Sayfa 88/1032 İlkİlk ... 3878868788899098138188588 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 697 - 704 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    TH'ye gelen acılarla dolu bir özel mesaj (özel bilgileri sildim):
    ""Üstadım bir hayat kurtarmak ister miydiniz? Durumum çok kötü. İntihar aşamasındayım. Ne yapacağımı bilmiyorum. 80 bin lirayı borsada batırdığım gibi 40 bin lira da kredi borcum oldu. Siz ve çevrenizde bana yardımcı olacak birileri varsa telefon numaramı yazacağım. İnanın yazarken kalbim güm güm atıyor elim titriyor bu duruma nasıl düştüm diye kendime çok kızıyorum ama başka çarem kalmadı. En azından benim bu karanlık dönemi atlatacağım borç veren biri olsaydı o kişi için ömür boyu her şeyi yapardım. Uyuyamıyorum acı çekiyorum kahroluyorum. Lütfen bir yardım eli uzatın. Daha fazla dayanacak gücüm kalmadı. Tel 05........ . Böyle bir şey istediğim için de şimdiden Özür diliyorum. Sadece çok ama çok çaresizim."""

TH:
    Arkadaşımız borsada 80,000 TL anaparasını batırdığı gibi üstüne bankadan kredi olarak çektiği bir 40,000 TL daha batırmış ve maalesef şu anda borç batağında kendisi. İntihar etmeyi düşünüyor ve maddi yardım istiyor. Peki, bu paraları nasıl batırdı? Al-sat yaparak, kredili pozisyon açarak batırdı. Maalesef başına gelenlerden ders almadı. Yazdığı zararlar onu yaptığı yanlışlar konusunda ikna edemedi, yanlış yoldan dönmedi, inat etti, duvara toslayana kadar kaybetmeye devam etti, ya herrü ya merrü dedi ve şimdi de tam anlamıyla duvara tosladı. Belki de elindekini avucundakini artı bankadan çektiği krediyi yüksek kaldıraç kullanarak sizlerin çok sevdiği "maliyet düşürme" stratejisinin yolunda kullanmıştır. İbret hikayesidir bu, acı ama gerçek bir hikaye. Şimdi bu arkadaşa kesinlikle maddi yardım yapılmaması gerekir, ki yaptığı hataları idrak etsin ve bir daha tekrarlamasın. Maalesef böyle bir karar almak oldukça zor ama yapılması gereken en doğru şey budur. Eğer olur da maddi yardımda bulunursanız ayni yanlışları tekrar edip ayni bataklığa bir kere daha düşmesi hemen hemen garantidir. Tecrübeme istinaden böyle söylüyorum. İntiharı filan boşversin, 120,000 TL için cana kıymaya değmez. Yapması gereken şey psikolojisini düzeltmek, zararı sineye çekmek ve borsadan elini ayağını tamamen çekmek olacak yani özetle kendi kendini kurtaracak başkaları onu değil. TH
    Çok üzücü, bu duruma düşen ilk kişi değil, son kişi de olmayacak. Gazetede eşinden dostundan topladığı paraları forexte batırınca intihar eden birinin haberini okumuştum birkaç ay önce.
    Buradaki en temel hatası kaldıraçlı/kredili işleme bulaşmak. Viop, varant, forex insanı çabucak batıracak, sıfırlayacak yerlerdir. Hele forexteki 1/100 gibi muazzam kaldıraç oranlarında ters yönde en küçük kur hareketinde siz ne olduğunu anlayana kadar tüm paranız bir anda buharlaşıverir.
    Borsa bu kadar tehlikeli değil (eğer aldığınız şirket batmazsa). Büyük güvenilir bir şirketin hissesini kredisiz borçsuz ihtiyacınız olmayacak parayla alırsanız en kötü ihtimal zarara geçerseniz beklemek zorunda kalırsınız. Yine en kötü ihtimal satmanız gerekse bile paranız sıfırlanmaz çoğunluğunu alır gidersiniz. Zararınız da baştan göze alabildiğiniz bir miktarsa hayatınız kaymaz.
    Daha yeni yarım milyon insan çiftlikbank gibi bir saçmalıkta milyonlar batırdı, ne yazık ki kolay ve hızlı para kazanma hırsı aşırı risk almayı körükleyince böyle sonuçlar çıkıyor.

Tosun borsada da var, merak etme sn. pilavli!

Gercek KAP haberidir! Cok uyardik insanlari. Cok!

Banka almaktan, bulut satmaktan, coin uretip DAX'a acmaktan, 150 milyon euro gelecek fonlardan basladi... En sonunda 1 milyona Adanada otobus firmasi aldi. Ordaki otobuslerine yapay zekay uygulayacakmis coinlerle beraber!

Bu hikayelerle de 15 milyon lot sifir maliyetli malini insanlara gecirdi, 20 milyon cepte.

Seans sonu:

6. sayın 666 kardeşim gün sonu pastayı lütfedermisiniz?

Buyur. Adamlar 5 milyon lot gecirmisler yine.

7 milyon lot aciga satis.

8. Kabine değişimi olacak diye manipulasyon yapıldı, değişiklik yok. Muz cumhuriyetine döndük, ne canlar yandı bugün Allah bilir.

Sayfa 88/1032 İlkİlk ... 3878868788899098138188588 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •