Sayfa 583/607 İlkİlk ... 83483533573581582583584585593 ... SonSon
Arama sonucu : 4856 madde; 4,657 - 4,664 arası.

Konu: TMSN - Tümosan Motor ve Traktör

1. Savunma Sanayii Baskanligi malum ihale ile ilgili yeni teklif uzatma istemedi zaten isteyecek olsa bile son dk. Olmazdi teklif veren firmalar yabanci ortaklarla gorusulecek felan en az bugunden 6 ay once isterlerdi 2. bir uzatma isteyecek olsalardi.

Yani bugun itibariyle (eger proje toptan iptal edilmediyse) (niye etsinler) ihale sonlandi. Bir kazanan var. Ssb aciklayacak kazanan tumosan ya da asuzu olursa kap'a aciklama gelecek. Hala objektif olarak dusununce mantigim tumosan diyor. Taktik Tekerlekli Zirhli Arac projesini tumosan motoru yetistirsin diye 2017 den 2019'a erteleyen SSB bu stratejik isi hic bir sorun yasamayacagimiz Belarus - Tumosan'dan alip her firsatta bize ambargo koyan AB uyesi Çekya - Asuzu ortakligina vermez diye dusunuyorum. Katar Malezya sermayeli Beceriksiz BMC suprizi olmazsa tabi.

Asuzu bugun yuzde 6 yapti, biz 0,60 anca. Ya nasip :-)

Bu yazdiklarim kesinlikle YTD. Ben de merakla bekliyorum. Insallah ters kose olmayiz. Bu ihale de ters kose olursak da yerli motor ve pusat'la devam ederiz. (Patron her zamanki gibi ky'nin cebine goz dikmezse tabi)

Savunma islerini takip eden biri olarak soyleyeyim bu isleri altay'i en iyi yapacak firma otokar'di. Ama tum sermayesi tum yatirimi turkiyede olan koc'u dislayacagiz diye hem otokar'i hem de rmk tersanesini kaybettik. Cogunlugu Alman, katar ve malezya ortakli Bmc'ye verilen fabrikalar (asil adi (Rheinmetall BMC Savunma Sanayi) tesviklerin yarisi koc'a verilseydi Altay' da bmc'den dusuk teklif verirlerdi. 8 senedir tank bekliyor askerimiz. Daha da birsey yok ortada malesef.

Insallah tumosan BMC'nin durumuna dusmeyecek

MHA-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Tank çekicide yerlilik oranı tumosan da % 74 bu oran rakiplerinin hiç birinde yok . benim kanaatim ihale bizim olacak ytd

3. Baskasi da alsa yerli motor sarti kosacaklar yine donup dolasip kurkcu dukkani tumosan bdayim. En basta bu ihale oldugunda bmc ve volat(belarus) isbirligi olacak deniyordu. Sonra volat ile tumosan eslesti. Bunu planlayan bir ust irade vardir elbet.
     Alıntı Originally Posted by bdayım Yazıyı Oku
    Tank çekicide yerlilik oranı tumosan da % 74 bu oran rakiplerinin hiç birinde yok . benim kanaatim ihale bizim olacak ytd

4.  Alıntı Originally Posted by yagmurelif Yazıyı Oku
    Baskasi da alsa yerli motor sarti kosacaklar yine donup dolasip kurkcu dukkani tumosan bdayim. En basta bu ihale oldugunda bmc ve volat(belarus) isbirligi olacak deniyordu. Sonra volat ile tumosan eslesti. Bunu planlayan bir ust irade vardir elbet.

evet üst irade var . savunma sanayı başkanlığı asgari % 70 istiyor yerlilik oranında bizden başka hiçbirinde o oran yok , hem yerli hemde milli . yağmurelif hanım baya tmsn hakkında bilginiz var tebrik ediyorum sizi

5. tank çekicide motor ve transmisyon garantisi veren tmsn dan başka yerli firma yok.

en az 5 yıl da olmayacak rakipsiz şuan ytd.

6. Tmsn 20 milyon lira ar-ge parası harcadı bu motor işlerine. Devletin samimiyetine inanarak, milli duygular eşliğinde.

Devletmiz birçok ihaleyi bmc grubuna verdi. Bbir kısım ihaleyide otokar ve asuzu'na verdi.

Savunma sanayiyi destekleyen devletimiz, elini taşın altına sokan her yerli firmaya destek attı, sipariş vererek. 15 savunma sanayi firması vardı ülkemizde 15 sene öncesine kadar. Şimdi ise 1500 ü geçti. Devletimiz lademeli olarak teşvik ediyor yerli üretimi , kimseyi gücendirmeden.

Arazisi geniş olan tmsn için de bi formülü vardır devletimizin. Tank motoru ihalesi baya yordu tmsn 'yi. Ethem sancak zaten ayen beyan maddeci oldugunuda belli etmeye başladı. Hesaplanan maliyetlerin üzerinde oldu verdiği her rakam. Ve katar endonezya hatrına ihale alıyor. Oralardan para akıyor çünkü gerek swap , gerçekse farklı kollarda ihracata anlaminda.

Belarus ile onca askeri üretim anlaşmadı yapıldı prensipte. Eee haydi bi bismillah diyelim.

7. Tmsn nin transmisyonlarini fuarda gördüm. 1200 kw test Motoru calisma labaratuvarini ytü de test ederken gördüm. Nasil asrlsan odtü den ogrenci istihdam ediyirsa, tmsn de hem itü hemde ytü ike bu anlaşmayı yaptı. Cevizlibağ dan hergun geçiyorum. Içerisi full beyin takımı .
    Elbet birşeyler icad etmişlerdir.

Sayfa 583/607 İlkİlk ... 83483533573581582583584585593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •