Sayfa 1/6 123 ... SonSon
Arama sonucu : 42 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Amibroker

1. Amibroker

Amibroker Kullanımı ve Bilgi Paylaşımı

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YASAL UYARI: Burada yazdığım bilgi, haber ve yorum TAVSİYE niteliğinde olmayıp, YATIRIM DANIŞMANLIĞI kapsamında DEĞİLDİR!

2. www.hisse.net/forum/showthread.php?t=63240

Arkadaşlar bu linkte daha önce Amibroker ile ilgili güzel paylaşımlar yapılmış inşallah devamı gelir.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    YASAL UYARI: Burada yazdığım bilgi, haber ve yorum TAVSİYE niteliğinde olmayıp, YATIRIM DANIŞMANLIĞI kapsamında DEĞİLDİR!

3. Polanyalı birinin yazdığı, özellikle Hintlilerin amansızca kullandığı programdır. Excel' deki gibi sayfalara istediğiniz şablonları, indikatörleri vs. yerleştirebilirsiniz, 30 civarı sayfayı gördüm, dahası var mı denemedim. Formülleri değiştirerek sayfalarda dklık günlük vs ayrı ayrı görüntüleyebilirsiniz. Misal sayfalar günlüğe ayarlanmışken yan sayfada veya aynı sayfanın altında üstüne formulun başına TimeFrameSet( inWeekly ) yazarak haftalık yapabiliyorsunuz. Daha alt frameler için o frame in datasını indirmeniz gerekiyor. Programda indikatör yetersizliği var. Onu da Hintliler sağolsun çözmüşler, indikatörü google a sonuna afl code yazarak bulabilirsiniz. Onlarca yazılmış sistem de mevcut Hintlilerde, formulu editörle istediğiniz gibi ayarlayabilir, değiştirebilirsiniz.
    Program oldukça hızlı, expert sistemlerde metastock gibi kasmıyor. Aynı anda pc ye birkaç tane farklı kurulabiliyor. Datayı metastock datasını dönüştürerek sağlayabiliyorsunuz. Ben para vermem dataya derseniz yardımcı yazılımı amiquote ile yahoo, google vs. bağlantı sağlayıp orada ne datası varsa indirebiliyorsunuz. Oldukça hızlı indirebiliyor. Farklı farklı bir sürü ülke borsa datasını bile indirebilirsiniz. Ayrıca mali veriler de yahoo dan indirilip analiz edilebiliyor; ancak pek kullanan görmedim.
    Ben klasik teknik analizle ilgilendiğimden sistemlere pek bakmıyorum. Programın kullanımını anlatan Howard Bandy’ nin 2 kitabı mevcut. İngilizceniz varsa Hintlilerden bilgi, indikatör yazmalarını vs rica edebilirsiniz. Programın internet sayfası sadece ücretli üyelere açık, yine de birçok yararlı bilgiye ulaşılabiliyor; ancak program adındaki malum yan yana 2 harf yüzünden Türkiye’ den girilemiyor, vpn olmadan.

4. Bu program hakkında türkçe kaynak yok mu.Formül yazımları nasıl yapılıyor.Tam olarak anlayacağımız bir kaynak var mıdır ?

5.  Alıntı Originally Posted by zappa Yazıyı Oku
    Polanyalı birinin yazdığı, özellikle Hintlilerin amansızca kullandığı programdır. Excel' deki gibi sayfalara istediğiniz şablonları, indikatörleri vs. yerleştirebilirsiniz, 30 civarı sayfayı gördüm, dahası var mı denemedim. Formülleri değiştirerek sayfalarda dklık günlük vs ayrı ayrı görüntüleyebilirsiniz. Misal sayfalar günlüğe ayarlanmışken yan sayfada veya aynı sayfanın altında üstüne formulun başına TimeFrameSet( inWeekly ) yazarak haftalık yapabiliyorsunuz. Daha alt frameler için o frame in datasını indirmeniz gerekiyor. Programda indikatör yetersizliği var. Onu da Hintliler sağolsun çözmüşler, indikatörü google a sonuna afl code yazarak bulabilirsiniz. Onlarca yazılmış sistem de mevcut Hintlilerde, formulu editörle istediğiniz gibi ayarlayabilir, değiştirebilirsiniz.
    Program oldukça hızlı, expert sistemlerde metastock gibi kasmıyor. Aynı anda pc ye birkaç tane farklı kurulabiliyor. Datayı metastock datasını dönüştürerek sağlayabiliyorsunuz. Ben para vermem dataya derseniz yardımcı yazılımı amiquote ile yahoo, google vs. bağlantı sağlayıp orada ne datası varsa indirebiliyorsunuz. Oldukça hızlı indirebiliyor. Farklı farklı bir sürü ülke borsa datasını bile indirebilirsiniz. Ayrıca mali veriler de yahoo dan indirilip analiz edilebiliyor; ancak pek kullanan görmedim.
    Ben klasik teknik analizle ilgilendiğimden sistemlere pek bakmıyorum. Programın kullanımını anlatan Howard Bandy’ nin 2 kitabı mevcut. İngilizceniz varsa Hintlilerden bilgi, indikatör yazmalarını vs rica edebilirsiniz. Programın internet sayfası sadece ücretli üyelere açık, yine de birçok yararlı bilgiye ulaşılabiliyor; ancak program adındaki malum yan yana 2 harf yüzünden Türkiye’ den girilemiyor, vpn olmadan.
    dostum verileri nerden ücretsiz alabiliriz amibroker a

6. http://veriaktar.blogspot.com.tr/

önce metastock verilerini alın
    daha sonra amibrokerda import metastock data ile aktarın

7. Uzun zamandir kullaniyorum muthis bir program data icin asagida ki programi kullanabilirsiniz. Ucretsiz guzel bir program.
    Internette sayisiz kod var sistemin adini yazip yanina afl diye yazip tum kodlara ulasabilirsiniz.Yalniz cok fazla gereksiz kod var dogru sitelerden ve forumlardan dogru kodlara ulasabilirsiniz.
    http://yloader.com/dload/

8.  Alıntı Originally Posted by vVvendetta Yazıyı Oku
    Uzun zamandir kullaniyorum muthis bir program data icin asagida ki programi kullanabilirsiniz. Ucretsiz guzel bir program.
    Internette sayisiz kod var sistemin adini yazip yanina afl diye yazip tum kodlara ulasabilirsiniz.Yalniz cok fazla gereksiz kod var dogru sitelerden ve forumlardan dogru kodlara ulasabilirsiniz.
    http://yloader.com/dload/

Paylaşım için teşekkürler iyi çalışmalar.

Sayfa 1/6 123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •