Sayfa 9/1032 İlkİlk ... 789101119591095091009 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 65 - 72 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. trend abi döviz buroları ve banka atm leri bugun 4,12 den (haftasonu farkı dahil) usd sattılar buradan şunu çıkarabilirmiyiz pazartesi dolar fazla yükselmeyecek sakin olacak 4,20-4,30 vs olmaz yani diyebilirmiyiz buradan...ikinci sorumda bu papaz davasının beklentisini kullanılması yoluyla bir haraket bekliyormusunuz halkta pazartesi için

2. Halkbank ile ilgili ana hissedar TVF bugüne kadar hep sessiz kaldı. Bunun bir nedeni olmalı. Citi'nin son raporunda bahsettiği gibi eğer hükümetin Halkbankta yeni bir özelleştirme planı var ise belki de bu sessizliğin nedeni odur.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

3. Bir bankayi ozellestirmek hele hele 3. Buyuk bankayi cok dikkat cekmezmi su asamada

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Halkbank ile ilgili ana hissedar TVF bugüne kadar hep sessiz kaldı. Bunun bir nedeni olmalı. Citi'nin son raporunda bahsettiği gibi eğer hükümetin Halkbankta yeni bir özelleştirme planı var ise belki de bu sessizliğin nedeni odur.
    devlet su CEZA olayini cozmeden, hisseyi 2.5 dolarlardan halk arz etmeyi sizce dusunur mu ? Daha onceleri yanlissam beni duzeltin. 8 $ ve 10 $ dan sirketi halka arz etmemis mi ?
    Yigit Bulut TVf nin basindakilerden bence boyle bir hata yapmaz .

Sizce CEZA durumu aktifken Hisseyi arz etse 2.5 dolardan yeteri kadar alici bulur mu ? yukari getirip oyle arz etmeleri sizce daha fazla kamu yararina deil mi ?

5.  Alıntı Originally Posted by tranatula Yazıyı Oku
    trend abi döviz buroları ve banka atm leri bugun 4,12 den (haftasonu farkı dahil) usd sattılar buradan şunu çıkarabilirmiyiz pazartesi dolar fazla yükselmeyecek sakin olacak 4,20-4,30 vs olmaz yani diyebilirmiyiz buradan...ikinci sorumda bu papaz davasının beklentisini kullanılması yoluyla bir haraket bekliyormusunuz halkta
    dolar-tl kurunda son bir kaç haftada 3.80-4.20 hareketini gördük, büyük ihtimal Trump'ın son icraatını içeriden haber alanlar bu hareketi yaptırmışlardır, sonuçta da Suriyedeki son gelişmeler kurda halihazırda dahil edilmiş olmalı, her halükarda ben 4.20'nin üzerindeki olası hareketleri kaçak olarak görürüm çünkü böyle olursa TCMB eli mahkum devreye girer ve faizleri artırır. Papaz davasında büyük ihtimalle ABD ile uzlaşma amacıyla hareket edilecek. Tahta aşırı volatil şu anda. Kısa vade bazlı hareketler için önceden bir öngörüde bulunmak mümkün değil. Her türlü hareketi beklemeliyiz ancak ben şahsen hiç bir icraatta bulunmayacağım. Al-satlara veya sat-allara tamamen karşıyım. Bu seviyelerde böyle volatil bir ortamda al-sat yapanlar büyük risk alıyorlar demektir. Eğer olur da hisse yukarı dönerse çok sert bir hareket beklemeliyiz çünkü aşırı satış bölgesindeyiz ve bu satışlar son 8 aydır dur durak bilmeden devam ediyor. Her şeyin bir limiti var, hisseyi baskılamak da bir yere kadar devam edebilir sonsuza kadar değil.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

6.  Alıntı Originally Posted by together Yazıyı Oku
    Bir bankayi ozellestirmek hele hele 3. Buyuk bankayi cok dikkat cekmezmi su asamada
    Bana da bu çok zor gibi geliyor. Mevcut şartlarda ve banka hissesi tarihi tabandayken hele hele OFAC kararı belli değilken bunu yapmazlar herhalde.

7.  Alıntı Originally Posted by erick_von_manhstein2 Yazıyı Oku
    devlet su CEZA olayini cozmeden, hisseyi 2.5 dolarlardan halk arz etmeyi sizce dusunur mu ? Daha onceleri yanlissam beni duzeltin. 8 $ ve 10 $ dan sirketi halka arz etmemis mi ?
    Yigit Bulut TVf nin basindakilerden bence boyle bir hata yapmaz .

Sizce CEZA durumu aktifken Hisseyi arz etse 2.5 dolardan yeteri kadar alici bulur mu ? yukari getirip oyle arz etmeleri sizce daha fazla kamu yararina deil mi ?
    Mevcut seviyelerden ikincil halka arz yapmak salaklık olurdu hele hele OFAC kararı belli değilken. TVF yerine ben olsaydım önce OFAC kararını bekler, akabinde çıkacak karara göre piyasadan hisse geri alımı da dahil olmak üzere VAKIF ile birleşme senaryolarını ciddi şekilde masaya yatırır, ikincil halka arza gideceksem de birleşmiş bankanın halka arzını tasarlardım.

8. Bugünkü dolar bazında halka arzlardan alanların maliyeti temettüler düşüldükten sonra net ve ortalama bazda 9 dolar civarındadır yani 36 tl gibi. Bu alıcılar şu anda HALKB yatırımlarında kabaca %75 zarardalar.

Sayfa 9/1032 İlkİlk ... 789101119591095091009 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •