Sayfa 878/1032 İlkİlk ... 378778828868876877878879880888928978 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 7,017 - 7,024 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. ABD borsaları göçüyor.
    Bekle bekle illa bir musibete yakalanıyoruz..
    Şu yerel seçimlere kadar hisse ne yapacaksa yapmalı, ben seçimlerden sonra ekonomik alanda halının altına süpürülen tozların ortaya döküleceğini pembe rüyalardan uyanacağımızı düşünüyorum. Borsa sonrasında 2019 boyunca adam olmaz.

2.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    ABD borsaları göçüyor.
    Bekle bekle illa bir musibete yakalanıyoruz..
    Şu yerel seçimlere kadar hisse ne yapacaksa yapmalı, ben seçimlerden sonra ekonomik alanda halının altına süpürülen tozların ortaya döküleceğini pembe rüyalardan uyanacağımızı düşünüyorum. Borsa sonrasında 2019 boyunca adam olmaz.
    evet 1994 mart yerel seçiminden sonra 5 nisan kararları alınmıştı. 1994 krizi olarak geçer.

şuan gidişat benziyor.

yerel seçimler için istanbul ankara kilit rolde. buraların kaybedilmesi sarayı tartışmaya açabileceği için seçimin kazanılması için halledilebilecek en kolay konu halk konusu. ve bu sayede kamu bankaları ile coşku verilebilir. faizleride kamu bankalarıyla düşürüp kredileri açtımı.

istanbul ankara dada bugün bahçeli ile ittifak konusuda olacağa benzediği için..

yerel seçim sonrasını göremiyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Doktor Hocam, çok depresif gördüm seni ve bu iyiye işarettir. Hani derler ya her yeri kan götürüyorsa, herkes aşırı kötümserse işte o zaman alım zamanı gelmiştir. Senin kendi perspektifinden bakıldığında haklı gözüksen de bence pek de haklı değilsin çünkü hem vaden çok kısa hem de kısa/orta vadeli salınımlara gereğinden çok daha fazla önem veriyorsun ve onlardan etkileniyorsun. Borsada 1 yıl 2 yıl gibi süreler çok kısadır. 1987 Eylülünde, 1994 Martında, 1999 depreminde, 2001 Şubatında, 2008 Aralığında, 2013 Mayısında borsada mıydın? Ben 1986 dan bu yana borsadayım ve pek çok krizlere sayısız satış süreçlerine şahit oldum. Bir miktar borsa tecrüben varsa ne demek istediğimi anlıyorsundur.
    Ulen bu Hulkun alım zamanıda hiç bitmedi yawww, ahanda her yeri kan götürüyor alın, kan hiç bitmedi ki, al babam al, al babam al, al al, bitmedi anasını satayım, ulen bu yabancılarıda ne kazıklamışlar beee, kamyon kamyon mal itelemişler, sata sata bitiremedi adamlar, 2013 yılında Hulk 20 TL iken Garan 10 TL idi, şu an durum ne? ve bu durum ne anlama geliyor, sayın TH geçen sene güya 10,22 den aldım dediğinde, 1 yıl vade de 15 TL hedef vermiştin ve aradan bir yıl geçti şu anda hisse 15 in yarısı bile etmiyor, bu ne be kardeşim yazıktır günahtır, 10 yıllık grafiğe bakan ucuz diye diye atladı, Rahmetli Sabancının bir lafı vardı UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM derdi, ne kadar da haklıymış adam.
    MÜMİN, BİR SEFER ISIRILDIĞI DELİKTEN BİR DAHA ISIRILMAZ

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Yukarıdaki yorumum bu tahtanın neden bir kumar tahtasına dönüştüğünü gayet iyi açıklıyor. Kapitalist piyasada getiri fırsatı sunan bir oluşum ortaya çıktığında; iyisi kötüsü acemisi tecrübelisi amatörü profesyoneli vs vs gibi değişik kategorilerde yer alan piyasa oyuncuları derhal bu fırsattan istifade etmeye çalışırlar ve oraya üşüşürler. Sonuçta da işini en iyi beceren azınlık bir grup hakim duruma geçer ve diğer katılımcıların cebini boşaltıp durur. Sık sık tek 1 grup yerine 1 den fazla grubun işbirliği yaparak "grup şeklinde" hakim oyuncu konumuna geçtikleri görülür, HALKB tahtasında şahit olduğumuz durum genelde işte budur. Bunlar kendi aralarında paslaşırlar, ortak hareket ederler, aralarından biri olta atıp diğerleri için savaş ortamını hazırlar, feyk atarlar, pek çok değişik türden stratejileri vardır. İşte bu stratejilerden haberdar olmak ve onları çözümlemek al-satçıların (momentumcuların) 1 nolu görevidir. Bunu başardığınızda 50 de 1 olmaya hak kazanırsınız, başaramazsanız 50'de 49'luk gruba katılırsınız.
    öz sermaye möz sermaye, defter değeri dedikten sonra, şöyle dobra dobra da yazıyorsun ya, en çok bu huyunu seviyom, yani ; eyyy güccük yatırımcılar ahanda davul ahanda zurna, sivri sinek orda, saz burda, o da ne? dam başında ki saksağanmı len.

5.  Alıntı Originally Posted by Serdars Yazıyı Oku
    Ulen bu Hulkun alım zamanıda hiç bitmedi yawww, ahanda her yeri kan götürüyor alın, kan hiç bitmedi ki, al babam al, al babam al, al al, bitmedi anasını satayım, ulen bu yabancılarıda ne kazıklamışlar beee, kamyon kamyon mal itelemişler, sata sata bitiremedi adamlar, 2013 yılında Hulk 20 TL iken Garan 10 TL idi, şu an durum ne? ve bu durum ne anlama geliyor, sayın TH geçen sene güya 10,22 den aldım dediğinde, 1 yıl vade de 15 TL hedef vermiştin ve aradan bir yıl geçti şu anda hisse 15 in yarısı bile etmiyor, bu ne be kardeşim yazıktır günahtır, 10 yıllık grafiğe bakan ucuz diye diye atladı, Rahmetli Sabancının bir lafı vardı UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM derdi, ne kadar da haklıymış adam.

Sabancıya atfettiğiniz söz ona ait değildir, çin, iskoç, ingiliz ata sözüdür diye rivayet edilir, sabancı sözü diye yanılınır...

6.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    [/B]
    Sabancıya atfettiğiniz söz ona ait değildir, çin, iskoç, ingiliz ata sözüdür diye rivayet edilir, sabancı sözü diye yanılınır...
    ben Sabancıdan duydum, çinden mi gelmiş marstan mı gelmiş bilmem, önemli olan lafın manasıdır, gerisi gereksiz teferruattır.

7. drexty ecilc ye girdim kredili. 3-5 milyar tl lik arsa var gündemde holdingin. ecilc holdinge 37 ortak. arsa bina işleri kovalıyorum.

Sayfa 878/1032 İlkİlk ... 378778828868876877878879880888928978 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •