Sayfa 264/412 İlkİlk ... 164214254262263264265266274314364 ... SonSon
Arama sonucu : 3293 madde; 2,105 - 2,112 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

ANKET-BIST100 Endeksi'nin haftaya alıcılı bir seyirle başlaması bekleniyor

Analistlerin BIST100 Endeksi açılış fark değerine ilişkin medyan
    tahmin +6,89, ortalama tahmin ise +7,73 puan oldu.
    Foreks'in 28 aracı kurum analisti ile yaptığı ankette, en yüksek
    beklenti +19,28 puan olurken, en düşük beklenti ise -1,54 puan olarak
    gerçekleşti.
    Ankete katılan 28 analistin 27'si pozitif, 1'i ise negatif açılış
    tahmininde bulundu.
    BIST 100 Endeksi, cuma gününü 9,12 puan düşüşle 1.542,45 puandan
    tamamlamıştı.
    NOT: Foreks Haber Merkezi tarafından günlük düzenlenen BIST100
    Endeksi açılış anketine katılmak isteyen yatırım uzmanları
    [email protected] adresine başvuru maili gönderebilir.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

(25/01/2021 - 09:17:53)

2.  Alıntı Originally Posted by mellonn Yazıyı Oku
    Zoren in gazla işi varmı ki? Ben mi yanlış biliyorum. Zoren işi ağırlıklı yenilenebilir enerji değil mi?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Benim Doğalgaz faturamın üzerinde ve Merkez binasının üzerinde Zorlu Enerji yazıyor. Ben Gaziantep teyim. Bildiğim kadarıyla Trakya bölgeside aynı durumda..Buraların Gaz dağıtım işi..

3.  Alıntı Originally Posted by KIZILBARON Yazıyı Oku
    Birde belki forum dışı olacak lakin daha önceden takibinizde olan ZOREN %100 bedelli açıkladı. Malum az Alengirli Patron değil (Grup şirketlerine borç verip Zoryen arzına milleti odaklandırıp,oradan gelecek parayla borçları kapatacak derken bu duruma istinaden Mızrak çuval a sığmayacak derken çuvaldan tavşan çıkardı, Zoren de bedelli açıkladı) bu konuda geleceğe dönük bir fikriniz varsa faydalanmak isterim. Esen Kalın.
    Kısa ve öz, bana kalırsa bedelli yoluyla paylarını artırıp ZORYEN'den daha fazla ortaklık elde etme derdindeler üstadım. Bende henüz ZOREN yok bunu bilmenizi isterim sayın dostlarım. Hepinize bol kazançlar diliyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Kısa ve öz, bana kalırsa bedelli yoluyla paylarını artırıp ZORYEN'den daha fazla ortaklık elde etme derdindeler üstadım. Bende henüz ZOREN yok bunu bilmenizi isterim sayın dostlarım. Hepinize bol kazançlar diliyorum.
    Tam aynı şeyi yazacaktım ki, postunuzu gördüm..

Bazı şirketler geçmişte bunu yaptı çünkü.. Bedelli yapıp kendisi bedelliye katılmayan şirketler oldu mu !? O da oldu tabii. Ama buradaki durumu Maydonuzcu Kamil gibi değerlendiriyorum.. Bu aslında piyasadan hisse fiyatını yukarı çekmeden şirket üzerindeki payını artırmak için çok güzel bir fırsat oluşturuyor... Niyet, rüçhan tahtası açıldığında az çok belli olacaktır.. Rüçhan kuponunu, satan yatırımcının hisse adeti aynı kalacak ama şirket içindeki yüzdesel payı düşecektir...

Size de bol kazançlar...
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

5.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Benimde tam olmasada buna benzer varsayımlarım vardı. Buda mevcut satış baskısını en azından kısa vadede destekler nitelikte. İlerisi kısmet diyelim. tşk.

6. Geçen gün şirkete sorduğum sorulara gelen cevaplar;

1- Daha önce KAP'ta yayınlanan ve şirketin "Zorlu Holding'den olan alacağının, Zorlu Grubu'nun piyasa koşulları paralelinde belirlediği %7,5 faiz oranı dikkate alınarak, 31.12.2020 tarihinde faiziyle birlikte tek seferde ödenmesine" (https://www.kap.org.tr/Bildirim/430905) ilişkin açıklamaya istinaden bu ödeme şirkete yapılmış mıdır?

“Zorlu Enerji’nin Zorlu Holding’ten olan finansman niteliğindeki alacakları, en son kamuya duyurulan finansal tablolarında da yer verildiği üzere, Şirketin gerçekleştirdiği tahsilatlar sebebiyle azalmıştır. Şirketin alacaklarının bir kısmı, birebir yansıtma kredisi, bir kısmı ise finansman niteliğindedir. Her raporlama döneminde, kısa ve uzun vade ayrımı yapılırken, sözkonusu kredi vadeleri dikkate alınmaktadır. Zorlu Enerji’nin finansman niteliğindeki alacağının vadesi, Yönetim Kurulu kararı ile 2025 yılının Ekim ayı olarak belirlenmiştir. Şirketin 2020 yıl sonu finansal tablo dipnotlarında, 21.01.2021 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile sermaye tavan artışına ilişkin yapılan en son KAP açıklaması paralelinde, Zorlu Holding ile gerçekleştirilen tüm işlemlere ilişkin açıklamalara yer verilecektir.

2- Medyada yer alan ve şirket CEO'su Sinan Ak'ın belirttiği ikincil halka arz (Yenilebilir Enerji AŞ) ile ilgili 2021 yılı içinde takvim belirlenmiş midir? (https://www.bloomberght.com/zorlu-2258378)

Zorlu Yenilenebilir Enerji AŞ’nin halka arzına ilişkin tarih henüz kesinleşmemiş olup, halka arz tarihi piyasa koşullarına göre belirlenecektir.

------

Merak edenler sorularını SPK mevzuatı sınırları içerisinde şirkete sorabilir, aynı mevzuat dahilinde cevaplarını alacaklardır. Aynı gün içerisinde bana dönüş yaptılar.

Yatırım tavsiyesi değildir, olamaz...
    Burada yer alan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir.

7. Holdingden olan alacaklarla -çok muhtemelen-bedelli sermaye artışı ile mahsuplaşılacak. Kimsenin cebinden para çıkmadan. Sayın kuzey'e verdikleri cevapta da tıpatıp aynısı yazıyor. Bunu geçen yıl Mart gibi tartışmıştık hatırlarsanız ve dediğimiz noktaya geldiler.

8.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Holdingden olan alacaklarla -çok muhtemelen-bedelli sermaye artışı ile mahsuplaşılacak. Kimsenin cebinden para çıkmadan. Sayın kuzey'e verdikleri cevapta da tıpatıp aynısı yazıyor. Bunu geçen yıl Mart gibi tartışmıştık hatırlarsanız ve dediğimiz noktaya geldiler.
    ikisi farklı şeyler değil mi? bedelliye katılmak başka, borç ödemek başka bu durumda mahsuplaşmak nasıl olacak? biz de katılacağız ama bizim borcumuz yok firmaya

Sayfa 264/412 İlkİlk ... 164214254262263264265266274314364 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •