Sayfa 274/410 İlkİlk ... 174224264272273274275276284324374 ... SonSon
Arama sonucu : 3273 madde; 2,185 - 2,192 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

1. https://www.haberturk.com/otv-zammi-...960971-ekonomi

Elektrikli otomobillere gelen ÖTV zammı sizce hisseyi orta ve uzun vadede nasıl etkiler? Açıkçası ben bu hissede, şarj istasyonu yatırımlarından dolayı uzun vade düşünüyorum. Herkese iyi haftalar.

2. Allah gani gani belanızı versin ne diyim

3.  Alıntı Originally Posted by engkaya Yazıyı Oku
    https://www.haberturk.com/otv-zammi-...960971-ekonomi

Elektrikli otomobillere gelen ÖTV zammı sizce hisseyi orta ve uzun vadede nasıl etkiler? Açıkçası ben bu hissede, şarj istasyonu yatırımlarından dolayı uzun vade düşünüyorum. Herkese iyi haftalar.
    Elektrikli otomobil hikâyesi,yada yaygınlaşması 5-10 senelik bir vade, elektrikli araçların daha hızlı şarj olması (haftasonu zoren den biri vardı Bloomberg te 30-40 dk şarj süresi demişti)ve daha ulaşılabilir fiyatlardan alınabilir olması ile beraber muhakkak şarj istasyonu üretenler de karlılığı artacaktır. Bu devletin geçim kaynağı vergi ve yakıttan kesilen vergiler elektrikli araçlara binecektir kaçarı yok, bu gerçek ülkemizde araç satışlarını etkilemez bir döngü var ve elektrikli araç furyası başladığında enerji firmalarındaki (özellikle yenilenebilir enerji)pozisyonlarda değerli olacaktır. Burada asıl sıkıntı bugün bistte gözün kapalı 10 hisse secsen 8 i kâr bırakırken zoren gibi gözü toprakta kağıdı alıp geleceğe yatırım yapmak en doğrusu mu bilmiyorum ama ben kumbaraya atmaya devam ediyorum bedelli sonrası daha değerli yatırım yaparım gibi geliyor..

4. Uv uv derken 1 yil gecti. Buna farkli bir tanım lazim sahtekar değilse. Ha bir de lutfen biri bana şunu açıklasın... 2.7x lerden sirketimin kağıdını toplayip kapa da bildirip, neden kisa sure sonra 2.5x lerden blok satış yaparım??? Bu normal mi?? Herkesin gözüne baka baka ?? Rahatsiz ediyor bu beni

5.  Alıntı Originally Posted by alikkkk Yazıyı Oku
    Elektrikli otomobil hikâyesi,yada yaygınlaşması 5-10 senelik bir vade, elektrikli araçların daha hızlı şarj olması (haftasonu zoren den biri vardı Bloomberg te 30-40 dk şarj süresi demişti)ve daha ulaşılabilir fiyatlardan alınabilir olması ile beraber muhakkak şarj istasyonu üretenler de karlılığı artacaktır. Bu devletin geçim kaynağı vergi ve yakıttan kesilen vergiler elektrikli araçlara binecektir kaçarı yok, bu gerçek ülkemizde araç satışlarını etkilemez bir döngü var ve elektrikli araç furyası başladığında enerji firmalarındaki (özellikle yenilenebilir enerji)pozisyonlarda değerli olacaktır. Burada asıl sıkıntı bugün bistte gözün kapalı 10 hisse secsen 8 i kâr bırakırken zoren gibi gözü toprakta kağıdı alıp geleceğe yatırım yapmak en doğrusu mu bilmiyorum ama ben kumbaraya atmaya devam ediyorum bedelli sonrası daha değerli yatırım yaparım gibi geliyor..
    Yorumunuz için teşekkür ederim.

6.  Alıntı Originally Posted by oscar77 Yazıyı Oku
    Değil 2.40 lara, 2.50 seviyesine gelse dahi 1 dakika düşünmem pozisyon artırırım bedelli için ayırdığım nakit ile... Bedelli olursa başka hisselerden kompanse ederiz artık..
    An itibariyle Dolar bazlı grafiğin cazibesine daha fazla dayanamadım.. ya nasip diyerek, zoren deki en yüksek fiyatlı alımımı gerçekleştirdim..

Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

7. İsrail Enerji Bakanı Steinitz: "Türkiye ile iş birliğine hazırız"

Enerji Bakanı Yuval Steinitz, ülkesinin Türkiye ile iş birliğine hazır olduğunu söyledi.

Bakan Steinitz, Rum basınına verdiği röportajda Doğu Akdeniz Doğal Gaz Boru Hattı Projesine (Eastmed) ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Eastmed projesinin, İsrail ve Güney Kıbrıs Rum Yönetiminin (GKRY) doğal gazının Avrupa'ya ulaştırılmasını sağlayacağını dile getiren Steinitz, "Bu proje oldukça önemli. Deniz altından inşa edilen dünyadaki en uzun ve en derin proje olacak. Bugünden itibaren bu projenin 5 yıl içinde tamamlanmasını umuyorum." ifadelerini kullandı.

İsrail'in projeye önem verdiğini ve desteklediğini kaydeden Steinitz, Tel Aviv yönetimi ile GKRY'nin Eastmed gibi 2 veya 3 gaz boru hattına yetecek doğal gaza sahip olduğunu savundu.

Geçmişte İsrail gazının Türkiye'ye ihracı konusunda görüşmeler olduğunu ancak bundan bir sonuç alınmadığını hatırlatan Steinitz, şöyle devam etti:

"Umarım bir gün Türkiye bölgeye katılır ve hatta Doğu Akdeniz Gaz Forumu'nun bir parçası olur. Çatışma yerine koordinasyonu seçer. Umarım tutumlarını değiştirirler. Biz Türkiye ile iş birliğine hazırız. Türkiye'yi çatışmanın kaynağı yerine bölgesel bir partner olarak görmek isteriz."

Steinitz, dün GKRY'yi ziyaret ederek İsrail, Yunanistan ve GKRY arasında elektrik şebekelerinin birbirine bağlanmasına yönelik mutabakat zaptının imza törenine katılmıştı.

- Eastmed projesi

Eastmed projesiyle, Doğu Akdeniz'den çıkarılan gazın GKRY üzerinden Yunanistan'a oradan da İtalya'ya ulaştırılması hedefleniyor.

Söz konusu projenin 6 ila 7 yılda tamamlanması ve yaklaşık 7 milyar dolara mal olması bekleniyor.

Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen projeler arasında da yer alan boru hattının inşasında, teknik ve finansal güçlüklerle karşılaşılacağı belirtiliyor.

Yıllık en fazla 20 milyar metreküplük kapasiteye sahip olacak hattın, 3 kilometre derinliğe inmesi ve 2 bin 100 kilometre uzunluğunda olması öngörülüyor.

Uzmanlara göre hattın, yalnızca İsrail'de keşfi yapılmış gaz rezervlerinden elde edilecek doğal gaz ile doldurulması mümkün görünmüyor. Boru hattına Mısır gazının eklenmesi durumunda bile, projenin sürdürülebilir olması için bölgede yeni keşiflerin yapılması gerektiği ifade ediliyor.

Kaynak : Anadolu Ajansı
    srail Enerji Bakanı Steinitz: "Türkiye ile iş birliğine hazırız"

8.  Alıntı Originally Posted by alikkkk Yazıyı Oku
    5-10 senelik bir vade değil bence 2 yada 2.5 yıl. Bugün ukrayna gibi ülkede bile 26000 den fazla elektirikli araba yollarda (ukrhaber.com) Avm elk.şarj bölimü hiç boş kalmıyor. Avrupa 10 yılın üzerinde kullanıyor zaten.
    Ytd dyt tyd

Sayfa 274/410 İlkİlk ... 174224264272273274275276284324374 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •