Sayfa 288/1032 İlkİlk ... 188238278286287288289290298338388788 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 2,297 - 2,304 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. Thy balonu patladı. Takip etmeyenler son birkaç günlük fiyat hareketine bakabilir. Bunu yazma nedenim pek çok kişi 4-5 liralardan 20 liraya çıkan hissedeki hareketi varlık fonuna bağlamıştı ve halkbankta da benzer hareket bekleniyordu.
    Yakın zamana bakınca benzer birkaç balon patlaması daha oldu:
    Bitcoin 20k 'dan 7.5'lara düştü ve orada dengelendi.
    Aselsan 47'yi görüp yarı fiyatına düşüp orada duruldu, halka arzla biraz daha aşağı gevşedi.
    Dolar kuru 3.8'lerden 4.9'a ralli yaptı ve şişen değer hızla geri gelip şimdilik 4.5 civarında sakinleşti.
    Bunların ortak özelliği balon patlayınca düşüşün çok hızlı gelmesi.
    Demek istediğim bir menkulün fiyatı değerinin iyice üzerine çıkıp balonlaşınca patlaması normal, piyasa dengesini buluyor, sadece balonun ne kadar daha genleşeceği ve patlama zamanı belli olmuyor.
    Şimdi halkbankta olan da tersten balon, hisse değerinin çok altına düştü, eninde sonunda bu balon da patlayacak ve hisse değerine hızla gidecek. Yalnız yine ne kadar daha balonun şişeceği (ya da bizim durumda söneceği) ve ne zaman patlayacağı belli değil.
    Biraz daha sabretmemiz lazım, hisse düştükçe ve zaman geçtikçe basınç birikiyor, patlama zamanı yaklaşıyor.

son yıllarda borsada tavşan atlet tarzı operasyonlar oluyor.
    sıradaki tavşanı tahmin etmek gerek.
    ofac cezası sonuçlanırsa halkbank olur.
    çocuklara masal şirketlere hikaye gerek alıcı için
    hele bir de halkın içine düşer anonim üretilirse operasyon hızlıca biter ..
    atletin tavşan mı tazı mı olduğu sonucu etkilemez.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Komutan güzel mevzulardan bahsediyorsun. Baksana, şimdi de Hükümetin aklına OHAL'i kaldırmak geldi. Seçimleri kazanırlarsa kaldıracaklarmış. OHAL devreye girdikten 2 sene sonra tam da seçim arifesinde bir U dönüşü yaptılar. Bugüne kadar OHAL'i kaldırmak gibi bir düşünceleri yoktu. Herhalde anket sonuçlarına istinaden bu cihete gidiyorlar.

Hocam saygılar. Diyorum ya bir şeyler hissetmeye başladılar ve tutuştular. Ben CHP kimliğimle yazmıyorum bunları ( 2 yıl ilçe başkanlığım ve partiye üyeliğim halen devam eder) gerçek saptamalar olduğu için yazıyorum .. Her gün sokakta konuşuyoruz , geziyoruz yani. Bazı konuştuğumuz insanlar ya arkadaş vallahi bi gün televizyonu kucakladım camdan aşağı atacaktım diye konuştu ... Tabi epey bi güldük vs . Bunun gibi dünyanın barometresi var vs. Her şey Türkiye için güzel olsun , neticede onlar ne kadar vatan sevdalıyısız diyorsa , biz onlardan yüz kat daha vatan sevdalıyısız .

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Ya arkadas, orda banka ile ilgili yazilmis. Bir arkadasimiz hosnut degil iste durumdan. Biz burda banka ile ilgili yaziyoruz. Kimsenin inancini, gorusunu dusuncesini yargilamiyoruz. Kimsenin inanci gorusu dusuncesi de banka ile ilgili degilse umurumuzda degil.

Su trollugu bir biraksaniz. Insanlarin vaktini harciyorsunuz. Hosnut degilsen ozelden yaz. Kavga edeceksen ozelden et. Uygun degilse sikayet et. Amma allah askina vaktimizi bos beles seylerle calmayin.
    Bu mesajı yazanadır benim tepkim! Bankaya veya mevcut hükümete olan memnuniyetsizliğiniz umurumda değil !isteyen meşrebine göre istediğini düşünür, beni ilgilendiren TC DEVLETİNE YATIRIM YAPAN KAZIKLANIR !!! Yazılmasıdır, şayet siz bu hassasiyetimi trollük olarak görüyorsanız EVET BEN DİBİNE KADAR ÜLKEMİN DEVLETİMİN TROLÜYÜM!!!!
    Hükümetler siyasiler görecelidir gelir geçer ama DEVLETİMİ KARALAYANIN YÜZÜNE KARA ÇALARIM !!

Bir Umuttur Yaşamak..YTD
    Zihin fukara olunca,akıl ukala olur..Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir...

5. TC . Köklüdür . Mevcut partinin idare ettiği Zaman'da devlete para yatırmam vs. dese uygun olur ... Pireye kızıp yorganı yakma işine bende karşıyım. Devlete direk saldıranların art niyeti mevcut olabilir ... Oysa ki devlet ile devleti yönetenleri ayırt edip , okları iktidara atmak gerekir . Devlet adını anmayalım ... O yücedir . M. Kemal Atatürk gibi .. Eleştirileri mevcut iktidardan dem alarak yazalım. Yönetenleri ahlak kuralları çerçevesinde , Halk bankasını ne hale getirdiklerini yazalım çizelim .. Hatalarını , kusurlarını hep yüzlerine yapıştıralım ... Neticede halk bankamız duman olmuş duman.

6.  Alıntı Originally Posted by sancaktar Yazıyı Oku
    Bu mesajı yazanadır benim tepkim! Bankaya veya mevcut hükümete olan memnuniyetsizliğiniz umurumda değil !isteyen meşrebine göre istediğini düşünür, beni ilgilendiren TC DEVLETİNE YATIRIM YAPAN KAZIKLANIR !!! Yazılmasıdır, şayet siz bu hassasiyetimi trollük olarak görüyorsanız EVET BEN DİBİNE KADAR ÜLKEMİN DEVLETİMİN TROLÜYÜM!!!!
    Hükümetler siyasiler görecelidir gelir geçer ama DEVLETİMİ KARALAYANIN YÜZÜNE KARA ÇALARIM !!

Bir Umuttur Yaşamak..YTD
    Fetocu bastards ler siziiiiii

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Umarım dediğin gibi olur...

https://twitter.com/omriceren/status...18971079143424

Son 1-2 gündür ortada dönenleri getireyim buraya...Neticede HALKB ile emsal dümenler...Mevzunun başlangıcı da AP'nin aşağıdaki haberi...Adamlar, bir taraftan bizi mahkeme vermek için İstanbul'dan koli koli dosya götürürken diğer taraftan kendi koydukları ambargoyu nasıl deleriz hesabı yapmışlar...Hem de devlet düzeyinde...

https://apnews.com/amp/27e8179cf1014...mpression=true

Muhatap olduğumuz devlet haydut olunca, benim gibi kadim pollyannacı birinin bile iyimserlik duygusu törpüleniyor...Netice itibariyle bütün yaşadıklarımız "kuzuyu yemeyi kafaya koymuş kurt" hikayesinden farksız...
    Guzel linkler, tesekkurler.

Yanliz bankalar kabul etmemis bu islemi. Ayrica Oman Riyalinden dolara sonar Euro'ya cevirmek niye istemis Iran 5 milyar dolari anlamak mumkun degil. En basindan Euro'ya cevirselerdi ya. Yanliz Riyal'in exchange'indeki gucluklerden de bahsetmisler, bundan da olabilir.

The Obama administration approached two U.S. banks to facilitate the conversion, the report said, but both refused, citing the reputational risk of doing business with or for Iran.

@sancaktar
    burda herkes devletini senden fazla seviyordur. lutfen baska yere, vaktimizi calma. kac kere yazalim artik.

Sayfa 288/1032 İlkİlk ... 188238278286287288289290298338388788 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •