Sayfa 116/410 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166216 ... SonSon
Arama sonucu : 3279 madde; 921 - 928 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

1. Mübarek kağıt ne güzel de düşüyorsun. Her zaman böyle endeksten daha fazla tepki ver emi..... Hahahahahaha

2. Rusya ile Türkiye arasında 'Milli Para' imzası!

Rusya ile Türkiye arasında ödeme ve anlaşmalarda yerel para birimleri olan ruble ve Türk lirasının kullanılması yönünde anlaşma Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Rus mevkidaşı Anton Siluanov tarafından imzalandı

08.10.2019
    ORHAN DEDE / DETAY HABER

Rusya ve Türkiye, milli para birimlerinin kullanılması yönünde önemli bir anlaşmaya imza attı. İki ülke arasında ödeme ve anlaşmalarda yerel para birimleri olan ruble ve Türk lirasının kullanılması yönünde anlaşma imzalandı.

Rusya Maliye Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Anlaşma Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov tarafından imzalandı.

Anlaşma ile birlikte iki ülke arasındaki hesaplamalarda yerli para birimlerinin kullanımı, uygun bir finans pazarı oluşturulması ve yerli kuruluşlar için yerel para birimlerinin cazipliğinin arttırılması amaçlanıyor.

Anlaşma ile Türk banka ve şirketlerinin SWIFT ödeme sisteminin Rus versiyonu olan Rusya Merkez Bankası Ulusal Ödeme Sistemi'ne bağlanması, Rusya tarafından MasterCard ve VISA'ya alternatif olarak tasarlanan MİR banka kartlarının kullanımı için Türkiye'de gerekli altyapının oluşturulması öngörülüyor.

Diğer yandan anlaşma ile iki ülkenin ulusal ödeme sistemlerinin etkileşimi ve daha sonra bu sistemlere başka ülkelerin bağlanması olasılığı konusunda işbirliği yapılması amaçlanıyor. Anlaşma doğrultusunda iki taraf arasındaki işlemlerin arttırılması için muhabir banka hesapları kullanımının yaygınlaştırılmasının desteklenmesi de isteniyor.

Halihazırda Çin Millli Ekonomi Modeli'nin formüllerini uygulama konusunda diğer ülkeleri geri bırakmış durumda. Türkiye ile Rusya arasında imzalanan milli paralarla ticaret anlaşması Rusya'nın talebiyle gerçekleşti. Zira Rusya Devlet Başkanı Putin her fırsatta Türkiye'ye 'milli paramızla ticaret yapalım' teklifinden bulunuyordu.

3. zoren = enzor

4. Eyyy borsadaki şirketlerin patronları. Bizi peşkeş çekmeyin gavurlara. Sahip çıkın hisselere... Bu bize yapılan ekonomik bir operasyon. Yeter artık adamları sevindirdiğiniz. Gavurun elinde oyuncak ettiniz bizi...

5. Noldu yahu, 3 gün önce gemiydi demir aldıydı limandan gidiyordu falan... çıt yok bugünlerde? Babacım burası Türkiye zoren için demiyorum hiçbir hisse için bu tip yorumlara girmeyin, insanlar buraları okuyor etkilenip alabilir satabilir, yok potansiyelmiş yok bilmemneymiş.

Ayrıca 20 yıldır aynı terane konuşuluyor şu hisse için, borsaya girdim gireli bunları duyuyor okuyorum, iştirak satacakmış da borç ödeyecekmiş de kar yapacakmış da... Neyse alan alır satan satar, temel teknik yorum eyvallah da böyle gemiler limanlar trenler falan geçin artık şu muhabbetleri o dediğinizi yılda bir iki hisse yapıyor geri kalanlar iniyor çıkıyor kimsenin bir yere gittiği falan yok. Ytd.

6. Teknik olarak 1,20 altı kalması riskli, bu süreçten faydalanıp 1,12-1,13 deneyebilir birkaç güne, asıl destek oradan geçiyor ve kanal dibi, orayı da kırarsa 2 li dip için 1,04 gelebilir. Süreç dinamikleri değişir bist toparlarsa 1,23 direncini geçmesini beklemek lazım, zaten aylara yayılan 1,23-1,12 aralık hareketi var bari aşağı yönlü bu aralıktan çıkmasın, bu bahaneyle geçen hafta 27-28-29 aralığından ky'ye sattığı milyonları almaya kasabilir... Ytd.

7. Benim anlamadığım madem operasyondan dolayı borsa düşüyor. Çıkan hisseler bu ülkenin hisseleri değil mi? Onların ne özelliği var da gidiyorlar. Demekki herşey bahane. herşeyy yalan... İstese patronlar öyle bir uçururlar ki kağıdı. Ama maalesef yerli ve küçük yatırımcı düşmanı bunlar. Küçük yatırımcı olmasa veya çok az olsa bu kağıtta vallahi billahi buralarda olmazdı bu kağıt...

1.19 ve 1.20 den de aldim..
    habire aliyorum..
    1.23 ort ile devam ediyoruz bakam..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

Sayfa 116/410 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166216 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •