Sayfa 787/1032 İlkİlk ... 287687737777785786787788789797837887 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 6,289 - 6,296 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by mzbb1967 Yazıyı Oku
    TREND hem dolar hem faiz hem de hisse TL fiyatından ciddi kaybın var. Sanki toplamda %60-70 kayıp var. Yani zarardan çıkmak için %140 civarı bugünden yukarı hareket etmesi gerekiyor. Haksız mıyım?
    haksızsın, portföyümün %45 i TL nakittedir, günlük faizde bekliyor, %5 i ise daha yeni 3 hafta önce FENER'e koydum, pozisyonu kapattığımda post-mortem yapacağım ve gerçek kâr/zarar o zaman ortaya çıkacak
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

2.  Alıntı Originally Posted by proleter Yazıyı Oku
    malesef dolar ve altın düşüş formlarının sonlarında. benim hisse bu rallidede çıkmadı canımı alacağını düşünüyorum olumlu olma şansı yok.

haber gelecek.
    hisseyi alalı 6 ay olmuş ama sen krizlere giriyorsun, TR'deki borsacıların hemen hepsinin sürekli yaptığı hataların en başında bu geliyor, herkes çok kısa sürede yüksek kazanç elde etmeyi kendine Allah tarafından bahşedilmiş doğal bir hak gibi görüyor, 6 ay borsa için anlamsız ve çok kısa bir süredir
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

3. Borsa uzun vade türünden bir yatırım ortamıdır, kısa vadede yüksek risk alıp yüksek kazanç elde edeyim derseniz sürdürülebilir tarzda başarılı olma şansınız %2 dir yani başarısız olup para kaybetme hatta batma olasılığınız %98'dir, eğer bu şanslı 50 kişiden 1 i de benim diyorsanız buyrun meydan sizin

Duhul
    May 2017
    İkamet
    London Ankara
    Gönderi
    2,262
     Alıntı Originally Posted by proleter Yazıyı Oku
    malesef dolar ve altın düşüş formlarının sonlarında. benim hisse bu rallidede çıkmadı canımı alacağını düşünüyorum olumlu olma şansı yok.

haber gelecek.

hangi hisse? gyo muydu?

bana grafiğini goster ne haber gelecegini soyleyem diyor
    adamda ozguven o kadar fazla ki kustahlık sınırında yani

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    sen kısa vadeye odaklanmış momentum treyderi olduğun için kâr ve zararları sürekli realize ediyorsun ama ben o kategoride değilim, elde pozisyon tutulduğu sürece kâr/zarar hesabı yapılmaz, ne zaman satarsın işte o zaman nominal ve reel kâr/zarar hesabına girip post-mortem yaparsın, kaldı ki pozisyonu açtığımdan bu yana 1 yıl bile geçmemiş, böyle bir süre borsa ortamında oldukça kısadır, dediğim gibi borsa sabır işidir
    Hayir tam tersine. Ben uzun vadeciyim. Yanliz devamli fiyat odakli islem yaparak yazilan karla hissedeki ana portfoyumun maliyetimi dusurmek stratejim. Ama belli bir sure sonra hissenin fiyatinin ilk girdigim fiyatin ustune gelmis olmasi gerekiyor. Yani yukselisin baslamasi. Bu durum olusmazsa hem harcadigim zamandan, hem kacirdigim firsatlardan, hem tasima maliyetinden, hem de bozulan sinirlerimden zararim olusuyor. Ustune konejktur de bu sekilde degisip devaluasyon da yeyince burdaki pozisyonlarin bir anlami kalmiyor. Kurtarmanin ihtimali yok.

6. İhrac yapacakmis hulkumuz

Ek Açıklamalar
    Bankamız tarafından yurtiçinde 10 milyar Türk Lirası'na kadar farklı tür ve vadelerde bir veya birden fazla defada halka arz edilerek veya halka arz edilmeksizin tahsisli olarak veya nitelikli yatırımcılara satış yoluyla Varlık Teminatlı Menkul Kıymet (VTMK), İpotek Teminatlı Menkul Kıymet (İTMK), Varlığa Dayalı Menkul Kıymet (VDMK), İpoteğe Dayalı Menkul Kıymet (İDMK) veya benzeri türden borçlanma araçlarının ihraç edilmesine, gerçekleştirilecek ihraçların vadesinin 30 yılı aşmayacak şekilde belirlenmesine, piyasa koşullarına bağlı olarak tahvillerin sabit veya değişken kuponlu olarak ihraç edilmesine karar verilmiş olup ihraçlarla ilgili tüm hususlarda Genel Müdürlük Makamı yetkilidir.

7.  Alıntı Originally Posted by cegirge Yazıyı Oku
    İhrac yapacakmis hulkumuz

Ek Açıklamalar
    Bankamız tarafından yurtiçinde 10 milyar Türk Lirası'na kadar farklı tür ve vadelerde bir veya birden fazla defada halka arz edilerek veya halka arz edilmeksizin tahsisli olarak veya nitelikli yatırımcılara satış yoluyla Varlık Teminatlı Menkul Kıymet (VTMK), İpotek Teminatlı Menkul Kıymet (İTMK), Varlığa Dayalı Menkul Kıymet (VDMK), İpoteğe Dayalı Menkul Kıymet (İDMK) veya benzeri türden borçlanma araçlarının ihraç edilmesine, gerçekleştirilecek ihraçların vadesinin 30 yılı aşmayacak şekilde belirlenmesine, piyasa koşullarına bağlı olarak tahvillerin sabit veya değişken kuponlu olarak ihraç edilmesine karar verilmiş olup ihraçlarla ilgili tüm hususlarda Genel Müdürlük Makamı yetkilidir.
    cegirge haber gelecek ben hazirim sen hazır mısın ?

8.  Alıntı Originally Posted by proleter Yazıyı Oku
    cegirge haber gelecek ben hazirim sen hazır mısın ?
    Dostum haber gelmeden hulkgyo geçemessem üzülürüm 😀

Sayfa 787/1032 İlkİlk ... 287687737777785786787788789797837887 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •