Sayfa 968/1032 İlkİlk ... 4688689189589669679689699709781018 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 7,737 - 7,744 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Alıntı Originally Posted by SherlockH Yazıyı Oku
    Geçen de dediğim gibi 666, bu bankanın bu davayı çabucak sonuca bağlamak gibi bir gayesi isteği yok,
    Banka degil de hukumet. Ama olayi uzatmaya calisip durmalarinin sebebi ne olabilir ki?

2. O mahkeme bitecek. Bunca zaman bekledi, dik durdu. O karar çıkacak. Raziye etekli klip çeker artık kendine.

3. Cumhurbaşkanı abd den döndüğünden beri bankanın ismini telaffuz dahi etmedi, bu durum kapalı kapılar ardında birşeyler olduğunu fısıldıyor...

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Banka degil de hukumet. Ama olayi uzatmaya calisip durmalarinin sebebi ne olabilir ki?
    Bunu belirttim ama tekrar söylüyorum,basit düşünmek gerek bence.
    Matrix filminde (1999) Matrix yazılımının babasi diyo ya hani seçilmiş kişi olan Neo'ya " ilk tasarladigim Matrix mükemmel ve kusursuzdu ama insanlik bu matrixi kabul etmedi, sonra bende mükemmellikten uzak bir kafayla düşünerek bu matrix i tasarladim, kusurlu, insanı yansitiyor..."
    Bence
    1- ibrenin biraz olsun Türkiye lehine döndüğü bir zamanda mahkemeye çıkmayı beklediler. Malum rahip brunson, s400 vs. derken kaç yıldır işler limonu.
    Bu süreçteki belirsizlikte yabancı fonlar dahil herkesten hisseleri yok pahasina, 9-10 doları görmüş malları 1-2 dolardan topladılar.
    Ben sona gelmeye başladığımızı düşünüyorum ama halen çektirecegi bir kaç ay var yatırımcıya. Ha diyince mahkeme bitmeyecek, ceza gelivermeyecek, varlık fonu istese gelir ama istemiyo, millet diyoki başlarım hissesine de mahkemesine de... Satan satiyo, sabır testi.

Yatırım tavsiyesi değildir, beyin firtinasidir.

5. Borsalarda türbülans devam ediyor. Burası dip denilen yer tepe kalıyor. Diğer topikte son yazımda borsa düşerse biz ne olur sorusu kaldı. Malasef biz daha fazla yara aldık. 12-15 kat defter değerinden işlem görenler neredeyse 1 defter değeri kaybetmedi. Halkbank 3 basamak defter değeri kaybederek 0,27 lere geldi. 0,24 leri görmüştük sanırım. 0,30 üstüne çıkamadık.

6. 6,68 geçilmesi gerekir, endeksin 2 katı düşmeyi seviyoruz, endeks vob yüzünden cılgın bir hareket yaparsa 6,34 desteği var, bu rakamın altında 4,90 yolu açılır, bu yüzden %3-5 zarar olsada 6,34 kuralına uymak gerekir. Şimdilik 3 mart görülecek bir dava var, az çok buna güveniyoruz, malın değerini yada sayısını bilen speğimiz gerekirse aşağı verir döker sonra yürür. Yinede benim açımdam speğin davanın seyrini bilmediğini düşünüyorum. Yada buna güvenmek istiyorum. Davanın seyri belli olmadığı için her türlü sürprize açık.

7. 6,88'e kadar aniden bir hareket gelmesi lazım. belki bu endeksin geneline olacak bir hareket, belki bize özel. Endeks de aslında aynı görünüyor. Bunun için kapanışa kadar vakti var, yarına kadar yok. O hareket gelmezse aşağı sürerler.

Sayfa 968/1032 İlkİlk ... 4688689189589669679689699709781018 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •