Sayfa 1005/1032 İlkİlk ... 5505905955995100310041005100610071015 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 8,033 - 8,040 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Abd desteklerine pentagon karşı çıkıyor, bizim bu olaydan sonra s400 için bir söz söylememiz bekleniyor. Olay net, 33 şehit için bu açıklama gelmeli ama konuyu Hatay valisi üzerinden takip ediyoruz.
    Öyle görünüyor ki S400 mevzusu pratik bağlamda artık kapandı, ambalajından çıkartılmadan depoda bekletilecek.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    Kredili malin maliyeti 6.92...

Hisse ana lot maliyetim 3.80...

Ana hisse/ kredili oran 0.20...

Zarar yok.
    İyi, hayırlı olsun. Tabii ki senin kendi kararın ancak ben ana hisse oranının %20'si kadar kredili mal taşıyor olmanı anlayamadım. Kredili mala ödenecek faiz artı piyasa riski denkleme dahil edildiğinde acaba buna değer miydi diye düşünmeden edemedim.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Çok şirketin ikinci bilançosu geldi, bizim konsol ne zaman gelir , 5 Mart deniyordu ama.
    konsolide bilançodan bahsediyorsan, solo bilanço ile birlikte ayni gün açıklandı o

Alıntı Originally Posted by OZDEMIR1 Yazıyı Oku
    Ona ne zaman yazilsa hep karsida siz beliriyorsunuz.
    Yanlis anlasilma olmus belki. Erick'le alakali bir konu degil bu sadece.

Bak anlatayim sana.

Bu insanlarin emeginden bilgisinden gorusunden faydalandim, faydalaniyorum ben. Forum benim forumum degil, hissenetin forumu. Hepimiz kullaniyoruz, fakat son soz sahibi forumun sahipleri.

Ama bu insanlara yanlis yapildigini dusundugumde savunmak istememden daha dogal ne olabilir? TREND'i de savundum, Erick'i de, Bist100'u de MSB'yi de Doktor'u da Memish'i de, jager'i de, KIZILDAG'i da.. hisseye katkisi olan herkesi yani. Sen de katkida bulunmaya basla, seni de savunayim yanlis yapildiginda.

Simdi burda hadsizlik yaptigim sonucu cikarilmasin. Insanlara yapilan sahsi ve yipratici saldirilara karsi ciktim. Ama kimsenin baskasinin gorusune verdigi cevaba karsi cikmak benim haddime deigl.

Ikincisi de... insanlar bu tiplemelerle ugrasmak istemiyorlar.

Marka forumunda kadin "coin, banka, almanya'dan fon, vs" hikayelerini yazarken tam 1 sene ben kadinin dolandirici oldugunu, sirketin tek isinin kendisine sahte degerleme raporlari ile tahsisliden bedavaya gelen hisseleri insanlara basmak oldugunu yazdim. SPK degerlendirmeleri cikaran yeminli mali musavirin lisansini iptal etti sonra, kadinin tahsislisini de. Topikteki mesajlarin yarisi benimdi. Art niyetlinin biri geldi, bana "hisse pazarliyorsun" dedi bu topikte. Orda her gun beraber yazdigimiz 4 arkadas hic sesini cikarmadi. Biraz afalladim acikcasi nasil birsey soylemiyorlar diye. Sonra bana "E herkes oyle olmadigini biliyor" dediler. Tamam biliyorlar da, boyle bir ifhamda bulunana da birisinin cevap vermesi gerekiyor bir sekilde. Adam gitti geldi, gitti geldi pazarlamaci dedi, en sonunda cevap verildi.

Insanlar ugrasmak istemiyor dedigim gibi. Ama ugrasmayinca da bunlar faydalandigimiz yeri lagima ceviriyor.

Bak simdi Banu mesela. Kimseye saygisizlik yapabiliyor mu? Yapamiyor. Ama ben ugrasmadan once tam 7 kisiye saldirmisti. Asagidakilerin hepsi degisik kisilere yazildi, daha agir olup da silinenleri bir ton:

Bogazinda dügümlenmesin dikkat et
    Anlatirken agzinin suyu da akti mi
    Için için aferin sonra Bos siseleri de naparlar size
    Bu insanlar boyle. Faydalandigin yerin icine ederler. Yeyiciler cunku. Yeyicinin emege saygisi yoktur. Admin o andaki mesaja bakiyor. Ama biz oncesini de sonrasini da biliyoruz. Madem kimin cikardigina bakilmiyor, herkese ceza veriliyor, ben de okuzun ustune gidiyorum, hem ben hem o ceza alliyoruz. Ama topikten faydalanan insanlar faydalanmaya devam ediyor boyleleri olmadan.

Umarim daha iyi anlatabildim.

Alıntı Originally Posted by OZDEMIR1 Yazıyı Oku
    Bakin sayin 666; Hep kendiniz/zararda olanlar icin anlayis bekliyorsunuz.Yeni gelenlerde belki baska hisselerde zarar edip buraya geldiler.Benimde dikkatinizi cekmek istedigim ayrinti bu; hissede yeni pozisyon alanlara/alacaklara/uzun vadeli dusunenlere karsi anlayisli olunmasi gerektigidir.Hisse hakkindaki paylasimlar tum yonuyle olmali.Biz zarardayiz canimiz yandi.Baskalarinin etkilenip etkilenmedigi onemli degil.Insanlar bize anlayis gostersin mantigida bana biraz fazla gibi geliyor.Erick e ben fazlasiyla anlayis gosterdim Fakat izledim aylardir tavrinda, uslubunda,yaklasiminda en ufak bir degisiklik olmadi.Baskalari onun umurunda degil.Ona ne zaman yazilsa hep karsida siz beliriyorsunuz.Bence arada onunda eksik yonlerine vurgu yapsaniz daha katki saglayici olur.
    Herkes istedigi gorusu belirtmekte serbest olmali. Batik diyene batik degilse datalarini koyarsin, diyemez artik. Ama 4 olmasini da, 0.4 olmasini da istemek, beklemek, vs onun da hakki. Sonucunda hepimiz de bir sekilde spekulasyon yapiyoruz burda kendi beklentilerimize gore.

Buyur, bu sayfanin tamaminda bunun nasil yapildigini okuyabilirsin:

https://www.hisse.net/topluluk/showt...32#post4174632

Burda da:

https://www.hisse.net/topluluk/showt...39#post4171139

Burda da:

https://www.hisse.net/topluluk/showt...60#post4155060

Arkadasimiz da ayrica akli basinda biridir. "Olumsuzluk pompaliyoruz hep" dedigimizde o da kesmisti vaktinde. Yani ozelestiri yapabilen insanlariz cogumuz.

Belki sizler farketmediniz bunu ama ben farkettim. Dogru tespit etmis. Burda bunun icin variz zaten, devamli tartismak icin deigl.

Alıntı Originally Posted by erick_von_manhstein2 Yazıyı Oku
    3 yargictan iki tanesi olumsuz gorus kullanacak gibi. Bu durumda isler sarpa sariyor. Bir tanesi konusmamis mi ? ne yapmis )

BACK TO COurt Kurtar bizi Trump BABA

"There is no history in this Circuit of special appearances to challenge personal jurisdiction," Judge Richard Sullivan said.

Judge Joseph Bianco seemed to doubt Halkbank's argument that foreign companies are entitled to special appearances: "Why should the rule be any different for a corporation than for an individual?"

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    evet, forum ortamında 2 yıldır karşılıklı görüş alışverişinde bulunduğumuz bir kardeşimiz kendisi ama beni doğrudan hem de defalarca HALKB'yi manipüle etmekle suçlayıp durması hiç de şık olmadı
    Kesinlikle boyle birsey yazmadi TREND. Hangi yazida bunu ima ettigini koyarsan goruruz. Benim tahminimce oteki taraftakiler acayip abartti bu olayi, art niyetli yaziyorlardi (saka icin yazan bir arkadasimiz haric) ve bu seni biraz yipratti gibi.

Neyse iyice adimiz avukata cikti. Ben kapattim konuyu. Kendisi ekleyecek birsey varsa ekler herhalde. Ben acikcasi onun cikmasina uzuldum gercekten.

Apocalypse mi geliyor ne artik.

Alıntı Originally Posted by galinseli;n3720951

Almanyadaki damatimiz ile görüştüm. Abi marketlerde birsey kalmamış herkez hücum etmiş bizdede virüs gorulen yerler çoğalmaya başladı dedi

Sayfa 1005/1032 İlkİlk ... 5505905955995100310041005100610071015 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •