Sayfa 927/1032 İlkİlk ... 4278278779179259269279289299379771027 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 7,409 - 7,416 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by Bist 100 Yazıyı Oku
    Konu ile ilgili yeni twitler var, Rıza Canıkligil attığı twitte "Halkbank’ın özel temsiliyet için yaptığı temyiz başvurusu reddedildi. Federal mahkemedeki dava kaldığı yerden devam edecek."diyor.
    evet doğru, temyiz mahkemesi başvuruyu reddetmiş, mahkeme kaldığı yerden devam edecek, 25 Şubat'ta duruşma var.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

2.  Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    Aynen 25 subatta dava var. İşi orada bitirecekler. Halkbank katılmııyorum diyemez artık gidecegi üst mahkemede yok, umarım sulh yoluna gider bizimkiler.
    mantık aynen senin dediğini söylüyor Doktor, en başında yapılması gereken zaten buydu ama bankanın/hükümetin bu yönde tepki verip vermeyeceği muallakta
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

3.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Sayın 666, Halkbank tarihçesi sizde yüksek. Hscb satışı bgc alışı bunlar iyi veya kötüyü biliyor bekliyor olabilirler .
    yüksek olasılıkla temyiz mahkemesinden ret kararının çıkması zaten bekleniyordu, piyasanın bilmediği bir gelişme değil bu

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    25'inde olacagini hic zannetmiyorum, daha avukatlarin yazisi, savicinin liste vermesi falan gerekiyordu.
    25'inde duruşma olacağı 1.5 ay öncesinden açıklanmıştı hatta orijinal tarihinden 2 hafta ileriye bile atılmıştı, mahkeme artık tolerans tanımaz

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Banka cikmazsa is cok cabuk biter. En basta biraz tokatlaniriz ama UV dusunenler sevinir.
    Berman'dan da birseyler gelir herhalde bugun mahkeme tarihleriyle ilgili.
    duruşmaya katılmalı bence, uzlaşma yollarını aramalı, Goldman JPMorgan Citi Merrill BoA Morgan Stanley vs vs benzer durumlarla karşılaştığında nasıl uzlaşmaya gidiyorsa/gittiyse ayni yoldan Halkbankası da geçmeli, birazcık akıl varsa bu yöntemi seçerler, Goldman Sachs daha yeni ABD yargı makamları ile uzlaşma cihetine gitti. Goldman; Malezya'da 5 milyar dolarlık düpedüz bir sahtekarlığa karışmıştı, kendi organizasyonu olan bir sahtekarlığa. Ama bunu bile uzlaşma yoluyla hallettiler hem de suçu üstlenmeden. Neither deny nor accept (iddia edilen suçu ne inkar ediyorum ne de kabul) opsiyonu tüm kurumlar için "kabul gören" bir opsiyondur ABD yargı sisteminde. İşte bu gerçeği görsün artık Halkbank.

6.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    polyana diyor ki, arabulucuya gidilecek, ben onun yalancısıyım. şaka bir tarafa zamanlamaya odaklanmak gerekir. gerci biz patriot bekliyorduk.
    mantık pollyanna diyor ama borsada hemen her zaman mantıksızlık ön planda olduğu için pollyanna'nın tersi olacak gibi de duruyor

7.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    O Patriot olayi nerden cikti bilmiyorum. Bugun Erdogan bunlari soyledi, yani gecmisten bahsediliyor.

ABD’DEN PATRİOT İSTENDİ Mİ?

Bizim S-400 konusu gündemdeyken ben o zaman Sayın Trump’a Rusya’dan nasıl S-400 aldıysak sizden de Patriot alalım demiştim. Ama onlar bize olumlu bir cevap vermediler, veremediler.
    Çin'e de bir sorsalar keşke. Böylece büyük ülkelerden hiç biri TR'ye küsmemiş olur.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    25'inde duruşma olacağı 1.5 ay öncesinden açıklanmıştı hatta orijinal tarihinden 2 hafta ileriye bile atılmıştı, mahkeme artık tolerans tanımaz
    Evet bu dogru, 2 hafta sure verildigini unutmustum. Yine de bankanin avukatlarinin cevap vermesi, sonra da savciligin tanik listesi vermesi, vs vardi. Bunlara vakit kalmadi 25'i icin. Verilen surede mahkemenin durdurulmasi gozonune alindi zannetmiyorum. Yani paralel devam etmleri ongoruluyordu. Ama konuyu isi bu olan adamlardan da daha iyi dusundugumu de zannetmiyorum.

Sayfa 927/1032 İlkİlk ... 4278278779179259269279289299379771027 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •