Sayfa 916/1032 İlkİlk ... 4168168669069149159169179189269661016 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 7,321 - 7,328 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. sosyal medyada beğendiğim övgüler yazdığım bütün grafikler yerle bir oldu. eleştirdiğim, nasıl bunu çizersin utanmaz dediğim (küfür etmedim) kişilerin (1 kişi) grafikleri nokta atışı çalıştı. sürü psikolojisi malasef.

2. İran gevşek davrandı, Çin'e yaranmak için korunmadı, şimdi virüs İran'ı deldi, al başına bela. Bu abd çok ileri görüşlü, adam zamanında ambargo koymuş, Çin mallarına vergi koymuş, ne ki kendi vatandaşlarını fazlası ile korumuş. İran-Çin el ele mezara doğru ilerliyor.

Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    İran gevşek davrandı, Çin'e yaranmak için korunmadı, şimdi virüs İran'ı deldi, al başına bela. Bu abd çok ileri görüşlü, adam zamanında ambargo koymuş, Çin mallarına vergi koymuş, ne ki kendi vatandaşlarını fazlası ile korumuş. İran-Çin el ele mezara doğru ilerliyor.
    Cok guzel tespit aslinda. Adamlar 2 senedir calismasini yapmislar bunun aslinda. Gerci insan yapimi degil diyor doktorlar ama... kesin parmagi vardi ABD'nin.

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Cok guzel tespit aslinda. Adamlar 2 senedir calismasini yapmislar bunun aslinda. Gerci insan yapimi degil diyor doktorlar ama... kesin parmagi vardi ABD'nin.
    Abi köroğlu gibi düşün, tüfenk icat oldu mertlik bozuldu, karşı tarafı çalışarak yenemezsin. Çin 100 dolara çalışan bir ülke. 2014 yılında insanlar evlerindeki kapı kolunu sökerek eritme fabrikalarına bedi bedelsiz verdi, o yıl ÇİN dünya demir üretim rekorunu kırdı. 1 milyar ton. sonraları 800-600 milyon tonlara geriledi. Hatta müthiş bir hava kirliliği tv lerde izleniyordu.

5. katarlı yatırım finans akşam görüşmeyi biliyordur, bizim yapacağımız tek şey onları izlemek.

6.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Aynen bu dedigin iste.

KY aslinda orda sembolik, insanlarin bakisini ilgisini temsil ediyor. KY olan yere ortabas da gelir.
    bu arada halkcafe güzelmiş. insan yazıyor çiziyor, boş yada dolu önemli değil ama laf yemiyor.

7. Öteki tarafta 10 Şubat'ta karanlık odadaki kapanıştan 66.5 tl den PGSUS aldığımdan bahsetmiştim. Meraklananlar için not düşeyim. Bunları aldıktan 1 hafta sonra elimdeki diğer PGSUS'larla birlikte hepsini 5 gün önce 17 Şubat'ta 72 tl den vermiş bulunuyorum. Elimde artık PGSUS kalmadı bunun da altını çizeyim. Bu hisseden tümüyle çıkmamın nedeni a) Suriye'deki gelişmelerin olumsuz yönde devam etmesi, b) Havacılık sektörünün Çin'deki virüs yüzünden olumsuz etkilenmesi idi. An itibariyle PGSUS 68.75 den işlem görmektedir. Bu hisseyi izlemeye devam edeceğim. 60 tl nin altına geldiği taktirde bu hissede alım yapmayı düşünebilirim.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

8.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    Yeni sistemde Kamular hem merkez bankası hem de reel ekonomiyi destekleme görevi yapıyor. İstikrarlı kar geçmişte kaldı. Ucuzdur ucuz kalmaya devam eder.
    yazdığın maalesef doğru, %49'u halka açık olan bir bankayı sanki %100'ü kamuya aitmiş gibi kullanıyorlar, %100'ü kamuya ait TR'nin en büyük bankası Ziraat dururken neden böyle yapıyorlar anlayamıyorum, demek ki bir amaç uğruna bu cihete gitmiş olmalılar yani kasıtlı ve bilinçli olarak
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

Sayfa 916/1032 İlkİlk ... 4168168669069149159169179189269661016 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •