yedi ve şu an 3.67 de. Bakar mısınız; şu anda ki F/K ına 2.27 defter değeri ise 0.34 --Halk Bankasında F/K kaç oldu? 3.06 D/D 0.32...Her iki bankada gördüğü dipten hayli yukarda şimdi. Tekrar ikili dip görme ihtimali Halk bankasında daha fazla . Vakıf Bankasının tekrar 2.86 lara gelmesi demek F/K ının 1 lere gelmesi demek ki imkansız kısa vadede.
    Gelelim, İş Bankasına; malum CHP hisselerinin hazineye devr belirsizliği ile satış yedi ve emsalleri olan Garanti ve Akbankdan çok gerilere düştü. Gördüğü dip olan 3.9 dan 4.07 kadar ne kadar az bir yüzdesi var değil mi ? Banka ağustosta hisse geri alım açıkladı ve dün, aldığı yekun miktarları GAP a bildirdi. Bankanın aldığı fiatların ortalaması 4.03 civarı ve geri alımın yarısına bile varmadı bu oran. İş Bankasının özkaynağı 52 milyar TL. ve F/K ı 3.17 D/D ise 0.39... İş Bankası ile Halk Bankasının F/K ları ne oldu ? Eşitlendi.
    İştiraklere ve temettü verimliliğine bakalım şimdi. İş Bankası piyasa değeri nedir ? 3.433 milyar dolar . Şişe Camın piyasa değeri 2.155 milyar dolar. Yüzde 65 i kimin ? İş Bankasının . Anadolucam, Trakya Cam, Soda, Paşabahçe arazisi, İş Gayrimenkul, Anadolu Siporta TSKB.vs vs. İştirakleri ne kadar yıllık kar açıklıyor ? 5 milyar TL. . İş Bankasının 9 aylık karı nedir ? 4.5 milyar TL. İştirakler temettüleri ile İş Bankasına destek veriyor. İş Bankası aslında bir Koç gibi, Türkiyenin en büyük Holdingleri. Şayet İş Bankası Holdingleşirse devleşir. Şimdi hissede satış baskısı nedeni nedir ? CHP hisseleri hazineye geçecek! Geçsin efendim. Yüzde 28.i. Bu takdirde hazine çoğunluğu sağlamak için yüzde 32 ye de alım yapmaz mı ? Yapar- yapmaz. Sandık hisseleri yüzde 40/muamma. Maalesef, içeriden - dışarıya farklı algı yapıyorlar. Tamam ..Halk Bankası eli kolu bağlı bankacılık yaptığı için karlılık eridi. Dış borçlanma yapamadı vs vs. Vakıfbank örneği nedir ? Fevkalade iyidir. Tebrik etmek lazım. Gelelim Telekoma ; devletin hiç bir zararı yok. Devlet alacağını tahsil etmiş. Bakın özel bankalara; kim vermiş krediyi hemde 2023 e kadar özelleştirilen (hisse devri) Oger telekoma?
    Ak Bankası 1.7 milyar , Garanti 1 milyar dolar ve İş Bankasının 500 milyon dolar. Kredi dönmeyince hisseleri geri aldılar. 2023 de telekom hisselerini geri devlete verecekler. Şu anda piyasa değeri 2,914 milyar dolar olan Sabancı Holdingin, Ak Bankasının sahip ailesi şu andaki piyasa değeri kadar bir krediyi verebilmiş. Yani Özel sektör Bankacılığı da hata yapabilir. Aslında telekom fevkalade operasyonel karlılığı olan bir şirket , Esas faaliyetinden 9 aylık 3 milyar TL kar varken, finansman giderlerinden 9 aylık, 7 milyar zararla birlikte, faaliyet giderinden 9 aylık 3.6 milyar TL. zarar yazdı.
    Gelelim tekrar İş Bankası özeline; ciğer yemiş kedi gibi iştirakleri ile ! İş Bankasının piyasa değeri; iştiraklerinin piyasa değeri kadar. 3.4 milyar dolara şişe cam( Anadolu cam, Trakya cam),TSKB, Soda ve sigorta ve gayrimenkullerini satın alabilir misiniz veya yeniden kurabilir misiniz ? Ne dersiniz ? Son kararınız mı ? ( Şuan atv kanalında kim milyoner olmak istiyor var ve sunucu soruyor; son kararınız mı? )
    Son düzenleme : Ayan; 17-11-2018 saat: 23:17.

Bu guzel bilgiler icin cok tesekkurler sn. Ayan. Is Bankasini biz de takip ediyoruz. Herseyden once borcumuz var. Ulke batarken paramizi koyacak yer bulamazken icimiz rahat bir sekilde orada tuttuk. Bankaya saldiri varken de paramla destek olmak isterim.

8. Birde gayrimenkul şirketlerinde çoğu patron hissesi olan , D/D lerini ucuz bularak pozisyon almış arkadaşların sayfalarında zarar üzerinde oturarak sitemli yazdıklarını gördüm . Üzüldüm.
    Şurası kesinki ; ülkenin ödemeler dengesinin aşırı bozulmasından dolayı (Rahmetli Özal derdi ki: Biz her 10-15 yılda bir ödemeler dengesi krizine gireriz, çünkü kendi tasarruflarımızla büyüyen bir ülke değiliz !) girdiği döviz/faiz/enflasyon kıskacından ilk etkilenen finans kesimi oldu. 2018 nin tamamını sanayi ile endeksi diri tutan piyasa yapıcılar; son çeyrekde sanayide de satışa geçerek 100 bin üste BİST e müsaade etmediler. BİST e taze para sokmayarak ; sanayide ki satışlarından hasıl olan parayı da bir müddet tahvilde (yüzde 25-26) tutmayı arzu ederler ve gelişmeleri görüp yeniden pozisyonlarını değerlendirirler. Sanki şu an bankalara hafif hafif geçiyorlar gibi gibi. Şayet enflasyon önümüzde ki ay beklenenden düşük gelirse ki (çarşı-pazarda bunu gözlemliyorum) faizler inişe geçer. (Yeni bir hata yapılmazsa). Tahvil faizleri düşünce yukardan yüksek faizle aldıkları tahvilleri, çifte kavrulmuş lokum gibi çok daha düşük faizlerle yeni alıcılara devrederken ; hangi sektörü tercih ederler ? İlk terk ettiklerini! Yani bankacılığı. Düşen faizler banka karlılığını artırır. Ellerinde ki tahvillerin yekunu bu sefer kara dönüşür. Bu ters bir döngü !
    Düşen faizler gayrimenkul piyasasını canlandırır . Stoklarını satarlar ve '' Nerde kalmıştık '' diyerek, yeni projeler için heyecanlanırlar. Bu döngülerin zamanını tutturanlar için kar vardır. Akıllı para böyle yapar.

Sayfa 865/1032 İlkİlk ... 365765815855863864865866867875915965 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •