Sayfa 155/411 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255 ... SonSon
Arama sonucu : 3281 madde; 1,233 - 1,240 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

1. Bu hissede maliyetim 1.40 ve yakın vadede bakacağım 2 şey var. Bunlardan ilki sayın CEO'nun Şubat ayı ortasında (yani çok muhtemelen yıllık bilanço rakamları belli olduktan sonra) yapmış olduğu 380 milyon dolarlık FAVÖK rakamı. Diğeri ise Şubat başında yani 2020/I bilanço döneminde yapılan satıştan elde edilen 105 milyon dolarlık gelirin açıklamalardaki gibi kullanılıp kullanılmadığı. Bilançolar gelir; incelemesini yapar ve CEO düzeyinde yalan söylendiğini tespit ettiğim anda bir daha almamak üzere bu hissenin kıçına tekmeyi vururum.

Yok, dedikleri gibi kârlılığı artırma adına gayretler görürsem de -en azından Eylül ayındaki halka arza kadar- tutarım.

Bu kadar basit.

2. Bilanço bu akşam son mu ?

Ytd

3.  Alıntı Originally Posted by fastdragon Yazıyı Oku
    Bende neyden korkarım biliyormusunuz,ne zaman uçacak kaçacak yorumları yapılsa birileri mal çakar hep burdaki arkadaşları tanımıyorum tanıyan yorumlarsa mutlu olurum...

Ytd
    Ölmüş eşek kurttan korkmaz derler güzel kardeşim... Bu deyimi de, en iyi aşağıdaki aylık dolar bazlı grafik anlatıyor...

Bist deki en güvenli limanlardan biridir bence...

Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    1000 lotla yeşil çizgi altından tekrar geldim

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Bilanço gelmiş

6. 138 milyon zarar ama bence bilanço çok iyi hasılat 8 milyarın üstüne çıkmış

Pastayı yanlış paylaşmışım, düzelttim özür dilerim
    Bilançoya gelince zarara çok takılmıyorum
    Favök sinan akın söylediğinin altında geldi. 1.8 milyar onun söylediğine göre 2.3 milyar civarına denk geliyordu ...
    Özkaynaklardaki 2 milyardan 1.750 milyara düşüş ise can sıkıcı ..
    Satışlar artıyor eyvallah ama bu şirket ne zaman kara geçecekte biz görücez acaba
    Son düzenleme : CahilCuhela; 09-03-2020 saat: 22:19.

https://twitter.com/mehmetakifozen
    Bu abi güzel bir özet hazılarmış paylaşmak istedim. Görüldüğü üzere olumlu sayılacak tek şey satışlardaki artış.
    İşin bir de hisse fiyatı kısmı var ki
    Şu anda bulunduğumuz yerler 2008 kriz dip fiyatları (dolar bazında)
    Daha ne kadar aşağı getirebilirler bilemiyorum.

@MaydonuzcuKamil abi senin bilanço yorumun nedir
    Sinan akın söylediğine göre ciddi bir sapma var ebidta da
    Bunu nasıl değerlendiriyorsun ?

Sayfa 155/411 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •