Sayfa 555/1032 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565605655 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 4,433 - 4,440 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. Bir diğer olasılık da bence şu:
    (Hatta buna daha yüksek ihtimal veriyorum)
    Bizim varlık fonunun tam adı Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yani bir anonim şirket bu. Bu şirketin hisselerinin belirlenecek bir miktardaki yüzdesini Katarlılara satmayı düşünebilirler. Bu sayede seçmene karşı bir algı yönetimi de yapmaları mümkün olur. Devletin bankasını ya da başarılı ulusal havayolu şirketimizi Katarlılara sattınız şeklinde gelebilecek eleştrilerin de böylece önünü almış olurlar. Birşey satarlar ama ne sattıkları kendi seçmen kitleleri tarafından pek anlaşılır olmaz. Bunlar da çıkar derlerki biz hiç bir şirketimizi satmadık, Katarlılar ülkemize güvendiler ve varlık fonumuza para koyarak şirketlerimize küçük paylarla ortak olarak güç kattılar. Şirketlerimizin karar yetkisi hala bizde, ticarette ortaklık kurmak kadar normal bir şey yoktur, bu CeHaPe kafası, şirketlerimize güç katacak ortaklıklara bile karşı çıkacak kadar ticaretten anlamaz, bunlara bakkal dükkanı bile emanet etsen batırırlar.
    Nasıl canlandı mı gözünüzün önünde gelecek zaman?

Ben bir yorum yapamiyorum artik. Ne kadar "sacmalik" diye savdigimiz olduysa gerceklesti. En iyisi hic yorum yapmamak.

3.  Alıntı Originally Posted by Eng16 Yazıyı Oku
    Katarlıların ilgilendiği banka olarak neden Vakıfbank değil de Halkbank?
    İkisinin parametreleri de birbirine benzer hale gelmiş durumda, üstelik VB de bir ceza riski durumu da yok.
    Katarlıların VByi alıp QNBVB yaparak bir süre sonra da QNBFB ile birleştirerek büyük bir banka haline getirdikleri, HBnin de yeni kurulmakta olan Emlak Bank ile birleştiği bir senaryoya ne dersiniz?
    Peeeki Zeki Muren de bizi gorecek mi deriz??

Yani 10 kere yazdik - ben Dohadan goremiyorum bunu siz oradan goruyorsunuz.. Buna NET Wishful Thinking denir - Turkcesi de Ac tavuk kendini dari ambarinda sanirmis...

Demedin mi Doha'da yalan haber cikariyorlar diye Oradan gorulmez!

5.  Alıntı Originally Posted by Ayraniyokicmeye Yazıyı Oku
    Peeeki Zeki Muren de bizi gorecek mi deriz??

Yani 10 kere yazdik - ben Dohadan goremiyorum bunu siz oradan goruyorsunuz.. Buna NET Wishful Thinking denir - Turkcesi de Ac tavuk kendini dari ambarinda sanirmis...
    Hocam biz olasılık diyoruz, senaryo diyoruz. Dohada ne iş yapmakta olduğunu bilmiyorum. Katar emirinin alacağı kararlara vâkıf bir kamu kuruluşunda çalışarak birinci ağızdan bir bilgi kaynağına erişimin varsa diyecek sözüm yok. Ama aksi bir durumdaysan bence sen fazla iddialı konuşuyorsun. Ben yerinde olsam iddialı konuşurum ama bunlara benzer bir durum gerçekleştiğinde de en azından kendime kaçacak bir yer bırakırım.
    Emirin durduk yere bizimkine 400 milyon $lık uçak hibe etmesini biz burada anlamlandırmakta zorlanıyoruz ve ister istemez buna benzer olası gelişmelerle ilişkilendiriyoruz.
    Ben size bir soru sorayım o zaman: Peki 400 milyon dolarlık uçağın hibe edilmiş olmasının Dohadaki yansımaları nasıl? Ordan nasıl görünüyor, ne değerlendirmeler yapılıyor?

Eng16 iyi vurmus Hadi ayransiz hocam, git baska mekan bul kendine. Simdiki binandan iyi is cikmiyor. Sana o kadar dedik binanda banka var diye seni arayip sormuyorlar bankanin alacaklari kararlari Oyle olsaydi beni kac tane arardi, ama arayan olmadi simdiye kadar Hatta bir ATM kartimi bile bulamadilar ayni binada olmalarina ragmen!

7. RTE nin Ekonomi basdanismani CEMiL ERTEM dir. Kendisi daha once kamu bankalarinin yuksek kar etmesine karsi gelmisti ki bu yuzden de kamu bankalari 0.98 den kredi vermisti. Bunu kendisi aciklamisti ve yeni donemde de boyle olacagini belirtmisti.

Kendisi yeni yazisinda AKILLARA zarar aciklamalarina devam etmis. Demiski kisaca Merkezin bagimsizligi felan olamaz, simdiye kadar belirlenen butun ekonomik teoreleri unutun, yeni marjinal biseyler deniyecez. Yanisi TRENDHound dedigi Erdogan yanlis adamlar atmaya devam edecek. Ne yazik ki gercek bu :

Esasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uzun yılladır dile getirdiği ve egemen “iktisat†çevrelerinin her duyduklarında infial içinde ayağa kalkarak itiraz ettikleri şu enflasyonun, başta faiz olmak üzere, yüksek üretim maliyetlerinin sonucu olduğu tezi, esasında üretim tarafındaki yapısal sorunlara atıfta bulunan bir yaklaşım ve bakış açısı değişiklini içeriyor.

Polisiye roman meraklıları bilir; çözülemeyen çok karmaşık cinayetlerde mesele tıkanmışsa tecrübeli polis şefleri çömezlere şunu söyler; “Bakış açınızı değiştirin, olaya şimdiye kadar yaklaştığınızdan çok farklı yaklaşın, size şimdiye kadar anlatılanları kafanızdan silin, artık bunlar cinayeti çözmüyor, farklı düşünün, farklı araçlar kullanın.â€

Tabii bu cinayeti çözmek isteyenler için bu bir altın öğüt. Ancak cinayeti görmezden gelenler hatta katile ortak olmaya çalışanlar için de boş sözler... İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan yıllardır tam da bunu söylüyor; “Defalarca denediniz, oldu mu, olmadı... O halde bakış açınızı değiştirinâ€

Ne yapmak lazımdır? Ekonomiyi teknokratlara bırakmak, emperyalist düzenin size biçtiği role razı olmak gerekir.

Peki daha yakına gelelim, 1990’larda ’de G.Kore hükümeti, hem kriz öncesi hem de kriz sonrası, ülkedeki büyük işletmelere nasıl davrandı; evet onların elinden tuttu ancak yönetimlerini de örtülü şekilde yönlendirdi. Yine 2008 krizinde ABD Hazine’si bankalara hangi gerekçeyle milyarlarca doları aktardı? Bütün bu tarihi gerçekleri biliyoruz; peki, Türkiye’nin günceli ile ilgili yapılması çok ortada olanları neden kabul etmiyoruz? Günün gerçeği şudur: Ekonomi eğer köklü bir değişim istiyorsa bunu siyaset eliyle yapmak zorundasınızdır

http://www.milliyet.com.tr/yazarlar/...inizi-2744223/

Hadi bakalim. Pilavli iyi yakaladi dun.

170. denemeden sonra!

Oteki bankalara alis gelirse kipirdiyor. Umarim su papaz durumu degistirir.

Sayfa 555/1032 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565605655 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •