Sayfa 1004/1032 İlkİlk ... 4504904954994100210031004100510061014 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 8,025 - 8,032 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    Bu multeci hamlesi politik bir hamleydi. Basarilida oldular su an , etkisini artirmalilar.

Bana göre hedef Yunanistan'in libyadaki tutumu, yunana aba altindan sopa gösteriliyor ,zekice bir hamle.
    Bu Yunanlılar bizden daha fevri ve duygusal bir toplum, bm nin Türkiye'ye ortak destek ve suri-rus kınama bildirisine imza atmamislar, çamura yatacaklar yatabildikleri kadar hocam.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    662
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    @OZDEMIR

Ozetle demek istedigim kendisi kesinlikle guzel, bilgili ve faydali bir ortagimizdir. Burda ulkenin en kotu zamanlarini bizimle beraber yasamistir. TREND de bilyor bunu, ama maalesef onun da cok ustune gidildigi icin yersiz tepki veriyor.

Sen de paylas fikirlerini, ogrenelim. Ama Erick'in TREND'e gostermesini istedigin hassasiyeti sen de ona karsi gosterirsen daha guzel olur.
    Bakin sayin 666; Hep kendiniz/zararda olanlar icin anlayis bekliyorsunuz.Yeni gelenlerde belki baska hisselerde zarar edip buraya geldiler.Benimde dikkatinizi cekmek istedigim ayrinti bu; hissede yeni pozisyon alanlara/alacaklara/uzun vadeli dusunenlere karsi anlayisli olunmasi gerektigidir.Hisse hakkindaki paylasimlar tum yonuyle olmali.Biz zarardayiz canimiz yandi.Baskalarinin etkilenip etkilenmedigi onemli degil.Insanlar bize anlayis gostersin mantigida bana biraz fazla gibi geliyor.Erick e ben fazlasiyla anlayis gosterdim Fakat izledim aylardir tavrinda, uslubunda,yaklasiminda en ufak bir degisiklik olmadi.Baskalari onun umurunda degil.Ona ne zaman yazilsa hep karsida siz beliriyorsunuz.Bence arada onunda eksik yonlerine vurgu yapsaniz daha katki saglayici olur.

3. Sayın 666 halkbank da yillarimi ve parami kaybetmiş biriyim. Belki hatirlarsiniz. Trend 11 lerden milyon lotlar aldığını beyan etmişti. Sonra o her geldiğinde hisse tekrar düştü. En son geldiğinde satıp çıktım da kurtuldum. Aylar sonra bi bakayım dedim durum yine aynı. Kaybolmuştu yine ortaya cıkmış. Ve pegasus aldığını iddia ediyor. Pegasusu takip edelim. 20 olunca trend 5 milyon lot daha adigini yazar.
     Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    Dunya borsalarindaki çöküşü fiyataldik biz.

Halkb özgü bir durum değildi.
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    @OZDEMIR

Ozetle demek istedigim kendisi kesinlikle guzel, bilgili ve faydali bir ortagimizdir. Burda ulkenin en kotu zamanlarini bizimle beraber yasamistir. TREND de bilyor bunu, ama maalesef onun da cok ustune gidildigi icin yersiz tepki veriyor.

Sen de paylas fikirlerini, ogrenelim. Ama Erick'in TREND'e gostermesini istedigin hassasiyeti sen de ona karsi gosterirsen daha guzel olur.
    SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    altın göçtü bugün, 55 dolar düştü ons fiyatı, göçtü diyorum çünkü normalde böylesine marjlarla hareket etmiyor da ondan, peki altın neden göçtü? Böylesine küresel kriz ortamlarında tek bir sığınak (güvenli liman) vardır ve o da ABD dolarıdır, fiziki dolardan ziyade ABD devlet tahvilleri tercih edilir (2 10 30 yıllık vadeli olanlar), 10 yıllık ABD devlet tahvilinin (USDT10Y) yıllık getirisi tarihi tabanda şu anda yani tarihinde gördüğü en düşük seviyede, bunun verdiği mesaj açıktır: FED'ten faiz indirimleri bekleniyor. Size en son küresel krizden bir örnek vereyim yani 2008-2009 krizinden: Bu kriz süreci boyunca altının dolar ons fiyatı 1100 dolardan 650 dolara düştü yani son krizde altın dolar bazında %40 düştü. İşte demek istediğim budur yani küresel krizlerde altın satış yer hem de %40 gibi ciddi oranlarda.
    altının dünkü düşüşü 2013 ortalarından bu yana en yüksek marjlı günlük düşüşmüş yani 7 yıllık bir rekor
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

5. Implied Futures verilerine göre 2020 yılında FED'in 3 tane faiz indirimine gitme olasılığı %80. Bu olasılık Corona virüsü ortaya çıkmadan önce sadece %20 idi ama salgın nedeniyle %80'e çıkıverdi. İlk faiz indirimi çok yakında gelebilir.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

6. Dün USDT10Y (10 yıl vadeli ABD gösterge tahvili) yıllık getirisi %1.15'e düşerek tarihi taban yaptı. Bunun anlamı, tahvil piyasasının "deflasyonist" bir senaryoya (sıfır veya eksi enflasyon eşliğinde azalan ekonomik büyümeler) oynadığıdır.

7.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Çok kısa bir sürede 25 bin üstü puan değişim oldu. Cuma açılış taban olmaması içten bile değildi. Vobda her iki yön sahiplerinden ciddi sıfırlayanları okuyoruz. Vobda zaten ana gündem her zaman siyaset. 325 üzerinden gram altın alanlar akşam kapanış sonrası 315 lirayı gördüler forex dışı işlem yapanlar sadece izledi, ons altın bir anda virüs öncesi değere giriledi, soru var yine soru şu; neler oluyor. Şuan endeks için nasıl bür gerekçe ile 130 bine gidecekler bilmiyorum. Bu Temmuz sonrasını bulur gibi. Pazartesi hareketler önemli muhtemelen perşembe günü öncesi değerleri o gün görmesi gerekir . Endeks için 111 bin üstü bir rakam.
    Bahar aylarında V tipi bir toparlanma gündemdedir zira sadece FED'den 2020 yılında artık 3 ayrı faiz indirimi bekliyor piyasalar (bu senaryoya %80 olasılık tanınıyor bunu da belirteyim), bu indirimler ile likidite enjeksiyonlarına Çin Japonya İngiltere ve Avrupa merkez bankalarını da dahil edersek V tipi toparlanma senaryosu pekala gerçekleşebilir

8.  Alıntı Originally Posted by OZDEMIR1 Yazıyı Oku
    Sahsa fazla takilmayin.Benimde sinirlerimi cok germisti.Adamin (Erick) hissede pozisyon almasina neden olan ciddi gerekceleri varki, yuklu miktarda halkbank hissesi almis.Oyle degilmi ? lutfen soyleyin yanlismiyim?
    fakat gel gorki aylarca soylemlerinde: hisse batik,banka batik,banka batak,total loose,surekli mahkeme sureciyle ilgili felaket senaryolari yazip durdu,hep en kotu ihtimalleri gundeme tasidi.Milleti korkuttu.Dikkatini cekmeye yonelik yazilarima ise negatif tepki verdi.Fakat hisseyi cazip kilan hicbir veriyi paylasmadi.

Belkide kendisi ters indikator cunku bu surecte hisse fena performans gostermedi.Bende o satip gidince pozisyonumu arttirdim.Kendiside bu durumu takip etsin bakalim,Kimmis ters gosterge.
    Sizin bu suclamayi haketmediginizi ve hassasiyet gosterdiginiz anlasilmasina ragmen ayni soylemi tekrarlayip durmasi,bazilarina malzeme verip satasmalarina sebebiyet vermesi, ayrica dusundurucu.Belki iyi niyetli birisidir fakat yeteri kadar donanimli ve mantikli olmadigi,halden anlamadigi asikar.O ve onun gibi birkac kisi yuzunden bende forumdan uzaklasmistim yazmiyordum. O kisiler gittigine gore bundan sonra yazabilirim.
    evet, forum ortamında 2 yıldır karşılıklı görüş alışverişinde bulunduğumuz bir kardeşimiz kendisi ama beni doğrudan hem de defalarca HALKB'yi manipüle etmekle suçlayıp durması hiç de şık olmadı, şükürler olsun maddi gücüm yerindedir ve buradaki ortalamanın da çok üzerindedir ancak TH'nın HALKB tahtasını her 2 yönde de manipüle edecek maddi gücü olabilir mi yahu? Adam ciddi ciddi böyle böyle bir senaryoyu kendi kafasından kurgulamış ve buna harbiden de inanıyor. Allah akıl fikir versin demekten başka yapacak bir şeyimiz yok.

Sayfa 1004/1032 İlkİlk ... 4504904954994100210031004100510061014 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •