Special Days Image
Sayfa 382/1032 İlkİlk ... 282332372380381382383384392432482882 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 3,049 - 3,056 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. ABD Hazine ve Dışişleri bakanlık yetkililerinden oluşan bir heyet yarın Ankara'yı ziyaret ederek ABD'nin devreye aldığı İran'a yönelik yaptırımları görüşecek.

Reuters'a bilgi veren Türk Dışişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili, "ABD heyeti şu anda Hindistan'da görüşmeler yürütüyor, cuma günü de İran'a yönelik yaptırımlar ile ilgili olarak Türkiye'ye gelecek... Heyet Dışişleri ve Hazine ve Maliye Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumlarla görüşecek" dedi.

ABD büyükelçiliği sözcüsü David Gainer da bunu teyit ederek, "Bir gün sürecek ziyarette tek konu İran'a uygulanan yaptırımlar" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump 2015 yılında İran ile altı ülke arasında yapılan ve Tahran'ın nükleer programını sınırlaması karşılığı İran'a uygulanan ekonomik yaptırımların kademeli olarak kaldırılmasını öngören anlaşmadan çekildiğini iki ay önce açıkladı. Ayrıca petrol ihracatını sınırlamayı amaçlayanlar dahil olmak üzere İran'a uygulanan yaptırımların tekrar başlatılacağını söyledi.

Türkiye tükettiği ham petrolün yarısından fazlasını İran'dan satın alıyor.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İran'ın petrol ihraç etmesini engellemek için Washington'un kasım ayı itibariyle başlatacağı yaptırımlardan muaf tutulmak isteyen bazı ülkelerden gelen taleplerin değerlendirileceğini ifade etti.

İran'dan petrol ithal eden başlıca ülkeler arasında Türkiye'nin yanı sıra Çin, Hindistan ve Irak yer alıyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili, İran'dan petrol ithalatının azaltılması için Washington'un yakın ülkelerle irtibata geçtiğini geçen ay ifade etmişti. İran'ın başlıca petrol ithalatçıları arasında yer alan Ankara ise buna karşı çıkıyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, haziran ayı sonlarında "Başka ülkeler 'İran ile ticareti kesin' dedi diye İran ile ticaret ilişkilerimizi kesecek değiliz" demişti.

Türkiye bu yılın ilk dört ayında ithal ettiği ham petrolün EPDK verilerine göre yaklaşık yüzde 55'ini, yani 3 milyon tondan fazla bir miktarı İran'dan satın aldı.
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

2. Halkbankin genel kuruluna katilmak icin bir hissedar olarak ne yapmak gerekiyor.

hocam ne genel kurulu? ben kanal degistiriyorum televizyonda gorunce halki!
    seyrettim papelini. guzelmis.

4.  Alıntı Originally Posted by Rxpuhayrani Yazıyı Oku
    Halkbankin genel kuruluna katilmak icin bir hissedar olarak ne yapmak gerekiyor.
    istda iseniz sadece kimliginizi alip fiziki olarak katilmaniz mumkun...e-genel kurul katilimi icin e-imza veyahut simkarta bagli mobil imza alarak internet uzerinden mkk-genel kurul katilimi yapabilirsiniz...mobil imza uygun simkartinizi edindikten sonra 10gun icinde aktif oluyor...yol yontemler bunlar...

lakin...

yabancinin %57 tasiyici oldugu ve bunlar ertelenen genel kurulda yaklasik %75 civariyken 25krs temettuyu geri tepip istemeyip gk.nin ertelenmesi yonunde oy kullandilar tum irili ufakli fonlar bu yonde oy kullandi...yani demem o ki ustad gk.ya sadece seyirci olarak katilirsin oy etkin cücük kalir...bir cok gk.ya uzaktan katilmis biri olarak halkb gk.si icin internete bile baglanmam zaman kaybi...buyuklerin karari gecerli nihayetinde...

5.  Alıntı Originally Posted by MrSun Yazıyı Oku
    TH Ofac ceza vermek için bir zaman dilimi var mı? Yani atıyorum bekleyip 3-5 sene geçtikten sonra dönüp ceza verebilir mi? Geçmiş örnekler nasıl dava sonuçlandıktan ne kadar zaman sonra ceza verilmiş?
    Bir zaman dilimi yok ancak inceleme aşamasını tamamladıktan sonra fazla beklemiyorlar, geçmişte böyle oldu. Geçmiş örneklerde bir iki olay hariç dava filan yoktu, zaten OFAC'ın ceza kesmesi için bir dava sonucu olması gerekmiyor. Adamlar kendileri suç işlendiğine kanaat getirdiğinde, ellerindeki delillerin yeterli olduğuna inandıkları anda cezayı basıyorlar. Geçmişteki emsallere bakarsak, suçların işlenmeye başladığı zamandan itibaren genellikle 5-6 yıl içerisinde cezalar kesilmiş. HALKB'ye ithaf edilen suçlar 2012 yılına kadar geri gidiyor, aradan 6 yıl geçmiş olduğuna ve gerekli tüm incelemeler artık tamamlandığına göre OFAC bir karar aşamasına gelmiş olmalı.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by mtes Yazıyı Oku
    .....
    tahta bilgilerini burada paylaştığın için çok tşk ederim kardeşim, ellerin dert görmesin, işlerinin yolunda gitmesini ve şansının bol olmasını diliyorum
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    İşbu hükümetin, en başından beri reddettikleri Zarrab (H.Atilla) davası ve buna bağlı olarak HALKB yaptırımları konusunda geri adım atma konusunda bir politika değişikliğine gitmesinin yaratacağı etkinin boyutlarının hesabı ile ilgili belirsizlik sürecin bu kadar uzamasının altında yatan tek gerçek...Ekonomi mekonomi hikaye; işin ucunda kodes var...Boru mu yaw...Kusura bakma ama Senin gibi bir duayenin artık bunu anlaması lazım trendciğim, halâ aynı şeyleri yazı yazıp duruyorsun...
    Yetkisizcim yakında işin rengi belli olur. Ben optimist takılıyorum.

8. 50 günlük basit hareketli ortalama (50G BHO) aşağıdaki yeşil eğridir, şu anda 7.37 de ve sürekli aşağıya iniyor yani eğimi negatif, 15.37 zirvesinden geri dönüşün başladığını ve orta vadeli bir satış sürecinin artık start aldığını 6 eylüldeki kırılmada (hisse fiyatının 50G BHO'yu aşağı yönde kırması) hisse 14 tl nin üzerinde iken teyit etmiş, hemen akabinde de eğrinin eğimi negatife (aşağıya doğru) dönmüş, Ocak ayının 2. yarısı hariç o günden bu yana da 50G BHO eğrisinin eğimi sürekli negatif olmuş yani aşağıya dönük olmuş, hala da öyle. Ocak ayında geçici olarak hisse 50G BHO'nun üzerine çıkıp orada kapanışlar yaptı ve eğrinin eğimi kısa süreliğine pozitif oldu ama maalesef bu bir feyk sinyal idi. Bir kaç gün içinde 50G BHO şu anki 7.37 den 7.30 un altına inecektir. Ancak 7.30 seviyesi kritik önemini muhafaza ediyor çünkü 6.07 deki dibin %20 üstüne tekabül etmektedir. Bundan sonra görmek isteyeceğimiz gelişme, hissenin 7.30'un üzerinde kapanışlar yapması ve 50G BHO'nun eğiminin de pozitife yani yukarıya dönmüş olmasıdır.

Sayfa 382/1032 İlkİlk ... 282332372380381382383384392432482882 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •