Sayfa 857/1032 İlkİlk ... 357757807847855856857858859867907957 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 6,849 - 6,856 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    Dün haber düştü ise medyada dillere pelesenk olmaz mıydı bu haber? Her neyse hafta sonuna belli olur bazı şeyler. Citi 4 milyon lot boşalttı kağıdı yine de 7 üstünde tuttular... elimizde bir tek bu var.
    Tahtada islem yapanlarin gercek yabanci olmadigini dusunuyorum. Citi, Credit, Meri, Doce.. bence hicbiri yabanci degil. 7 milyon lot yabanci alirken hisse %2 gitmez. Veya o kadar verirken %2 dusmez. O gun degilse ertesi gun yapar haraketini. Bunda boyle birsey olmadi. Hepsi heriflerin bir parcasi.

Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    bu arada bakiyorun gulumsuyorum...gün ici yorumlarda beklenti de kalmadi ah vah nolcak bu halkb gibi yorumlar var...olan ne...bisey olduda benmi kacirdim diye bakiyorum...burunson gonderilmesi haric ortada bir eylem yok...bol görüşme bol laf var...Atilla hala konumunu koruyor; ofac ta hala bir karar yok...millet sanki atilla gelmis ofac sifir ceza kesmis ve bu günü yaşıyoruz havasinda lafla adam olsak uzayda şezongta dünyaya karşı güneşleniyoduk...

vay arkadas bilemedim
    Papaz onemli bir konuydu illim. En azindan bizimkilerin isi yokusa surmedigini, pisligi yapanin ABD oldugunu anlamis olduk.

Ondan baska ben olumlu birsey goremiyorum 15 F/K'dan islem goren bankada.

Ha, bir de olumlu olan fiyati var. Birakmiyorlar her nedense.

3. Yarın pozitif etkisi olur mu bize? Bence 10-15 kademe yükseltir, yabancıya çakmak için fırsat olur.

4. Yorumlarda göremedim ama az önce gelen ABD kaynaklı FETÖ haberinde Hakan Atilla'nın da adı geçiyor:

https://www.nbcnews.com/politics/nat...m_npd_nn_tw_ma

Trump and Erdogan also recently discussed another option to relieve tensions â۠the release of Turkish banker Mehmet Hakan Atilla, who was sentenced in May to 32 months in prison by a U.S. federal judge for his role in a scheme to evade U.S. sanctions against Iran, two people familiar with the discussion said. Erdogan has criticized the case against Atilla as a political attack aimed at undermining his government.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
    trump esnaf adam...bizimkisi zaten kandırılmaya müsait...

trump talimat verdi halkbank işi çözülsün...

trump talimat verdi fetö işini bir araştırın...

trump talimat verdi feyzo'ya ahırdan iki öküz verün looo

yemeyin arkadaşlarım...

ekonomi b...u yemiş.ufukta resesyon görülmüş...

şimdiki sözüm ona sanal bilançolar patladı patlayacak...

herif sıkışmış hem de belalı kasımda yukarı sürme havası veriyor...

bizim özgür basın(!!!!) manşet üstüne manşet atıyor; trump falan da filan da fişmekan...

dolar 7.2'den 5,3'a dayanmış.yani endeksi dik tutan sanayi karları buharlaşmış durumda(cent bazlı hesap yapan arkadaşlar hiç ses etmiyorsunuz yok dolar giderken ucuz mucuz yaygarayı koparıyordunuz)

faiz 16.5'ye dayanmış yani beklenen enflasyonun 6,5 puan altında (türkçesi deniz bitti)

abd borsası hala ve hala pimi çekilmiş bomba, toplu iğne dayanmış balon kıvamında raks ediyor

yani sözün özü, bunlar alacak olsa basın bu kadar pembe tablolar çizmez, bu haberler gerçek olsa canını verir sırrı vermezlerdi
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

6.  Alıntı Originally Posted by erick_von_manhstein2 Yazıyı Oku
    TRENHOUND Reis 1 yilin kutlu olsun bu arada.
    Çok mersi dostum. Bugün 7.09 dan kapattık, nominal maliyetim 10.22 ve aradan tam 1 yıl geçti. Tam anlamıyla bir hüsran oldu şu ana kadar. Önümüzdeki aylara bakacağız artık. Önümüzdeki 6 ay kritik ve yukarı hareket devreye girmeli artık.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

7.  Alıntı Originally Posted by Ayan Yazıyı Oku
    Sayın TH. Ben bu işi 10 yıldır yapıyorum zaten. Sultanahmet özelinde... İyi bir fortföyüm var. Ancak kıpırdanma var. İşlem yok. En son Bebek otel Katarlılara satıldı 220 milyon dolara !
    Evet haklısın Binbaşım, TR commercial real estate (CRE) sektöründe bir kıpırdanma olduğunu ben de görüyorum ancak momentum yok maalesef. Benim esas faaliyet alanım CRE'den ziyade business (şirket/iş) broker'lığıdır bu arada, özellikle de "distressed assets acquisition" alanı (temerrüde düşmüş varlıklar). Bu kapsamda: a) TR'deki şirketleri yurtdışına pazarlıyorum/aracılık ediyorum, b) zaman zaman onları yurtdışına pazarlamak amacıyla kendim satın alıyorum, c) finansal darboğaza düşmüş varlıklara yatırım yapıyorum. Normal şartlarda yılda 4 şirket alıp satarım. Son haftalarda talep patlaması yaşıyorum, 2019'da her ay 1 TR şirketini yurtdışına satma hedefim var.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

8.  Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    Dolar niye böyle düşüyor? Bu kadarını gelişen ülke veya petrol geyiği ile açıklamak zor. Altından birşey çıkabilir.
    Doktor Hocam, Fetullah Gülen'in TR'ye iadesi söz konusu, ABD makamları bunun için bir çıkış yolu arıyor, bu yüzden TRY değer kazanıyor. Ayrıca TR menkul kıymetlerine, BİST'e, DİBS'lere, 10 yıllık tahvillere yurtdışından giriş var.

Sayfa 857/1032 İlkİlk ... 357757807847855856857858859867907957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •