Sayfa 786/1032 İlkİlk ... 286686736776784785786787788796836886 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 6,281 - 6,288 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    b) Trendhound'un bir şey kaybettiği filan yok. Pozisyonun açılalı daha 1 yıl olmadı. Bu işler sabır ister. Ne zaman pozisyon kapatılırsa işte o zaman kâr/zarar hesabı yapılır. Pozisyonum aynen devam ediyor, ne arttırdım ne de eksilttim, sizler gibi al-satçı değilim. Hem Müslümansın hem de şakır şakır yalan konuşuyorsun. Bunun hesabını nerede vereceksin sorabilir miyim, bu dünyada mı yoksa öteki dünyada mı, kafirin önde gideni olduğum için aydınlatılmak istiyorum. Curiosity killed the cat, merak işte.
    TREND hem dolar hem faiz hem de hisse TL fiyatından ciddi kaybın var. Sanki toplamda %60-70 kayıp var. Yani zarardan çıkmak için %140 civarı bugünden yukarı hareket etmesi gerekiyor. Haksız mıyım?

Alıntı Originally Posted by cegirge Yazıyı Oku
    Bu arada bu amarika da islem gören halk ne ayak cuma yüzde 17 primli bu gün yüzde 8 primli tc ile hiç alakasi yok
    Orasi bizi takip ediyor. Biz orayi degil. Bosuna vakit kaybetme oraya, sonuc cikaracak bir korelasyonu yok. %5 yaptik ya zaten bugun. Drexty'ye sor, o anlatsin. "3.de yazarim ama" demisti. Hala o 3. gelmedi!

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Sanırım tersinden totem yapıyor
    666 da hisseden çıkarım diye tehdidi savurunca işe yaradı.

Atışa devam elbirliğiyle çıkartıyoruz hisseyi.
    Ya sorma. 6.30'dan TAV'a gectiklerime bir de orda %5 yedim. Ama keyfim yerinde orda.

4. Haber gelecek hazırmısınız ?

5. Bu hafta çok konuşulacak. Benim hissem HALKBANK GYO çıkmadığına göre piyasada deprem etkisi yaratacak haber.

6.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Kaybettigin birsey olmadigini dusunuyorsan:

1) Hayal aleminde yasiyorsun
    2) Elinde hisse yok
    3) 500 yasina kadar yasiyorsun

Bunun baska izahi yok TREND. Bu hisseye 10+'tan giren herkesin pozisyonlari yandi. Nereden satarsan sat farketmez.
    sen kısa vadeye odaklanmış momentum treyderi olduğun için kâr ve zararları sürekli realize ediyorsun ama ben o kategoride değilim, elde pozisyon tutulduğu sürece kâr/zarar hesabı yapılmaz, ne zaman satarsın işte o zaman nominal ve reel kâr/zarar hesabına girip post-mortem yaparsın, kaldı ki pozisyonu açtığımdan bu yana 1 yıl bile geçmemiş, böyle bir süre borsa ortamında oldukça kısadır, dediğim gibi borsa sabır işidir
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

Duhul
    May 2017
    İkamet
    London Ankara
    Gönderi
    2,262
     Alıntı Originally Posted by proleter Yazıyı Oku
    Haber gelecek hazırmısınız ?
    nasıl bir haber Atilla mı yoksa..yarın mı gelecek

8.  Alıntı Originally Posted by MUHA Yazıyı Oku
    nasıl bir haber Atilla mı yoksa..yarın mı gelecek
    malesef dolar ve altın düşüş formlarının sonlarında. benim hisse bu rallidede çıkmadı canımı alacağını düşünüyorum olumlu olma şansı yok.

haber gelecek.

Sayfa 786/1032 İlkİlk ... 286686736776784785786787788796836886 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •