Sayfa 119/1032 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219619 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 945 - 952 arası.

Konu: HALK Cafe - I

size bir ornek vereyim ayni yolu izleyin, tarih ders almak icindir..
    koza grubunun kagitlarindan herhangi birini (kozal) inceleyin ve halkbankin nereye gidecegini (dusecegini) gorun..
    ben henuz almadim, elinde olanlara sabirlar..ytd
    -öldüm fiyatina gelmeden ve banka batti artik iflah olmaz dedirtmeden millete anlik yukselisler olacaktir, su an 6 tl den islem goren kozaa 0.70 kurusa dustu, 50 tl idi gecen hafta kozal bi ara 8.50 ye dustu..
    ben bi ara kozal'dan baska bir sey alip satmazdim, halkbankta ahkam kesen ve ustad dedikleri sahis (sadikspor) 21 tl iken spege soyle gecirdim boyle intikamimi aldim diye nutuklar atardi.. hey gidi gunler hey..
    kozal 35 tl idi ve elimde 17 tl ort kozallar vardi, gunluk takip ederken bos bi anima gelip cikmistim kagittan , dusen bicagi tutmasi zordur lakin tutuyorsan ve her yerin yara bere olduysa pala bunun odulunu gun gelir misliyle iade eder; kolayliklar esenlikler..
    Son düzenleme : savasC; 05-05-2018 saat: 22:37.

2. http://orduvizyon52.com/kose-yazilar...-mi--1696.html. TH bu linkteki haber doğru olabilir mi ? Halk forumda bu haber konuşuluyor

3. lütfen sayın TH BU LİNKİ DEĞERLENDİRİNİZ(BİR ÖNCEKİ YAZIDAKİ)

Usd bazlı grafikleri daha önce yorumlamıştık 2008 dibine yaklaştık iyice. aylık tl grafiği de endeks ile beraber iyice bozuldu..
    Burada genellikle olumlu olmaya çalıştım ama umarım iyi haberler gelir, fiboya bakarsak gidişat 6.30 civarına...
    2008-2013 düzeltmesi çok sert gerçekleşiyor...0.23-0.68 değerleri yakın örtüşmüş..
    Endeks te 94 hatta 86 ya göz kırpıyor...
    Çok uzun vade yatırımcı olmuş olabiliriz. Sağlıcakla...
    ''Yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür. Gerçeklerle ilgisi yoktur''
    ''Tek gerçek BeşiktAŞK''

Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    size bir ornek vereyim ayni yolu izleyin, tarih ders almak icindir..
    koza grubunun kagitlarindan herhangi birini (kozal) inceleyin ve halkbankin nereye gidecegini (dusecegini) gorun..
    ben henuz almadim, elinde olanlara sabirlar..ytd
    -öldüm fiyatina gelmeden ve banka batti artik iflah olmaz dedirtmeden millete anlik yukselisler olacaktir, su an 6 tl den islem goren kozaa 0.70 kurusa dustu, 50 tl idi gecen hafta kozal bi ara 8.50 ye dustu..
    ben bi ara kozal'dan baska bir sey alip satmazdim, halkbankta ahkam kesen ve ustad dedikleri sahis (sadikspor) 21 tl iken spege soyle gecirdim boyle intikamimi aldim diye nutuklar atardi.. hey gidi gunler hey..
    kozal 35 tl idi ve elimde 17 tl ort kozallar vardi, gunluk takip ederken bos bi anima gelip cikmistim kagittan , dusen bicagi tutmasi zordur lakin tutuyorsan ve her yerin yara bere olduysa pala bunun odulunu gun gelir misliyle iade eder; kolayliklar esenlikler..
    savasC 'nin örneği gerçekleşir ise yukarıdaki grafik ile örtüşür, önce 6 lı rakamlar sonra ver elini 40 lı rakamlar ama arada en az 2-3 yılımız gider, sabır kalır mı bilinmez...Sağlıcakla...
    ''Yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür. Gerçeklerle ilgisi yoktur''
    ''Tek gerçek BeşiktAŞK''

6.  Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    TH üstad pazartesi yapılacak Rahip Brunson davası için ne düşünürsün? Bence seçim öncesi bir action olabilir. Sayın CB 4.5 tl dolar ile girmek istemez seçime, ABD ile uzlaşı için uğraştıklarından eminim. İlk hamle rahibi serbest bırakarak bizden gelebilir.
    HA'yı bir şekilde özgürlüğüne kavuşturmak için TC kapalı kapılar ardından bayağı çaba sarf ediyor bana sorarsan. TC Washington D.C. Büyükelçiliğinden ABD yetkililerine gönderilen bu dava ile ilgili mektuplar da bu inancımı destekliyor. Hem HA hem de OFAC mevzusu TR ekonomisi ve bankaları için çok önem arz ediyor çünkü ortada hem ciddi bir güven sorunu var hem de devasa bir mali ceza beklentisi tepede Demokles'in kılıcı gibi asılı durmaya devam ediyor. Öte yandan HA'nın hapis cezası alması kaçınılmaz gözüküyor çünkü ABD jüri sistemi tarafından 5 suçtan suçlu bulundu, hapis cezasından kaçış yok gibi. Ancak HA için bir çözüm bulacaklar diye düşünüyorum. Bu çözüm Brunson ile bir takas mı olur yoksa HA ABD Başkanının affına mı mazhar olur, bir şekilde HA'yı serbest bıraktıracaklar bana göre. OFAC cezasına gelince, zaten zor durumda olan TR ekonomisi Halkbanka (bir ihtimal diğer TR bankalarına da) yüklü bir mali cezayı kaldıramaz, böyle yaparlarsa hem TC'yi karşılarına alıp kendi ulusal menfaatlerine aykırı bir durum yaratırlar hem de geçmişteki emsallerle uyumsuz bir karar almış olurlar. Bu açıdan bakıldığında da mali ceza kesme aşamasında çok duyarlı ve de makul davranmaları gerektiğini biliyor olmalılar.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

7.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Siz finans alanında olduğunuzdan sadece bunları yazmışsınız. O liste daha çok uzamalı.

İpsiz sapsız takımına dayanamayıp bıraktı forumu, bir süre facebookta kapalı grupta paylaşım yaptı (sağolsun beni de almıştı), sonra orayı da bıraktı twitterdan paylaşım yapıyor: https://twitter.com/stahinyeri
    bir de yine bu forumdan tanıyıp twitterda takip ettiğim Casaubon var çok iyi analizleri var:https://twitter.com/durum_casaubon?lang=en
    evet Hocam liste dediğin gibi oldukça uzun, bu arada yurtdışındaki medyanın genel görüşü RTE'nin 1. turda değil de 2. turda kazanacağı yönünde bunu da söyleyeyim, Stah baba çok kaliteli bir şahsiyettir, kendisini 20 yıla yakındır tanıyorum
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

Sayfa 119/1032 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •