Sayfa 960/1032 İlkİlk ... 4608609109509589599609619629701010 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 7,673 - 7,680 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Ne bileyim, biraz stres yaptin gibime geldi kredilerden dolayi. Ben SPK'dan 6 ay yasak yemistim su aciga alislardan, kredilerden, zarttan zurttan. Bulasmam, onun stresine hicbir zaman degmedi. O kadar islem yapiyorum, sene sonu bir bakiyorum temerrutu faizi osu busu cikinca %30 kazanmisim. Hisse %90 gitmis zaten!
    Malı boşalttıkları yeri görmedi bile,

6,92 ortalama aldım düşüşte , ertesi gün 6,89 gösterdiler 6,92 gösterseler boşaltacaktım ama biliyor çakallar nerede geçirdiklerini

2. Bugün aynı yemek istemedik değişik bir şey istedik, Aşcı bize portakallı Pekin ördeği yaptı. Adı Pekin ama sanırım Aşcı Kars kazı kesti. 😀 istediğimiz farklılık heyecan getirecektir.

Th nerdesin

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by erick_von_manhstein2 Yazıyı Oku
    Soru bence Su 666,

1 - Banka senin deil (DAvaya cikmayi reddecek) benim dedigim yola (Davaya Katilip Devam edecek) girerse surec ne kadar surer ?
    2 - Bankanin Temyizden olumsuz sonuc ne zaman cikacatir ve cikan olumsuiz sonucunda HALKBANK tekrar 4 lere 5 lere deger mi ?

Fikri olanlar yazabilir mi ?
    666 Kaybettin. Bana 24 dk borclusun dun Riza Canikligili sana dinleterek 24 dakikani calmistim. Odestik

5.  Alıntı Originally Posted by erick_von_manhstein2 Yazıyı Oku
    Selamlar herkese eski gunlere geri donduk. Halkbank in temyiz sureci deil arkadaslar bu bu arada. Bankanin yaptigi second circuit . YAni asil mahkemenin durmasini istediler. NEden olarak da Halkbank in amerikada hic bir subesi bulunmadigi icin davanin dusmesi ve HAkim Bermanin dava acisindan reddi idi.
    Bu iki maddeyi reddecekleri belli idi .

Prosedur isliyor :

Daha 1-Ust Mahkeme Halkbank yargilanabilir diyecek. 2-Halkbank Mahkemeye cikmaya razi olacak. 3-Savunma icin sure isteyecek 4- Mahkeme olacak. 5- KArar verecek 6-Temyize gidilecek ve Temyiz durusmalari vesaire olacak. Senin dedigin anlasilmis 400 milyon $ ceza miktari aciklanacak.
    Yukaridaki Surec TAM GAZ ilerliyor. simdi olacaklar ilgili Senaryo sunlar :

HAlkbank Mahkemeye gittigine gore 3 yol var

1-BEn Sucluyum ama Antlasmak istiyorum diyip Savcilik ve Mahkemenin uzerinde uzlastigi cezaya razi gelecek -->%5
    2-Neither Accept Nor Deny diyip, Ne kabul ediyorum ne de reddiyorum diyip Antlasmali cezaya razi olacak ---> %5.

Yukaridaki iki maddeye sunu da eklemek isterim. Halkbank tamam kabul etti diyelim ama Savcilik ve Bermanin da yargilama yapmamayi kabul etmesi lazim. Adamlariin su durumda kabul edeceklerini hic zannetmiyorum,.

3-Yargilanmayi kabul ediyorum. Ben Yargilayin. O zmn olacak olanlar sunlar. A) Oncelikle Hakimden su talepleri isteyecek. HAlkbankin ABD de subesi varligi vesaire yok. Yargilamayi dusurun. Iki tarafa BERman 2 ser hafta verecek ve Cevaplarini alacak. SOnra 1 hafta icinde de kendi kararini alacak. 1 AY lik bir sure. Onumuzdeki haftaki gorusmelerde buna sahit olabilir B) Daha sonra Reddi Hakim talebinde bulunacak. Berman Tekrar her tarafa iki hafta sure ve Verilen cevaba itiraz icin 1 hafta verecek. DAha sonra bunu da reddecek. 1 Aylik ekstra sure. C) Esasa girmeden once Jurili mi olsun Jurisiz mi olsun. Tekrar dan bunun icin taraflara sure verilecek 1 Aylik Ekstra sure. D) Yargilamak icin ESAS in nasil oldugu konusulacak ve yargilamaya gecilecek. King and Spalding ekstra sure isteyecek, 3-4 ay kadar savunma yapmak icin E) Yargilama tahminne bir 6 ay sonra baslar ve 2 aylik sure icerisinde son bulur.

Ekstra gelismeler olmazsa yargilama en erken 1 yil icerisinde son bulur.

Halkbankin sunacaklari ise bunlar olacak :

-Bir audit run ettik ve milyonlarca swift mesaji izledi bisey bulamadilar. Bu auditi yapan. King and spalding hukuk firmasi. Mahkeme dikkate almayacaktir. Veya kendi bilirkisileri olan eski OFAC cilari atayabilirler. Bu sureci daha da uzatir.
    -Biz Yaptirimi delmedik, Yaptirimi zarrap deldi. Biz de magduruz. Mahkemenin bunu da kabul etmeyecegi belli

PEki King and Spalding neden bunlari yapacak ? Temyize delil goturmek icin.

Sonuc uzun yillar bekleme, MAhkeme sureci nedeniyle demoklesin kilicinin Banka uzerinde devam etmesi.

Umarim bir sekilde anlasilir ve 3 numarali yola gidilmez.

6. İki sorum var işi koz olarak uzatmak isteseler neden 3 marta gün verirler. İkincisi ise işi bitirmek isteyen niye davaya devam der masaya oturmaz. Açılış bize en iyi tiyo olacak.

7.  Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    İki sorum var işi koz olarak uzatmak isteseler neden 3 marta gün verirler. İkincisi ise işi bitirmek isteyen niye davaya devam der masaya oturmaz. Açılış bize en iyi tiyo olacak.
    Bence onlarda bu isi bir an once bitirmek istiyorlar. Birde Amerikida Hukuk, Turkiyedekine gore hizla ilerliyor. Bizde bir gun verilince bir dahaki durusma 6 ay sonra oluyor. Orada oyle deil. Hizlica sonuc aliniyor. Hakan Atillayi seri yargiladilar dikkatini cekerse. Bunlar ilk gorusmeler bu arada. Daha ESASA gecilmedi.

Ikincisi daha temyizi vesairesi var. KOz hala ellerinde. Bu yargi sureci. Halkbankin OFAC ve SYDN surecleri ise sadece durduruldu.

8.  Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    İki sorum var işi koz olarak uzatmak isteseler neden 3 marta gün verirler. İkincisi ise işi bitirmek isteyen niye davaya devam der masaya oturmaz. Açılış bize en iyi tiyo olacak.
    günaydın herkese, daha önce kaleci örneği vermiştik, penaltı atışlarında kaleci %50 şansını kullanmak için bir yöne topdan önce hareket eder. Çünkü kale çok geniş ve top hızlı. Biz her iki yönü düşünüyoruz bu yanlış. Bir yöne odaklanmak gerekir, her iki yön kafaları karıştırır. O yüzden bir anlaşma ihtimali olduğunu %50 kabul etmeliyiz. Trump mahkemeye çıkmadan bu iş çözülmez dedi. Halkbank kabul etti. Bu mahkeme olay ilk olduğu gün olsaydı, acaba nasıl bir sonuç ve sürec olacak diye sorabilirdik. Şimdi sormaya gerek yok bence. Soru uzlaşı nasıl yapılacak. Belirsizlikler elbette bitmedi. 25 şubat, hemen sonra 3 mart gibi yakın tarihler var.

Sayfa 960/1032 İlkİlk ... 4608609109509589599609619629701010 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •