Sayfa 887/1032 İlkİlk ... 387787837877885886887888889897937987 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 7,089 - 7,096 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. New York'ta işle gören tezgah üstü kağıdımız THBIY son günlerde bid'siz yani işlem hacmi sıfır. Piyasa yapıcıları bid (alım) offer (satım) fiyatlarını kote ediyorlar ama işlem olmuyor. Tezgah üstü hissemize yatırımcıların ilgisi sıfır anlayacağınız. Bu da güzel bir haberdir çünkü tezgah üstü piyasada işlem yapanların büyük çoğunluğu KY'dir. KY'lerin ilgisini yitirmiş olması da son derece olumlu bir gelişmedir. Ancak ve ancak çok büyük montanlı ve de resmi kurum olan borsayı bypass eden tezgah üstü işlemler profesyonel kurumlara aittir.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

2. BDDK Başkanının geçmiş aylarda bir demeci vardı. Normal şartlarda bir TR bankasının ederinin defter değerinin %120'si olması gerektiğini söylüyordu yani PD=DDx1.2. Bu denklemi bir kenara not edin.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Görüyorsunuz işte, klasik bir gelişmeye tanık oluyoruz. Çoğunluğun "Allah belasını versin, bu hisseden bir cacık olmaz" diye düşündüğü bir anda güzel performanslara şahit oluyoruz. Bu daha başlangıçtır, arkası da gelecek. Özellikle ciddi güzel performanslara hisseden bıkanlar satıp çıktıkça ve "oh kurtuldum, artık ne halin varsa gör" denildikçe daha çok şahit olacağız. Mr.Sun kardeşimin o güzel teknik analizler beklentileri realize olacak gibi duruyor, tabii tek 1 eksikle ve o da 5.5 ları tekrar ziyaret edeceğimiz beklentisi oluyor.

Sn TH bu hafta kapanışı çok çok önemli banka endeksinin, benzer grafik halk ın da var...
    Düşeni kırdı ise endeks çok uzun süre arkana yaslan moduna girmiş olabiliriz.
    Hangi banka daha iyi performans gösterir bilemem, biz ucuzuz işte herkes biliyor. Sağlıcakla...
    ''Yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür. Gerçeklerle ilgisi yoktur''
    ''Tek gerçek BeşiktAŞK''

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Kaldı ki göreceli olarak Halkbankası diğer bankalara oranla çok daha iyi durumda. Diğer bankaların ortalama 1 er düzine Eurobondu varken Halkbankın sadece 4 tane var. Dövizle açtığı krediler toplama göre çok düşük, batık veya takipteki kredi oranı da diğer bankalara göre oldukça düşük. Nasıl oluyor da HALKB DD'nin sadece 0.3 katından işlem görebiliyor aklım almıyor. %70 gibi devasa bir iskonto var ortada. DENIZ ve QNBFB %40 primli işlem görüyorken HALKB %70 iskontolu işlem görüyor. Hele hele OFAC'tan ciddi bir yaptırım gelmeyeceği artık belli olmuşken böyle bir duruma şahit olmamıza gerçekten de hayret ediyorum.
    Abi nasıl hayret ediyorsun ben de buna hayret ediyorum. OFAC tan artık çok büyük bir ceza gelmeyeceğini sağır sultan bile biliyor. Halk bankasının kurumsal kimliğinin yargılanacağı yeni dava muhabbeti can sıkıyor. Burada olayın farklı siyası noktalara gideceği dedikoduları kağıdı baskılıyor. Yarısını boşalttım ben, 666 da % 40 ını başka kağıda geçti diye biliyorum. İnşallah sen haklı çıkarsın ben kalan yarısıylada iyi kazanırım. Ama taşıma maliyetlerinin böylesine yüksek olduğu ortamda hayaller QNB/denizbank gerçekler malesef hulk...

5. Dünyayı deliler yönetiyor artık, herifçioğlu en çok kendime müteşekkirim diyor... böyle bir manyak. Yarın birilerinin gazıyla çıkıp Türkiye beni çok üzüyor, malesef gerçek dostumuz değilmiş Rusyadan S400 alacağım diyor. Hayal kırıklığına uğradım dese ne yapacağız. Adam gece Melani ile tartışsa (anladınız siz onu...) sabah kalkıp bir ülkeyi veya kurumu bozuk para gibi harcayacak potansiyele sahip bir psikopat... Allah tüm dünyanın yardımcısı olsun.

6. ben artık Hulk olayının ceza meza olduğuna inanmıyorum, bu bankaya resmen operasyon çekildi, siyasi bir olay yani.
    MÜMİN, BİR SEFER ISIRILDIĞI DELİKTEN BİR DAHA ISIRILMAZ

Fiyat 50 günlük ortalamanın üzerinde 200 günlüğe az kalmış, yeni yılın ilk günlerinde ortalamalar kesişecek gibi gözüküyor...
    ''Tek gerçek BeşiktAŞK''

Halk uzun vade beklentim
    ''Tek gerçek BeşiktAŞK''

Sayfa 887/1032 İlkİlk ... 387787837877885886887888889897937987 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz