Sayfa 926/1032 İlkİlk ... 4268268769169249259269279289369761026 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 7,401 - 7,408 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Alıntı Originally Posted by Bist 100 Yazıyı Oku
    Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik belirsizlik bitecek yeni bir fiyatlama dönemine gireceğiz.
    Aynen dedigin gibi. Olaylarin bitme ihtimali var cok kisa bir sure icerisinde. Ama ben hala bizimkilerin cikmama cesaretin gosterecegini dusunmuyorum.

Banka cikip uzlasma yolunu secerse de birkac ayda biter.

Jurili mahkeme olursa xtin sene bitmez yine hikaye. Mahkeme, yemyiz, o bu.

Anket Sonuçlarını Gör: Halk Bankasi SDNY Mahkemesi Nasil Sonuclanir?

Oylayan
    40.

Para cezasi verilir
    18 45.00%
    ayhan53, BALPORSUĞU, Bist 100, bitpire, bjktr, fuigo, i-ked, investment34, klasse, Lohengrin, mahırarda, OsmanSMMM, OZDEMIR1, Pert, sakin.!, trader,, TRENDHOUND, V.junction , silah

Bankanin dolar hesaplari dondurulur
    2 5.00%
    Cemefe, şahna

Ne cikarsa ciksin bu konu senelerce kapanmaz
    11 27.50%
    666, apocalyptica, Ayraniyokicmeye, D R A G O N, darkblack, erick_von_manhstein2, MrSun, MuSTi, vaque, vicont, wednesday , Drexty

LOSERLAR BU KISIMDA:

Dava duser
    6 15.00%
    66Trader66, ahmet, jager, Mira, mzbb1967, osisa , buraktepe

CB'inin ABD ziyaretinde halledilir, konu kapanir
    3 7.50%
    berky07, KIZILDAG, smlcan

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Hala tepelerindeler. Niye kar realizasyonu gundemde? Ikili tepe mi?

Onlara da 1 senedir ustumuze yikilacak diyoruz, bakalim ne zaman olacak.
    yılbaşından bu yana ABD borsaları turbo gidiyor, bir kâr realizasyonu doğal bir süreç olur, baksana bir kaç ayda TESLA 300 dolardan 900 dolara fırladı, bu senet açıkçıların gözdesi idi ama alayı doğrandı, hisse 300 dolarda iken 10 analiste sorsan 9'u TESLA için olumsuz konuşurdu ve açığa satmayı önerirdi ama hisse 300 dolardan düşmeyi bırak 3 katına çıktı, al sana analistlerin ve reytingcilerin ne kadar güvenilir olduğu ile alakalı en güzel örnek
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

5. diğer bir örnek Amazon (AMZN), şu anda AMZN 2,100 dolardan işlem görüyor (iki bin yüz dolar), bu hisse 500 dolardayken o ünlü analistler ve her şeyi bildiğini sananlar 500 dolardan AMZN'u açığa satın diye fellik fellik demeçler veriyorlardı CNBC Bloomberg CNN gibi finansal TV'lerde, ama ne oldu? 500 dolardan aşağı düşmek yerine 2,000 doların üstüne fırladı hisse, enteresan şey de şu: AMZN CEO'su ve ana hissedarı Jeff Bezos kendisi çok yüklü miktarlarda AMZN hissesi satıyor örneğin haftada 15 milyar dolarlık filan gibi ama hisse iplemiyor ve aşağıya düşmeyi reddediyor
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by MrSun Yazıyı Oku
    Selamlar...
    Tüm dostlar buraya gelmiş...
    Diğer tarafta son paylaşımda geri çekilmenin olabileceğini söylemiştim. Bovespa ile de tekrar beraber olduğumuza göre son çıkış öncesi düzeltme bitti veya bitmeye yaklaştı, ay sonuna kadar normalleşme çabaları mart nisan aylarının endeks için iyi geçeceğini tahmin ediyorum. ABD borsalarının seçime kadar düşeceğini zannetmiyorum açıkçası, bir şekilde yukarıda tutmaya devam ederler.
    Öncelikle bankacılık endeksi usd bazlı yükselen trendde kalacağımızı zannediyorum şimdilik.

Şimdiki banka senetlerinin, bankacılık endeksi ile usd bazlı kıyaslaması...
    halk en dipte, yapı bize en yakını işc henüz yukarıda eğer olur da yaklaşırsa değişim olabilir. Sağlıcakla kalın.
    Seni de aramızda görmek çok büyük mutluluktur bizim için sevgili BJK'li kardeşim. Becerikli ve de son derece bilgili bir arkadaşımızsın, çalışmalarını hepimiz takdir ediyoruz ve verdiğin emeğe saygı duyuyoruz. TH

7.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Trendhound maliyet düşürme KYlara mahsustur der ama büyükler de yapıyor demek ki, adamlar tam benim halkbank hikayemi tekrarlamış, benim taşıma maliyeti de daha uzun.
    Neyse ki zararın çoğunu kesip attım az bir şeyle devam ediyorum, zararı başka yerden çıkaracağız artık.

Bugün 6.40 tan tadımlık iş bankası da aldım.
    Hocam İSCTR için acele etmişsin gibi geldi bana, İSCTR'nin 6 tl nin altına sarkma olasılığını yüksek görüyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Çok fazla varsayım var: Trump kazanır mı? Abd enflasyonu yükseliyor FED arzı kısıp faizi artırırmaya döner mi?
    Trump'ın Başkanlığı Kasım ayında tekrar kazanma olasılığı %75 dir an itibariyle yani garanti gibi.

ABD'de enflasyon kafasını yavaştan kaldırmaya başladı ama FED köşeye sıkıştığı için ciddi manada faizleri artıramaz, artırsa bile göstermelik artırır. Hele hele coronavirus dolayısıyla küresel büyümelerin yavaşlayacağı bir ortamda faiz artırmak pek mümkün olmayacaktır.

Bugün dolar endeksi normal marjının dışında büyük sayılabilecek türden bir düşüş yaşadı. Gün sonunda USDTRY kurundaki 2.5 kuruşluk iyileşmenin nedeni de budur. Piyasa bariz olarak faizlerin düşük kalacağına oynuyor, hatta altındaki çıkışın da ana nedeni budur yani düşük faizler ki tüm dünyada reel bazda faizler ya sıfır ya da sıfıra çok yakın şu anda.

Sayfa 926/1032 İlkİlk ... 4268268769169249259269279289369761026 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •