Sayfa 922/1032 İlkİlk ... 4228228729129209219229239249329721022 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 7,369 - 7,376 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Mrsun teşekkür ederiz. Emeğine sağlık.
    MrSun iyi grafik cizer, 1 sene sonra bile olsa tuttur!

2. 666 yazmayı unuttum sen nerden tokay yedin?

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Her şey iyi güzel de uyutulan bir konu daha var, şu s400 ve yaptırım meselesi ne oldu? O da nisanda belli olacaktı abd yaptırıma geçerse bizde fırtına çıkar. Belki çözerler o konuyu durumlar o kadar hızlı değişiyor ki.
    Ben o olaylari hic anlamadim. Hatta iyice kafam karisti. Adamlar her 15 dakikada bir yaptirim cikariyordu. Kongersinden, Temsilciler Meclisine, OFUK'indan Caycisina kadar. Kayboldu gitti her nasil isse.

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Trendhound maliyet düşürme KYlara mahsustur der ama büyükler de yapıyor demek ki, adamlar tam benim halkbank hikayemi tekrarlamış, benim taşıma maliyeti de daha uzun.
    Neyse ki zararın çoğunu kesip attım az bir şeyle devam ediyorum, zararı başka yerden çıkaracağız artık.

Bugün 6.40 tan tadımlık iş bankası da aldım.
    Soda tanidigim hisse. Gunu gunune izledim, yazdim forumunda da bu BGC'yi. Kesinlike ve kesinlikle yapti adam. Hem de 6-8 ay. Hisse 7.7'de tepeden eline verdiler, 5.5'e dusene kadar aldi her dustukce. Adam aldikca da eline verdiler. Daha sonra da 5.20'ye indi kagit, bu kesti. Sonra 5.60'lardan tekrar basladi. Resmen adam almaya gelince ortaya cikip veriyordu herifler (yok, karsilikli degil).

Buyuk paralar donuyor bu borsada.

Trump kesinlikle secilir, secmenine verdigi sozleri yerine getirdi. Tandiklarim memnun ondan.

Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    666 yazmayı unuttum sen nerden tokay yedin?
    TAV'da pis carptilar. aldigimi 70 kademe zararina vermek zorunda kalmistim. Sise'de biraksaydim ordan tokadi yiyecektim zaten. Cok malim var orda, dert degil. Kagidin pek bir gelecegi kalmadi aslinda, 4-5 dolar arasi gidip gelir. Iyi temettu veriyor ve marj birakiyor, degismez hissem.

BGC ornegini vereyim:

08-08-2019, 20:29 #5599
    666

Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Sözü edilen teorilerden biri de şu;
    Kurun yüksek, endeksin düşük oluşu nedeniyle çıkmak isteyen, ama yeterince alıcı bulamayarak borsada sıkışan yabancının, döviz tarafındaki düşüşe paralel endeksi yükselterek mal verme ve ucuzdan dolar alma şansı bulduğu yönünde.
    Bu senaryoda BGC' nin havuzu dolduran musluk olduğu düşünülebilir.

1-Yabancı satışının belli bir miktarda olsa yabancı alışıyla karşılandığı imajı,
    2-Bu miktarda tek yönlü çıkışın tabanlara yola açacağı bu durumda da alıcının ürkeceği,

gibi nedenlerle aslında satanlarca BGC takasından alım yapılıyor da olabilir.
    Yani alttan 5 birim su boşaltan musluk var ama havuzdakiler; "neyse üstten de az da olsa su dolduran başka bir musluk" olduğuna güvenerek...

Esas bomba sıra BGC den topl***** satmaya gelince patlayabilir yani.

Tamamen uydurma teoridir...
    Kene bu hissenin kimyasinin bir parcasi.

Bir sekilde yatirimci profili cikarabiliyoruz. Mesela:

05-02-2019, 08:09 #4147
    666

Yabanci fonlar piyasayi gunluk takip etmiyor genelde. Aksam datalarinda ne kapanmis diye bakiyor. Olcuyor, tartiyor, islemini yapiyor. Hisseyi ucuz bulanlar almaya gelecektir bugunlerde.

Kene mesela 7.40 maliyetli 1 milyon lot malina gelip buralardan ekleme yapar.
    2 gun sonra 6.70'den ekledi 1 milyon lot daha.

Onlarin hepsini de 7.60 ortalama ile satti birkac hafta sonra. Genelde %10'cu.

Ama burda adam kagit her dustukce alim yapti. En son 6.10'lardan rapor cikarip 4 milyon lot aldi. Yani ordan kim islem yapiyorsa (genelde bol sifira tamamlandigi, kusuratli olmadigi icin) tek kisi gibi. Rapordan sonra baska birileri de gelmis mi, yoksa adamlar kendi fonlarina mi alim yapiyor anlamak mumkun degil.

Ama her dustugunde para sokmak... bana hic profesyonelce gelmedi. 7.50-6.80-6.50-6.10-5.60...

Benim tahminimce gercek alici, satanlarla alakali degil. BARBA da yazdi, borsada olmaz diye birsey yok, ama donup verecegini hic tahmin etmiyorum. Adam 6.80'den beri maliyet dusuruyor, kac kere aldi, niye versin. Verirse sizlerin teorisi dogru, yani adamlarin bir parcasi demektir.

Yukardaki yazi karisik olabilir. Ozetleyeyim.

"Kene fiyat dustukce maliyet dusuruyor, hic profesyonelce gelmedi bana" dedim.

Bir arkadas da: "Kene de satanlarin bir parcasi olabilir" dedi.

Ben de gecmisten tutmus tahminimi ornek vererek (Kene 7.40'dan aldigi 1 milyon lota buradan ekleme yapmaya gelir dedim, ve 2 gun sonra gelmisti) Kenenin hissenin kimyasinin bir parcasi oldugu, genelde %10'luk marjlarda karini aldigini belirttim.

Yani satanlarin bir parcasi degildi. Ki degil, adam aldigi 35 milyon lot mali satmadi.

Neyse bu da karisik oldu. Ozetle adam 200 milyon liralik para soktu maliyet dusure dusure.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin'den çok kritik İdlib görüşmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İdlib'deki son gelişmelerle ilgili telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede taraflar tüm anlaşmalara bağlı olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre görüşmede, Erdoğan, rejimin İdlib'de dizginlenmesinin ve insani krizin durdurulmasının şart olduğunu vurgulayarak, İdlib'de çözümün Soçi Mutabakatının tam olarak uygulanmasından geçtiğini belirtti.

İki liderin yapılan tüm anlaşmalara bağlı olduklarını ifade ettikleri görüşmede, Libya'daki gelişmeler de ele alındı.

Sayfa 922/1032 İlkİlk ... 4228228729129209219229239249329721022 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •