Sayfa 117/395 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon
Arama sonucu : 3155 madde; 929 - 936 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

Artık bu satışlarla ilgili sürec başlamalı, 2020 yeniden yapılanma yılı olacak.Hisse bu süreci önceden satın almaya başlamalı bugun kısa ve orta vade için pozisyon açtım.

2. Hisselerine sahip çıkmayan şirketlerin Allah belasını versin.

3. Tam gidecekti borsa göçtü...
    Zamanında burada atıp tutanlar nerelerde merak eder dururum.
    Hissenin teknik analizini yapıyorum, 5 yıldır takip eden bir kişi olarak: peruklu isterse düşer, isterse gider.

Hisseyle ilgili verilen haberler üstten mal verip alttan almak içindir.
    Haber verilir ki ufak bir hareketi vatandaş "aha piyasa tepki verdi hareket başladı" şeklinde düşünsün ve üstten alsın.

Peruklu vatandaşa üstten malı satar, borçların faizlerini öder, sonra düşüş başlar...

Maliyeti 0 olan, hissenin %95'ine sahip olan bir perukluyla ve yazılım üzerinden doldur - boşalt yapan şer yapısıyla iki tane kıytırık çizgiyle teknik yaptığınızı zannederek mücadele edebilir misiniz?
    işte yüzyılın teknik yorumu bu: "cuma günü papazı salarlarsa endeks 105-107 bine garan ve halk 9-10 aralığına gider."

ben satmadim duruyor , akari yok kokari yok; dursun..
    1.30 yaptigi gun satis yapmistim , ondan sonraki gunler sattiklarimi yerine koydum; agayi bekliyoruz..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

5. Zorlu Enerji (ZOREN, Nötr): Zorlu Enerji, Türkiye'de yaklaşık 20 yıl önce devreye aldığı ancak şu an verimsiz hale gelen doğal gaz türbinlerini ABD'ye satıyor. ABD aldığı türbinleri yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretiminde yaşanabilecek ani aksaklıkları dengelemek amacıyla yedek santral olarak kullanıyor.
    Elektrik üretim portföyünün büyük çoğunluğunu yenilenebilir enerji kaynaklarının oluşturduğu Zorlu Enerji Üst Yöneticisi Sinan Ak, AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, Türkiye'nin farklı illerindeki verimsiz gaz çevrim santrallerini bu kapsamda değerlendirdiklerini söyledi. Bursa, Kayseri, Ankara, Yalova ve Lüleburgaz'da yaklaşık 370 megavat kapasiteli verimsiz gaz türbinlerinin bir kısmını ABD'ye sattıklarını belirten Ak, "Türbinlerin bir kısmını da önümüzdeki aylarda satacağız. Bunlar verimsiz santrallerimiz. Amerika bunları alıyor ve yenilenebilir enerji santrallerinde yedekleme (back up) santral olarak kullanıyor. Amerika'da o kadar çok yenilenebilir enerji yatırımı yapılıyor ki, enerji arz güvenliğinin kesintisiz sağlanması için gaz santralleri yedek olarak kullanılıyor." ifadelerini kullandı.
    Kaynak: AA

8. Suriye yerleşim merkezlerinde elektrik yok.Ne dersiniz?

Zorlu Enerji merhem olabilir mi?

Sayfa 117/395 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •