Sayfa 885/1032 İlkİlk ... 385785835875883884885886887895935985 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 7,073 - 7,080 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. qnb finansbank katar bankası taavan.

2.  Alıntı Originally Posted by proleter Yazıyı Oku
    İstanbul İzmir Ankara Akp kazanır teknik analize göre. endeks 2019 da çöküş yerine ciddi bir ralli beklentisine girdim.

halk bank rezaleti düzelmeden imkansız arkadaşım bunu dağdaki çobanda biliyor.

3. Görüyorsunuz işte, klasik bir gelişmeye tanık oluyoruz. Çoğunluğun "Allah belasını versin, bu hisseden bir cacık olmaz" diye düşündüğü bir anda güzel performanslara şahit oluyoruz. Bu daha başlangıçtır, arkası da gelecek. Özellikle ciddi güzel performanslara hisseden bıkanlar satıp çıktıkça ve "oh kurtuldum, artık ne halin varsa gör" denildikçe daha çok şahit olacağız. Mr.Sun kardeşimin o güzel teknik analizler beklentileri realize olacak gibi duruyor, tabii tek 1 eksikle ve o da 5.5 ları tekrar ziyaret edeceğimiz beklentisi oluyor.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

4. Drexty hocam ile 666 havlu atma mertebesine gelmişlerdi ve hiç bir ümitleri kalmamıştı. Bu tür beklentilere girilmesi gayet olumludur. Ne kadar çok hissedar bu tür beklentiye girerse o kadar iyidir.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

5.  Alıntı Originally Posted by proleter Yazıyı Oku
    qnb finansbank katar bankası taavan.
    Demek ki QNB Katar Ulusal Bankasını ilgilendiren bir gelişme bekleniyor. Defter değeri 14.4 milyar tl olan bu bankanın piyasa değeri bugün 20 milyar tl yi aştı. QNBFB defter değerinin 1.4 katından işlem görüyorken HALKB 7.27 : 24 = 0.3 katından işlem görüyor. Piyasa böyle devasa bir çarpıklığı gidermeli, tam olarak giderilmese bile HALKB en azından DD'nin %60'ından işlem görüyor olmalı yani şu anki seviyesinin 2 katından yani 15 tl den.

6. Ya Denizbank'a ne diyeceğiz? Bugün itibariyle piyasa değeri 20.4 milyar tl oldu. Denizbankın defter değeri 15.1 milyar tl. Demek ki Denizbank hissesi defter değerinin 1.35 katından işlem görüyor. HALKB ise, evet bildiniz, DD'nin 0.3 katından. Buna distorsiyon mu deniyor yoksa çarpıklık mı? Bu 2 banka da TR'de hizmet veren orta ölçekli yerel bankalardır.

7. Denizbankın toplam aktifleri 213 milyar tl, ortalama çeyreklik net kârı 400-600M tl aralığında değişiyor. Yıllık net kârı 2 milyar tl civarında seyrediyor son 2 yıldır. Defter değeri 15.1 milyar tl, piyasa değeri ise 20.4 milyar tl.

Finansbankın toplam aktifleri 188 milyar tl, ortalama çeyreklik net kârı 400-650M tl aralığında değişiyor. Yıllık net kârı Denizbank gibi 2 milyar tl civarında seyrediyor. Defter değeri 14.4 milyar tl, piyasa değeri ise 20 milyar tl.

Halkbankın toplam aktifleri 398 milyar tl, son çeyrek hariç ortalama çeyreklik net kârı 1 milyar tl civarındadır. Yıllık net kârı 3.5-4 milyar tl civarında seyrediyor. Defter değeri 28.65 milyar tl, piyasa değeri ise 9 milyar tl.

8. bu şirkette yatırımcının çoğu çıkıp gittii benim gibi bir kaç kişi kaldı gibi sanki.alsatlarla maliyeti 8,4 tl ye düşürdüm lot sayımı artırdım ve dondurdum.hükümet seçime doğru halk bank olayını çözecek olumlu sonuçlandıracak umudundunu taşiyorum.umarım herkes zararsız bu borsadan kurtulur.

Sayfa 885/1032 İlkİlk ... 385785835875883884885886887895935985 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •