Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 11 madde; 9 - 11 arası.

Konu: İzmir'den konut almak - Konut Projeleri

1.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Eger dediklerin dogruysa bu evleri alanlar suzme salak
    Dediklerim doğru . 1 senedir ev arıyorum. Bulamadım. Tamam kabul zor beğeniyorum. Ama gerçekten güzel dediğiniz evlerin fiyatı cidden çok yüksek.

DAP Yapı balon resmen. İnşaat durmuş diyorlardı gazetede. Hayırlı olmuş. Proje mimari ve estetik açıdan çok kötü.

2. bu zamanda anca iş gyo gibi sapassağlam ( belki mesa da olabilir ) firmaların inşaat projelerine torpaktan girerim şahsen...
    ya da inşaati tamamlanmış projelerden yer alacaksam da iciğini ciciğini araştırmadan kesinlikle almam ... iciği ciciği dediğim ne :
    tapu sicilde mülkün arşiv dosyasındaki projesine bakarım , üzerinde yasal sınırlama var mı ( yıkım , intifa hakkı , ipotek , tarihi eski eser ) hisse miktarı ile mülkün toplam hisse miktarı uyumlu mu ... yakınında ormanlık alan varsa , tapu fotokopisini alıp orman müdürlüğünden bilgi alırım , su havzasına yakın mı ? eğer öyle ise bunlarla ilgili inşaat öncesi ilgili kurumlardan görüş alınmış mı ?
    sonrasında binanın statik durumu falan filan.... gayrimenkul yatırımında tesadüflere yer yoktur ...

3.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    İzmir'de evler olması gerekenden çok daha pahalı durumda. Hele markalı konutlar tam bir fiyasko. Reklam aldatmacısı falan da ar. DAP YAPI mesela, Bornova'ya ev yapıyor, Kordon'a yürüyerek 5 dakika diyor. Arabayla 30-35 dakikalık yol orası.

3 yıl sonra teslim edeceği 1+1'e 500 bin TL istiyorlar. Verecekleri ev, 4 duvar. Klima v.s. bile yok.

Diğer markalı konutlar da felaket. 86m2 , 3+1 için 1.230.000-TL istiyorlar. İnsan şaşırıyor. 86m2 den nasıl 3+1 çıkıyor.

Markalı konutların en büyük sıkıntısı , evleri küçük ve kullanışsız. Çoğu çöp. 12m2 yatak odası mı olur?
    3 bucuk sene geçmiş DAP YAPI'da 1+1 evler , 950bin TL den başlıyor. Yani o dönem alanlar büyük zararda...
    13 ay önce biz 550K TL'ye ev aldık, şimdi oldu, 1,5mio TL-2,0mio TL arasında... 1 senede en az 3e katladı.
    Kısacası DAP YAPI'ya güvenen yaya kaldı.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •