Sayfa 886/1032 İlkİlk ... 386786836876884885886887888896936986 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 7,081 - 7,088 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Demek ki QNB Katar Ulusal Bankasını ilgilendiren bir gelişme bekleniyor. Defter değeri 14.4 milyar tl olan bu bankanın piyasa değeri bugün 20 milyar tl yi aştı. QNBFB defter değerinin 1.4 katından işlem görüyorken HALKB 7.27 : 24 = 0.3 katından işlem görüyor. Piyasa böyle devasa bir çarpıklığı gidermeli, tam olarak giderilmese bile HALKB en azından DD'nin %60'ından işlem görüyor olmalı yani şu anki seviyesinin 2 katından yani 15 tl den.
    QNBFB 1.4xDD den işlem görüyor. Mevcut piyasa şartlarında anormal yüksek bir rasyo bu. GARAN AKBNK gibi top bankalar bile DD'nin %70'inden işlem görüyorken nasıl oluyor da QNBFB 1.4 katından (GARAN AKBNK'ınkinin 2 katından) işlem görebiliyor? Hele hele mevcut şartlarda batık kredilerde patlama yaşanıyorken kredi hacimleri artmıyorken kârlar azalıyorken aktif kalitesi düşüyorken böyle bir rasyo hayal bile edilemez. İyi günlerde 1.2 rasyosunu elde ederseniz öpüp başınıza koyun. Ne oldu da QNBFB içinde bulunduğumuz şu kötü günlerde iyi günler rasyosunu güzel bir marjla aşabildi?
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

2.  Alıntı Originally Posted by bozoklu5 Yazıyı Oku
    bu şirkette yatırımcının çoğu çıkıp gittii benim gibi bir kaç kişi kaldı gibi sanki.alsatlarla maliyeti 8,4 tl ye düşürdüm lot sayımı artırdım ve dondurdum.hükümet seçime doğru halk bank olayını çözecek olumlu sonuçlandıracak umudundunu taşiyorum.umarım herkes zararsız bu borsadan kurtulur.
    Eğer bu yorum doğru ise ve yerli yatırımcıların çoğu çıkıp gitti ise bu harika bir gelişmedir.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

3. Daha önce bahsetmiştim, yönetimdeki İmam Hatipliler bilgili insan değiller ama iş becerme konusunda hakları yenilemez. Bankacılık sektöründe bir konsolidasyon olursa şaşırmayalım. Böyle yaparlarsa sektördeki riskler azalır, birlikten kuvvet doğar derler.

4. Kaldı ki göreceli olarak Halkbankası diğer bankalara oranla çok daha iyi durumda. Diğer bankaların ortalama 1 er düzine Eurobondu varken Halkbankın sadece 4 tane var. Dövizle açtığı krediler toplama göre çok düşük, batık veya takipteki kredi oranı da diğer bankalara göre oldukça düşük. Nasıl oluyor da HALKB DD'nin sadece 0.3 katından işlem görebiliyor aklım almıyor. %70 gibi devasa bir iskonto var ortada. DENIZ ve QNBFB %40 primli işlem görüyorken HALKB %70 iskontolu işlem görüyor. Hele hele OFAC'tan ciddi bir yaptırım gelmeyeceği artık belli olmuşken böyle bir duruma şahit olmamıza gerçekten de hayret ediyorum.

5. Bir yere gittiğimiz yok günlük al sat halki uzak yakın btakipte kal olayimiz bu

bugün de TH falımızı okuduk.
    yine rakamlara takla attırmış.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

7.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    bugün de TH falımızı okuduk.
    yine rakamlara takla attırmış.
    Son 1 yıldır zaten bunu yapıyoruz, yeni bir şey değil. Bu forumlar aslında gayet güzel bir indikatördür. Bir hisse topiği ne kadar popüler ve aktif ise o hisseden o kadar uzak durmak gerekir. Ne zaman topik ölü hale gelir, popülaritesi dip yapar, herkes bıkmıştır ve bir an önce o hisseden kaçıp kurtulmaya çalışır; işte o zaman hissede güzel performans beklenmelidir. Hele hele çoğu kişi satıp çıkmışsa o zaman süper olur.

8. Ben konuyu farkli bakacağım diyelim ki rus Ukrayna restlesmesi sertlesti NATO devreye girdi TC ABD yakinlasmasi olabilir bizim paçoz bundan cezasiz yirtabilir.

Sayfa 886/1032 İlkİlk ... 386786836876884885886887888896936986 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •