Sayfa 877/1032 İlkİlk ... 377777827867875876877878879887927977 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 7,009 - 7,016 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by mzbb1967 Yazıyı Oku
    Avukatlarla görüşmüşler, ne yapabiliriz diye????
    İş avukatlara kalmış. Ölme eşeğim ölme. Durum vahim.

Hadi inşallah. Soruya çok iyi cevap verdi.

2. Kesin ceza yok dedi.

3. Yarın iyi tepki verir herhalde
    İkili anlaşmalara göre Hakan Atila yı Türkiye'ye göndermeleri gerektiğini söyledi.

4. Bir hissenin volatilitesi için günlük hareket marjına bakın yani gün içi gördüğü en yüksek seviye ile en düşük seviye arasındaki fark. Son 1 aylık ortalamayı bir kenara not edin. Mesela HALKB gün içi ortalama %5 gibi bir marj çiziyor çok uzun zamandır. Orta noktayı baz aldığınızda her 2 yöne de %2.5 luk bir hareket söz konusu demektir. İşte günlük volatilite budur yani %2.5. Zamanı geldiğinde günlük volatilite iyice azabiliyor, günlük marj %10 u aşabiliyor. Örneğin %12 lik bir günlük marj oluştuğunda günlük volatilite %6 demektir ve kabaca yıllık bazda %100 e tekabül eder ve 12 aylık bir süreçte hissenin 2 ye katlama ihtimalinin olduğunu söyler.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

5. Profesyonel momentum treyderleri için HALKB tahtası bulunmaz bir nimettir. Belki de BİST'te bu tür işlemler için en uygun tahta budur çünkü momentumun ana bileşenleri olan işlem hacmi ile volatilite süreklilik arz eden bir şekilde her daim bu tahtada mevcut hem de çok yüksek derecede. Profesyonel bir momentum treyderi için BİST'te HALKB'dan ala tahta yoktur.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Profesyonel momentum treyderleri için HALKB tahtası bulunmaz bir nimettir. Belki de BİST'te bu tür işlemler için en uygun tahta budur çünkü momentumun ana bileşenleri olan işlem hacmi ile volatilite süreklilik arz eden bir şekilde her daim bu tahtada mevcut hem de çok yüksek derecede. Profesyonel bir momentum treyderi için BİST'te HALKB'dan ala tahta yoktur.
    Yukarıdaki yorumum bu tahtanın neden bir kumar tahtasına dönüştüğünü gayet iyi açıklıyor. Kapitalist piyasada getiri fırsatı sunan bir oluşum ortaya çıktığında; iyisi kötüsü acemisi tecrübelisi amatörü profesyoneli vs vs gibi değişik kategorilerde yer alan piyasa oyuncuları derhal bu fırsattan istifade etmeye çalışırlar ve oraya üşüşürler. Sonuçta da işini en iyi beceren azınlık bir grup hakim duruma geçer ve diğer katılımcıların cebini boşaltıp durur. Sık sık tek 1 grup yerine 1 den fazla grubun işbirliği yaparak "grup şeklinde" hakim oyuncu konumuna geçtikleri görülür, HALKB tahtasında şahit olduğumuz durum genelde işte budur. Bunlar kendi aralarında paslaşırlar, ortak hareket ederler, aralarından biri olta atıp diğerleri için savaş ortamını hazırlar, feyk atarlar, pek çok değişik türden stratejileri vardır. İşte bu stratejilerden haberdar olmak ve onları çözümlemek al-satçıların (momentumcuların) 1 nolu görevidir. Bunu başardığınızda 50 de 1 olmaya hak kazanırsınız, başaramazsanız 50'de 49'luk gruba katılırsınız.

7. teknik yorum

fixden kurtuldu marj açıyor ve formasyon çizimine devam ediyor. saatik grafiği açınız ve flama formasyonu çiziniz. aşşağı doğru meğilli bir flama var.

50 günlük aşşa geçilmeden haber gelmeli.

haber gelecek.

8. çavuşoğlu açıklaması

https://www.youtube.com/watch?v=tCrtpOT6vS0

Sayfa 877/1032 İlkİlk ... 377777827867875876877878879887927977 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •