Sayfa 177/435 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277 ... SonSon
Arama sonucu : 3474 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

1.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Geçen gün bahsettiğimiz ödemenin bir kısmı yapılmış sanki. Hadi inşallah, bu sefer oldu herhalde.
    siz bu konuda tecrübeli gibisiniz. sizce yarin nasil tepki verir. bir öngörünüz var mi?

2.  Alıntı Originally Posted by Evinborsa Yazıyı Oku
    siz bu konuda tecrübeli gibisiniz. sizce yarin nasil tepki verir. bir öngörünüz var mi?
    Üstadım, bu şirkette ana ortaklıktan beklenen oldukça yüklü miktarda bir alacak var. Buna bakıyor ve ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Fiyatlama ile ilgili şeyleri rica ederim sormayınız.

Bende bu alacak kısmını uzun süre araştırdım, şirkete sordum tınlamadılar, spk ‘ dan sordum kısa süre önce, şirkette açıklamayı yolladı spk ya, spk da bana. Uzun zamandır zorendeyim , aşagıda ki açıklama alacaklarının nasıl olacagını anlatmışlar. Sevgili ortaklarım umarım biraz olsun yardımcı olurum. Saygılarımla....

lgi:16.04.2020 Tarihli Başvurunuz

Bilgi talep ettiğniz konu hakkında Şirket'ten gelen açıklamada; 06.08.2014 tarihinde yapılmış KAP açıklaması sonrasında Holding’in grup şirketlerinden olan bir kısım alacaklarının Şirket'e devrinin yapıldığı, kısmen nakit olarak alacağın bir kısmının tahsil edildiği, Holding’in finansal gerekçeleri gözetilerek alacağın kalan kısmının ise, Kasım 2018 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla bir kısmı 1 yıllık kısa vadeye (31.12.2019) ve bakiyesi 2025 yılı olarak uzun vadeye yayılmak suretiyle yeniden yapılandırıldığı ve ilgili hesap dönemlerine ait finansal tablo dipnotlarında detaylı olarak yer verildiği, söz konusu tutar önemlilik eşikleri içinde değerlendirilmediğinden ayrıca KAP açıklaması yapılmadığı ifade edilmiştir. Şirket ayrıca, 2019 yılında yaşanan ekonomik yavaşlama ve döviz kurlarındaki artışa bağlı finansal gerekçelerle Holding'in başvurusu üzerine, Ekim 2019 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile kısa vadede tahsil edilmesi planlanan kısmın vadesinin bir yıl uzatıldığını, uzun vadede tahsil edilecek kısmın ise 2025 olarak öngörülen vadesinin aynen korunduğunu belirtmiştir.

Şirket'in 31 Aralık 2019 tarihi itibarıyla Holding’ten toplam 1.846.951.000 TL tutarında alacağı bulunmaktadır. Söz konusu alacak 2019 yılı hesap dönemi finansal tablolarında tüm koşullarıyla 29 nolu dipnotta detaylandırılarak açıklanmıştır.

Bilgi edinilmesi rica olunur.

4. teşekkür ederim. bakalim hayirlisi olsun

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    O vakit ödeme İlk taksidi gelmiş..
     Alıntı Originally Posted by Muhammedsaid Yazıyı Oku
    Bende bu alacak kısmını uzun süre araştırdım, şirkete sordum tınlamadılar, spk � dan sordum kısa süre önce, şirkette açıklamayı yolladı spk ya, spk da bana. Uzun zamandır zorendeyim , aşagıda ki açıklama alacaklarının nasıl olacagını anlatmışlar. Sevgili ortaklarım umarım biraz olsun yardımcı olurum. Saygılarımla....

lgi:16.04.2020 Tarihli Başvurunuz

Bilgi talep ettiğniz konu hakkında Şirket'ten gelen açıklamada; 06.08.2014 tarihinde yapılmış KAP açıklaması sonrasında Holding�in grup şirketlerinden olan bir kısım alacaklarının Şirket'e devrinin yapıldığı, kısmen nakit olarak alacağın bir kısmının tahsil edildiği, Holding�in finansal gerekçeleri gözetilerek alacağın kalan kısmının ise, Kasım 2018 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla bir kısmı 1 yıllık kısa vadeye (31.12.2019) ve bakiyesi 2025 yılı olarak uzun vadeye yayılmak suretiyle yeniden yapılandırıldığı ve ilgili hesap dönemlerine ait finansal tablo dipnotlarında detaylı olarak yer verildiği, söz konusu tutar önemlilik eşikleri içinde değerlendirilmediğinden ayrıca KAP açıklaması yapılmadığı ifade edilmiştir. Şirket ayrıca, 2019 yılında yaşanan ekonomik yavaşlama ve döviz kurlarındaki artışa bağlı finansal gerekçelerle Holding'in başvurusu üzerine, Ekim 2019 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile kısa vadede tahsil edilmesi planlanan kısmın vadesinin bir yıl uzatıldığını, uzun vadede tahsil edilecek kısmın ise 2025 olarak öngörülen vadesinin aynen korunduğunu belirtmiştir.

Şirket'in 31 Aralık 2019 tarihi itibarıyla Holding�ten toplam 1.846.951.000 TL tutarında alacağı bulunmaktadır. Söz konusu alacak 2019 yılı hesap dönemi finansal tablolarında tüm koşullarıyla 29 nolu dipnotta detaylandırılarak açıklanmıştır.

Bilgi edinilmesi rica olunur.
    Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

42 milyon usd net iştirak satışı yapıldı. Bunu 2020/3 bilançosunda görülecek dendi. Bu gelen tahminen o. Yinede ben acemiyim üstadlar bilir.

7.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    O vakit ödeme İlk taksidi gelmiş..
    Şayet böyleyse konsolidedeki rakamın daha fazla olma ihtimali var üstadım. Umarım artık ZOREN ortaklarının 20 yıllık çilesi bitmiştir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    Birde o vardı dimi
     Alıntı Originally Posted by Muhammedsaid Yazıyı Oku
    42 milyon usd net iştirak satışı yapıldı. Bunu 2020/3 bilançosunda görülecek dendi. Bu gelen tahminen o. Yinede ben acemiyim üstadlar bilir.
    Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 177/435 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •