Sayfa 969/1032 İlkİlk ... 4698699199599679689699709719791019 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 7,745 - 7,752 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. 666 imkan olursa son 4-5 günün takaslarını rica ediyoruz.

Buyur:

O kadar ottu durdular, sonra gidip ABD mahkemesini seve seve tanimak zorunda kaldilar.

Bist100 de milattan once Hasan Pasa'nin ABD'den harac almasini koyuyor

5. 113850 ihlal edildi. abd bitiyor avrupa başlıyor, yeter ki bir bahenemiz olsun.

6.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    O kadar ottu durdular, sonra gidip ABD mahkemesini seve seve tanimak zorunda kaldilar.

Bist100 de milattan once Hasan Pasa'nin ABD'den harac almasini koyuyor
    o kadar durdular. bu cümle üzerinde düşünmek lazım. şayet mahkeme sonunda sürenin uzaması yada kalıcı kötü bir sonuç olursa evet o cümle başlı başına zarar. ama bir uzlaşma var o yüzden mahkemeyi tanımış olma ihtimalide göz ardı edilmemeli. yada hukukta ne diyorlar, ispat edilene kadar, hüküm kesinleşene kadar herkes suçsuzdur. Hüküm verilmesini bekleyelim.

Bu islerde en masum olani HA idi, adam 2 sene hapiste yatti. Emsal yaratiyorlar diyorum hukuk sisteminde. Bu bankayi da yarattilar iste, sonucu ne olursa olsun. Sucsuz bulunma ihtimali yok ki.

8.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bu islerde en masum olani HA idi, adam 2 sene hapiste yatti. Emsal yaratiyorlar diyorum hukuk sisteminde. Bu bankayi da yarattilar iste, sonucu ne olursa olsun. Sucsuz bulunma ihtimali yok ki.
    güzel bir nokta daha bulduk, ama işin içinde 4 bilinmeyenli denklem var. Birincisi Hakan Atilla 2 yıl yattı ama sanırım ceza daha fazla oldu. Ama tahliye oldu. İkincisi Hakan Atilla kişisel bir suçla değil, bankanın yönetiminde olması nedeni ile yattı. Şimdi Hakan Atillanın 2 sene yatması kaç dolara denk geliyor, bunu bulmak lazım. Yani bunun bir para değeri illaki vardır. Burada alfabetik bir rakamı numerik rakama çevirmiş olduk. 3 mart mahkeme oldu, Hakan Atilla ya yapılan aynı suçlamalar iletildi, cevap verildi falan derken Alfanumerik bir ceza çıktı. İsnad edilen suç tek tip, ceza belli. Hakan Atillanın 2 yıl yatması bu kesilecek maddi yada manevi cezaya mesnet olmalı. Örneğin Hakan Atillanın 2 yılı 500 milyon dolar, Halkbanka kesilen ceza 1 milyar dolar. Bakiye ceza 500 milyon doları vezneye yatır, borcu yoktur kağıdı verelim.

Bunu niye yazdım. Tabiki vakit geçirmek için Şaka şaka aslında soru şu suç belli ceza çekenlerin toplam cezaları bu şekilde görülebilir mi diye sordum.

Sayfa 969/1032 İlkİlk ... 4698699199599679689699709719791019 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •